Môj 1,5 ročný syn prestal cez deň spávať

juliasb
12. mar 2019

Dobrý deň, rada by som sa opýtala, či ste niekto zažili niečo podobné. Môj syn mával krásny pravidelný režim (vstávali sme 6:30, na obed spal 12:00-14:30 a večer šiel spať 19:30). Pred 3 týždňami si ale zmyslel, že na obed spat nepôjde. Predtým som ho uspala za 15 minút, teraz uspavam hodinu a nič. Skúšala som ráno budiť o 6tej, dat spať na obed neskôr, ale nepomáha. Pritom ale vidím, že potrebuje ešte denný spánok, lebo o piatej večer zaspí a spi do rána. Navyše je poobede strašne, ale strašne mrzutý. Pochybujem ale, že takýto režim je ok. Navyše, o rok pôjde do škôlky a bojím sa, čo bude robiť tam, ak by nespaval cez deň.
P. S - radia mi, aby som ho uspavala cez deň v kočíku, čo moc nechcem práve kvôli tej škôlke - bojím sa, že ho naučím spat len v kočíku a nebudú si s ním vedieť v škôlke poradiť.
P. S 2- mamina vraví, že ja som v roku a pol tiež už nespavala :'(
Poraďte prosím, čo robiť? :O

veronikaszabova
12. mar 2019

@juliasb ani moj mladsi syn od roka poobede nespava. Niektore deti spanok nepotrebuju.

17juraj17
12. mar 2019

@juliasb Nas maly spaval 3-4h poobede az do nastupu do skoly. Mala od 1,5 roka poobede vôbec. Co ti poviem, nuz bojuj...😝

soldi
12. mar 2019

moj prvorodeny tak prestal spavat ako dvojrocny. bol unaveny, podrazdeny, ale nezaspal proste. a mohla som sa aj na hlavu postavit. mozes to priebezne skusat, mozno je to len obdobie, ale pre lepsiu psychicku pohodu sa zmier s tym, ze uz proste spat cez den nebude a uzivaj si volne vecery 🙂

renirv
12. mar 2019

Bud to je len take obdobie, ze po case zase zacne spat aj cez den alebo je jednoducho taky, nie vsetky deti su ine, niektore proste cez den nespia a maju s tym problem potom aj v skolke prave. Skus ho trenovat tak, ze bude v posteli aj ked nebude spat ale aby aspon pol hodinku lezal v klude

asia83
12. mar 2019

@juliasb Uspávať aj dve hodiny, ak treba. Doobeda ísť s ním von za každého počasia. Ja som na spánku po obede trvala a, ako všetky deti, aj moja skúšala. Veľakrát som ju aj hodinu a pol uspávala aj capla, v tom momente zaspala a spala aj štyri hodiny. Od toho obdobia sa naučila, ze spať proste po obede musí a basta. Spí aj teraz. Ja sa nemienim pozerať na unavené decko a zožierať sa s ním. Čo sa musí, to sa proste musí a tak malé deti poobedňajší spánok proste potrebujú.

soldi
12. mar 2019

@asia83 matka teroristka 😂

stanislavicenka
12. mar 2019

Podla toho, co pises, tak ten spanok potrebuje. Pokial nechce, tak ho skus primat k tomu, aby si aspon oddychol, lahnut si k nemu, nesantit, proste oddychovat. A nemusis sa bat, zeby ostal spavat len v kociku. Ja som dceru 2 roky uspavala len na prsniku, na obed v nosici. Bude mat 3.5 roka, prevedieme vecerne ritualy, a pekne zaspi v posteli. A spi pravidelne aj na obed..drzim palce

asia83
12. mar 2019

@soldi 👍 Matka, ktorá vychováva svoje dieťa k disciplíne a nie k rozmaznaniu v zmysle, bude ako ty povieš. Koľko toho v živote bude musieť a nebude to chcieť? Veľa. Ja ju na to pripravujem.

vanda83
12. mar 2019

@juliasb mne sa to stalo par krat. Ale ja som zdy vydrzala aj 2, 5 hodiny kym zaspal. Len vydrzat. Su ale dni ze spi hodinku maximalne. Inac mame podobny rezim ako vy. Drzim palce!

deti95060810
12. mar 2019

úplne normálne...syn potom v MŠ spal za 3 roky až jeden raz...aj to preto, mal teploty...

katrin21
12. mar 2019

@juliasb NEUROBIS NIC, ak si aj ty nespavala, ak hold, karma ta dostihla 🙂 jedine skusit dat spat az okolo 13 -13,30 a nenechat spat dlhsie ako do 15,30 potom..... ak ani to nepomoze, tak hold, patri k detom, co nechcu spat...
ale ak odkvacne o 17, tak este ten poobedny spanok potrebuje. lenze musi byt unaveny , aby zaspa.. vybehany, inak nezaspi... cize jedine ukladat trochu neskor a potom zobud.

ja som napr. nikdy nespala ani v skole.. ani raz...nespala som cez den mozno od 2rokov..

katrin21
12. mar 2019

@asia83 uspavat 2 hodiny?? co si.... to by som nikomu neodporucala.. unavit dieta a zaspavat same, dvojhodinove uspavacky, to je cesta do pekla...

moja aj ked prostestuje, poviem, ze musi aspon oddychovat, nemusi spat, nech len lezka , hra sa v posteli atd.. ale vzdy zaspi.. na 99%.. :D

soldi
12. mar 2019

@asia83 nase nazory sa diametralne lisia.tym by som ukoncila nasu konverzaciu

0silvia0
12. mar 2019

@asia83 výchova má byť láskavá, ale s hranicami. Je obrovský rozdiel medzi tvojou teroristickou výchovou - trvám a capnem a láskavou, ako píše napr. @katrin21 - síce trvá na zotrvaní v posteli, ale vysvetlí, aby si aspoň poležala... deti nie sú výcvikové psy, ktoré musia poslúchať na povely, ale láskavo ich treba usmerňovať...

malasandrika
12. mar 2019

@juliasb moja dcéra nespávala nepravidelne od roka, v roku a pol som o dennom spánku ani nesnívala. Úprimne, čo bude robiť v škôlke ma netrápi, pretože určite nebude jediné dieťa, čo nespáva. Ak dieťa chce spať, zaspí aj posediačky, moja malá raz za 4 mesiace zaspí, a teda na čase a polohe jej vôbec nezáleží 😂

ukulela
12. mar 2019

@juliasb moj prestal doma spavat tiez nejako pred dvoma rokmi. dovtedy popoludni len a len v kociku, a teda od tych 2 rokov ani bohovi. ale ked nastupil do skolky, zacal masovo spavat s deckami. takze sa neboj, ak sa vyspi v kociku, v pohode skus.

blontimka
13. mar 2019

@juliasb ja si myslím, že aj keď nespí potrebuje 2 hodiny oddych a musel by u mňa aspoň 2 hodiny ležať.

abbies
29. mar 2019

Syn prestal spavat cez den, ked sa nam narodila dcera, mal 2,5 roka. Ale ako nastupil do skolky, zacal tam znova spavat na obed. Doma, cez vikendy, prazdniny nezaspi. A to sme boli kazde doobedie vonku 2-3 hodiny, vylietal sa dost, ale spat ani za nic.

zuzina316
29. mar 2019

Ani dvojicky nespavali. A v skolke spia ako dudci.