Moje ročné dieťa vreští od rána do večera

19. apr 2022

V prvom rade chcem napisat, ze moje dieta milujem. Ale hlava ma uz boli. Rano o siestej vstane a do vecera do osmej vresti (medzitym 2 spanky). Niekedy viac, niekedy menej vresti. Ale posledne dni uz nevladzem. Hlava ma z toho tak boli. Venujem sa malej. Jasne aj sa vela smeje. Ale najviac vresti. A, ked ju dam do postielky, ked varim, upratujem, idem na wc, do sprchy to vresti ako by ju z koze drali. Skusala som ju nechat aj behat pri mne ked varim, ale ona vsetko chyta, otvara, zhadzuje a je to nebezpecne. No aj ked sa hrame vresti, na prechadzke vresti, stale. To uz je asi povaha, ze? Bude stale uvrestana?

deti95060810
19. apr 2022

moja dcéra pre všetko pišťala... aj v MŠ, aj v škole... To je typ dieťaťa.

cicuca
19. apr 2022

Myslím, že sa tým snaží získať tvoju pozornosť.

autor
19. apr 2022

@cicuca Vresti aj ked sa hrame, stale vresti

lasoli
19. apr 2022

tak baby su skor upostane ako chlapci si myslim,tak vekom sa to podla mna zmeneni,vie uz rozpravat?Mozno ak nevie ,nevie inak povedat co chce,mozno recou sa to upravi troska.Aj ju okriknes ked pisti?

autor
19. apr 2022

@lasoli Pri vrestani ju neokrikujem. Uz staci, ze par krat za den jej poviem nono, stop, ked trha zaluzie, taha kable od tv, trieska po tv a pod. No je to certik. Ako vsetko sa da zvladnut. Ale ten vreskot je prilis na moju hlavu. Vazne neprijemny zvuk. Rozpravat vie par slov. Ma 12 mesiacov.

zildo
19. apr 2022

Moja dcéra do 5 rokov každý deň revala a to fakt nepreháňam.proste akoby musela.Dnes som neplakala,tak musím to dobehnuť... ako dosť na nervy.

deti95060810
19. apr 2022

@zildo to mi pripomína dcéru, o ktorej sa iné mamičky vyjadrili že asi plakať ani nevie lebo sa stále len usmieva a ako sme doma zatvorili dvere - v tom momente začala rumázgať... pre všetko .

zildo
19. apr 2022

@deti95060810 presne taká je. 🙂Tichucka,usmievavá,taký anjelik. Doma upistany čert.😄

deti95060810
19. apr 2022

@zildo len vydržať...

marianarem
19. apr 2022

A ked je pri vareni pri tebe, tak je spokojnejsia? Pises, ze chyta, otvara...ale je kludnejsia? Ak ano, tak by som sa to snazila vymysliet tak, aby mala pristup len k bezpecnym veciam, nebezpecne do vysky alebo do uzamknutych suflikov, a nechala by som ju pri sebe.

autor
19. apr 2022

@marianarem Vresti menej, ked nie je v postielke. V postielke vresti, ako keby ju z koze drali. Ked je pri mne pri vareni, otvara skrinky a trieska nimi, a tiez sufliky a ruky tam pcha. No nebezpecne. A, ked krajam napr. maso tazko sa mi na nu striehne. Ach uz spi, take ticho konecne. A rano zase zacne vreskot, ach.

yollanda
19. apr 2022

Moja skončila s revom cca v 5. roku. Tiež vrieskala furt. Ráno som bola už o pol 7 ráno v uliciach, lebo len keď sa vozila nerevala. Na konci dňa mi vždy rezonoval jej rev v ušiach. Bože, nikdy viac.

juliet86
19. apr 2022

nie som si ista ze tomu rozumiem. co presne znamena ze vresti? krici? place? tecu jej slzy? hneva sa ? mrnci? je v krci cela? bola taka od narodenia? alebo kedy sa to zacalo menit? co sa vtedy dialo? ako je na tom motoricky? ako to vnima tvoj manzel stati rodicia kamosky? vresti zlkvoli comu napr v kociku? vresti niekedy viac ked je unavena alebo hladna? ako je uspavas je kojena? zatial mi napada jedine skusit filialnu terapiu hrou. osobne si myslim ze ano su aj uplakanejsie ci uvrestanejsoe deti ale je aj mozne ze existuje realny dovod preco to tak ma. nejaky diskomfort. jedlo alergia choroba bolest unava zablokovana chrbtica a podobne. mozno ma problem so sluchom alwbo neurogolicky problem

elizita
19. apr 2022

Aj ja mám také upistane decko,ale už ma 3r. Bežné reve a vrieska za to,že si dám tepláky a nezostanem v rifliach 🤦 a podobne somariny. Akonáhle sa zavrú dvere na triede,už je agresia,toto nechcem,to chcem a piskot. Ale už je to lepšie ako pred 2r 😀 ale v postieľke by som si ju nedovolila nechať ani na 10sekund 😀 to by hucala že by barak padol 😀 resp v takom veku už preliezla naj hlavou dole
.nechávala som ju smotit sa mi pod nohami,tak bola kúsok spokojnejšia.. radšej som ju 50x napomenula

yollanda
19. apr 2022

Syn nevedel plakat. To bolo take usmievavé dieťa. Čakala som že to bude ako pri dcére, ale on bol uzasne dieťa. Preto keď by som mala mat 10 deti, chcem už len chlapcov

yollanda
19. apr 2022

@elizita ja som nemohla ležať na gauči. Kks ani oddýchnuť som si nemohla. Ako ma zbadala, porad rev.

leeshka
19. apr 2022

Bude to taka povaha 😔 starsi ako mensi vela javá vrestal rozculoval sa… teraz ma vyse 3.5r a je to furt to iste ak nie horsie… jak rano vstane uz sa uraza jeduje jaci…dnes vecer sme sa s muzom aj bavili ci to jeho spravanie sa aj nie je na psychologa

elizita
19. apr 2022

@yollanda presneeeee... Už keď bol relatívne klub d,akonáhle som sa pokúsila si sadnúť na rit už to tam bolo 😭 ach,som rada,že to najhoršie snáď máme za sebou.. aj keď,ešte príde puberta 🤷

selest
19. apr 2022

Rocne dieta v postielke cez den? Jasne ze vresti, moji chalani by uz davno pred prvym rokom odtial vyskocili..
Zamky na supliky a na skrinky, otvorim vzdy len jednu skrinku kde su plastove dozy. Extra preto odkladam par krabiciek od masla jogurtu, letaky trha, ponozky preklada z kosikov, zapnem mu prirucny vysavac a vysava atd. Odlozim stolicky lebo moj maly vylezie aj na garnizu ak sa da. A hra sa cely den kolo mna. Take dietatko uz ma objavovat jasne ze vrieska cely den, nejak ju zabav nehrackami. Moj prvy vrestal za vsetko vkuse, doteraz vrieska ale on neni ok. Pri nom som sa naucila ze prosto decko sa nesmie nudit lebo sa zblaznis z nej.

marion09
19. apr 2022

@zildo a ako je to s nou teraz?

marianarem
19. apr 2022

No evidentne jej to zatvaranie do postielky vadi. Ja to skoro vobec nerobim/nerobila som, iba obcas kvoli wc. Ano, to striehnutie je narocne, aj ja z toho byvam unavena, ale ja by som radsej isla tou cestou. Mozno to bude nakoniec aj menej unavne, lebo bude menej vreskotu. Ja som preorganizovala byt tak, aby mal pristup len k bezpecnym veciam a nemusela som tolko striehnut, postupne spristupnujem stale viac. Parkrat si maly privrel prstik, potom sa naucil davat pozor.

nwnw
19. apr 2022

Je to z casti povahou, ale ona uz si zacina uvedomovat co chce a co nie. Detske poistky na skrinky. Ja mam jeden suflik v kuchyni na "varenie deti". Plastove dozy, zle varechy a nerake pokrievky. Len kym to vyhadzali von, to trvalo aj 20min. Inokedy som lego pozicala. No a snazim sa varit vecer, ked muz strazi.
Kable od telky su mimo dosah a zaluzie som obetovala pre pokoj v rodine.

ailiba
19. apr 2022

Mozno je to taky temperamentny typ dietata. Aspon, ze ma 2 spanky a tak skoro vecer zaspi. Mozno je to proste typ 0- 1.
Ked zacne viac rozpravat, tak sa to podla mna zlepsi... Aj vekom.
Skus s nou rozpravat tichsie... Ale povahu nezmenis.

zildo
20. apr 2022

@marion09 už je to lepšie.zas má iné obdobie.🙂 Protivna je a trpí ,, hluchotou,, ale v škôlke sa na ňu nikdy nesťažovali,že by bola zlá..ale myslím že si vyžaduje takto pozornosť,kedze máme ešte jedno dieťa.

lasoli
20. apr 2022

no ja by som ju razne pri skrekote zakrikla ze nono a nekric,a stake dookola lebo prode jej to normalne,a nozno ked ju budes napominat skor s tym prestane.Ja som mala 2r dceru a male babatka 2 a tiez som ju musela x krat napominat ze pri uspavani musi sepkat a nie hlasno hovorit,oni to casom pochopia tie deti,hoc bude asi taka hlasnejsia,napominanim by mala troska pochopit.

lasoli
20. apr 2022

@selest no bed a co ,myslis ze kedysi deti neboli aj cely den v ohradkach?Hlavne ked dostali do ohradky mlieko a cumel a rodicia boli prec aj 4hodiny,terqz ziadne dieta nevydrsi v ohradke lebo pri prvim skrekani uz sa z nej vytahuje😁🙃😏

selest
20. apr 2022

@lasoli ja myslim ze volakedy tak ako aj teraz boli mamky co davali dieta do ohradky aj take co nedavali. Ja som moje darmo dala do ohradky ked odtial uz 9-10 mesacny vyskakovali. Bolo by to nebezpecnejsie ako nechat ich von. Rocne dieta sa tam uz prosto nudi a bude vrieskat a to autorke vadi

filodendron
20. apr 2022

Urcite nebude stale uvrestana 🙂 rok si zvladla, aj si si asi uz zvykla a ked zacne rozpravat, mozno sa to zlepsi. Mozno chce komunikovat, len jej to este nejde. Dozrie jej NS a nauci sa rec, lepsie vyjadri pocity, potreby. Pri hre vresti, lebo sa tesi alebo jeduje? Skus znakovu rec na mesiac, ci sa to malilinko nezlepsi. Inak, do postielky/ohradky isto uz nie, radsej nech je stale s tebou. Vybrat jej spodnu zasuvku, nech objavuje, zaistit trebars varechou, nech si prsty neprivrie. Ked sa da, do satky a jednou rukou varit, ked potrebujes dve, tak rychlo menit hracky, kym nakrajas, pripadne ja ju supnem na stolicku a istim z dvoch stran, kym robim svoje veci, ona si pozera, chyta, co moze. Drez je jej naj kamos, clapkat sa vo vode a chytat kvapky vody je super :D len neskor treba prezliect. Dat jej do ruky bezpecne predmety, kym krajas. Mozno chce vidiet, co robis, ako to robis. Ja som aj na wc sla s nosicom :D no a sprcha az ked manzel dojde/resp skoro rano, kym sa prebudi, alebo ked spi cez den (2 spanky, och, co by som ja za to dala :D ) a na prechadzku chodite kocikom? Chodi uz, ci este nie?

autor
20. apr 2022

@selest Ach, vobec si to nepochopila. Moje dieta vresti cely den. A, ked ho dam na chvilu do postielky, ked idem na wc, do sprchy, pradlo vykvacat atd. vtedy vresti este viac. Mna trapi, ze vresti od rana do vecera a v postielke je iba ked nieco musim robit. Este nakoniec tu budem kritizovana, ze moje dieta je cely den v postielke. Ale dnes sa stal zazrak. Dala som malej hned rano ako zacinala vrestat nurofen pre deticky, a chvilu za tym sa zmenila zase na dobre dievcatko. Usmieva sa, hrame sa, beha po byte, blaboce. Konecne krasny den. Asi to zuby rastu a z toho je uvrestana cele dni.

selest
20. apr 2022

Nepisem ze ju nechavas cely den v ohradke..