Moja 3,5 ročná dcérka sa nerada túli

boka79
1. nov 2012

Ahojte, mozno cudna tema, ale chcela som sa spytat, ci ma niekto doma podobny exemplar, lebo uz si robim starosti. Moja velka sa nerada túli, nema rada telesny kontakt, niekedy mi je z toho az do placu, tak by som ju vystiskala. Teraz mam druhe malinke a ono je uplny tulinko, takze mi to pride take nenormalne. Mozno je to jej charakterom, ale co myslite je to normalne? Od babatka nemala rada ani satku, nosic, v nasej posteli spala horsie, ako vo svojej a ked ju chceme objat, alebo len tak chytit, tak povie, ze mame dat rucky prec, ze nechce.. Niekedy pride sama od seba, ale to je tak zriedka. Ona v podstate aj chce byt s nami, ale ked sa k nej priblizime, tak sa jej to nepaci, v noci k nam aj dojde do postele , ale nemozeme sa jej ani dotknut.. Rozmyslam, ci som nieco neurobila zle? Ma niekto podobne dietatko? Dakujem

boka79
autor
1. nov 2012

som zabudla napisat, ze ma 3,5 roka

zebra41
1. nov 2012

@boka79 nemam podobne dietatko,ale ja som taka ista....

bubelko
1. nov 2012

@boka79 ja nemam, ale kamoskina dcerka je (a bola od malicka) taka, nevydrzala ani sediet na kolenach niekomu. ked chcela, prisla, pritulila sa (na 2 sek) a odbehla. je to sikovne, spokojne dievcatko, vie sa zahrat samo aj s inymi detmi. nevidim na nej nic, co by ma nutilo zamyslat sa nad tym, zeby kamoska robila nieco "zle" 😉

riana12
1. nov 2012

@boka79 brat bol taky netulinko... ziadne pusy, objatia, vsetko fuj... 😅 najmladsie tiez nema rad pusu, ani ju rad nedava, ale ked bol babatko a mama ho kojila, tak mal strasne rad, ked mu davala bozteky na ruku...
a teraz ten, co akekolvek dotyky neznasal, tak nahana baby ostosest... 😀
ja by som sa nebala, ze z nej vyrastie nejake cudo, len ma teraz osobite chovanie... nie kazdemu moze byt mile objatie, pusa... alebo sa to o par rokov zmeni, mozno nie voci tebe ako rodicovi, ale napr. voci partnerovi uz bude taka tuliva... 🙂

abbie
1. nov 2012

ahoj, ani nevies, ako rada vidim, ze ma niekto dalsi taketo dieta 😅 moj maly ma 2 roky, ale tiez nie je vobec tulivy, nerad sa nosi na rukach, v posteli sa neprituli, on aj na par seknud pride, aj da pusu, ked ho poziadam, ale odtial potial 😀
ked ho v autosedacke chytim za ruku v aute, tak si ju odtrhne ... no uplny zazrak ten moj syn 😀 snad druhe bude pritulnejsie, ked bude ...
inak to ma asi po mne, ja tiez neznasam zbytocne dotyky :D :D nesmie sa ma nikto ani dotknut, je mi to neprijemne

boka79
autor
1. nov 2012

@abbie

ahoj, no presne popisujes nasu situaciu, aj ked si k nej vecer lahnem, tak nedajboze sa jej dotknut a aj chrbtom sa mi otoci. 🙂 ale ked mam ist prec , tak nechce, asi to tak bude, ze je to charakter, ja zbytocne doryky tiez nemusim,ale sa cuduje, ze uz v detstve to tak je .

Teraz to druhe, to bol moj zazrak, je to tulive babatko, ake som si vzdy predstavovala, aj hlavicku si ulozi, to moja velka opica nikdy neurobila.. takze asi naozaj kazde dieta je ine...

bleble
1. nov 2012

ja som tiez taka a lasky aj vsetkeho som mala vzdy dost..skratka som nekontaktna ako to nazyvam 🙂 , kazdy ma asi svoju hranicu co mu je prijemne a co uz nie, skus malu v tomto respektovat aj ked verim ze ako maminu ta to mrzi..

boka79
autor
1. nov 2012

@bleble

ved mi ani nic ine neostava, ako respektovat 🙂 ten maly mi to mozno vynahradi aj za nu, tak to vyzera. 🙂

sympa1
1. nov 2012

@boka79 ja mam taku strasiu dceru...od malicka neznasala ked jej niekto chcel dat pusu, trebars pri gratulacii..hned sa utierala...cim bola starsia tym sa to zhorsovalo...ani postiskat nic...ale niezeby bola divna...ja na nej aj vidim zeby chcela ale proste to "nevie" ...ked ma chvilku ze ma chce stisnut tak sa na mna tak divne hodi a to je vsetko...a mladsia dcerka..presne ako tvoja..od babatka je to moj maly prícuc..furt na mne zavesena ,pusinkuje stale stiska, češe ma, vsetko pre maminku vyraba a doslova nalepena na mne...tak si to uzivam aspon pri mladsej...starsia to vidi a myslim ze ona by to tiez chcela tak vediet sa postiskat...ale na druhej strane nechce...nic s tym asi nespravim...ja som bola taka ista ked som bola mala, nezniesla som pritulnosti...tak co sa mozem teraz cudovat 😀 asi len pockat kym z toho vyrastie....a tvoja tiez 🙂