Môj 1,5-ročný syn sa bojí miest, ktoré nepozná

evka1608
24. mar 2023

Zdravim, syncek ma 1,5 roka, cca okolo roka sa zacal bat ludi a miest ktore nepozna, nemozme ist nikde na navstevu, vonku si zvykne rychlo ale ked ho vezmeme dnu tak vrieska vystraja jakeby ho niekto zbil, mate s tym niekto skusenosti? Ci to prejde samo alebo treba tomu pomoct aby sa tak nebal? Mame problem chodit aj ku doktorke, do obchodu no proste nikde sa s nim neda.

pribinak
24. mar 2023

@evka1608 to je take obdobie, prejde. Netahaj ho nasilu na navstevy, to chce čas a odznie to aj samé
Treba s ním chodiť tam kde chodí rad, park ihrisko hernicky aby sa cítil medzi ľudmi dobre

tanyag
24. mar 2023

Áno, prešli sme si tým obdobím, bolo to náročné, ale zvládli sme to a súhlasím s komentárom vyššie, netreba brať dieťa tam, kde sa necíti dobre...ono to prejde...

evka1608
autor
24. mar 2023

@tanyag a ked asi to preslo?

danielahamar
24. mar 2023

áno, mal to obdobie, trvalo asi pol roka, už je to ok , a tiež som zato, že ak niekde nechce, netreba to siliť a hlavne, aj ak sa jedná osoby

ahhola
24. mar 2023

Skúste večerné prechádzky po tme... Trosku odtabuizovat nové miesta a možno sa to cez deň zlepší.

ariannazara
24. mar 2023

Aj.moj to robil tak v 3.5 roku prestal 💚😆

victoriab
24. mar 2023

@ariannazara a moj neprestal do dnesneho dna 🤣

elia9
25. mar 2023

Určite to prejde, je to len obdobie..neter bola taká istá a teraz je úplne super.. spoločenská, ide hocikam a ku hocikomu..🙂