Mohlo očkovanie pokaziť spánok 5 mesačnej dcérky?

lolavitta1
16. aug 2012

Dcérka sa mi budila v noci tak 2x ale po druhom očkovaní sa budí stále..mrnčí, plače a medzi polnocou a treťou hodinou ráno ju chytí rapel a plače (to nie je ani plač ale strašný rev) ako by sa niečoho zľakla alebo ja si to neviem ani vysvetliť že čo to a prečo.... je to každú noc... skoro celú noc nespím, neviem do kedy to zvládnem ☹ ...
Dievčatá ak ste sa s niečím takým stretli, prosím poraďte mi ako to vydržať :( a čo robiť prosíím

sisaha
16. aug 2012

iba vydržať...v tomto veku môžu už deti zažívať tzv. nočné mory... Moju to drží doteraz a to má tri roky.. Netreba hneď všetko dávať za vinu očkovaniu

namarie
16. aug 2012

moja to robí už vyše dvoch týždňov a druhé očkovanie mala len včera.... tiež by ma zaujímalo či existuje nejaká pomoc, al na prebdené noci som zvyknutá, naša viac ako 2,5 hod. neprespala od svojho jedného mesiaca... ak máš k nej niekoho cez deň tak to skús dospať...

zigzag
16. aug 2012

silny plac po ockovani je znak toho,ze dieta ma zapal mozgu, a moze dojst az k jeho poskodeniu..... je to bezne po ockovani, dokonca sa to pise aj medzi neziaducimi ucinkami v pribalovom letaku vakcin ktorymi bola mala ockovana,ked si citala vies

karamel
16. aug 2012

vola sa to " nočný des" daj si do vyhladavaca, je tu strasne vela odpovedi na tuto temu 😉

bodka13
16. aug 2012

najnovšia móda je všetky javy,ktoré sa nám pri dieťati nepáčia(spánok,budenie,plač,nechutenstvo,trucovitosť...) pripisovať očkovaniu ....dieťa prechádza vývojovými fázami ,nespí počas dňa toľko hodín ako keď malo pár týždňov,viac vníma podnety z okolia,takže sa to môže prejaviť aj nepokojným spánkom či plačom v noci

laurinka98
16. aug 2012

my sme este na druhom ockovani neboli a maly posledne dva tyzdne tiez horsie spava, budi sa kazdu hodinu a pol, ked prespi dve hodiny, tak som stastna, u nas je to odkedy sme sa vratili z tatier, tam spal super a doma hotova katastrofa,dufam, ze sa to skoro zmeni, asi treba len pevne nervy.

danusskaaa
16. aug 2012

aj nasa to robi! je to urcite kvoli zubom /aspon u nas/ lebo ked jej natriem dasna mastickou tak zase pekne zaspi a je klud. potom zase flaska z mlieckom a niekedy aj s cajikom. nad rano spinka uz medzi nami a takto s prestavkami fungujeme uz dva tyzdne. Ockovali nas az dnes, takze to tym nebude. predtym spala celu noc minimalne 8hodin vkuse. teraz je uz ako na ihlach 😒 ale nejako vydrzime a konecne budu zubky von-zatial mame len jeden

lenka110611
16. aug 2012

určite to nie je očkovaním, skôr sa jej ozaj niečo zlé sníva alebo proste má také obdobie, to prejde... moja ročná dcéra sa do pol roka budila stále, potom zrazu vôbec, teraz má rok a zas sa budí dva-tri krát, niekedy si v noci rozpráva, vyrozpráva sa a zaspinká 🙂 ja som toho názoru že deti majú také obdobia, prejdú tým a zas nás čaká niečo iné 🙂

glowix
16. aug 2012

Aj nasa sa zmenila v 5 mesiaci, boli sme v nemocke a od vtedy sa budi kazdu hodku a to ma uz skoro 11 mesiacov..takze uvidime kedy sa to zmeni

evelin1982
28. aug 2012

Ahojte, mne malá zaspávala krásne sama v postieľke,akonáhle ju v 1 roku zaočkovali,prestala.Z jedného dňa na druhý!!! V stredu ju očkovali,vo štvrtok zaspávaniu v postieľke odzvonilo.Nikto ma nepresvedčí,že to nebolo kôli očkovaniu. A pritom ja nie som proti,čo sa očkovanie týka,aj keby som to dopredu vedela,zaočkovať ju dám.Jednoducho strach,bolesť a stres z toho zážitku spracovala tak,že som ju musela začať uspávať.

kkl82
29. aug 2012

je rozdiel, ci sa dieta v noci len budi, resp. budi s placom, alebo strasne place az reve a neda sa utisit. netreba sice hned vsetko pripisovat ockovaniu, ako to tu robia niektore mamicky. ALE tiez netreba ockovanie ako dovod placu hned vylucovat. netreba sa hrat na slepcov, najma ak je to vyrobcom priznany neziaduci ucinok, uvedeni aj v pribalovom letaku. vakciny obsahuju neurotoxiny, ktore naozaj dokazu mozog poskodit. na tvojom mieste by som skusila homeopaticky detox po ockovani. ak to nie je z ockovania, neublizi, ak je, trochu to zmierni skody. a tiez si nastuduj nieco o ockovani a ockovacich latkach, aspon budes mat informacie pred dalsou davkou a dokazes sa SLOBODNE rozhodnut, ci ockovat alebo nie...

l_m180
29. aug 2012

naša do 4. a pol mesiaca spinkala úžasne, budila sa asi 0 - 1x za noc... a teraz?? Teraz sa budí 4 - 6x za noc... ale ona sa zobudí a mrnkne, napapa sa trošku a hned spinká dalej... ale nemyslím, že je to po očkovaní... jednoducho je asi hladnejšia, alebo ja už nemám tolko MM... alebo sa postupne nejako mení a niečím prechádza...

andrejka1974
29. aug 2012

ano aj moja mala 3 dni problem so spankom ale potom sa to vratilo do starych kolaji neboj sa bude vsetko ok 🙂 🙂 🙂

babydoll1234
1. okt 2012

ja som tu asi jedina ktora ma opacny problem 🙂,syn absolvoval prve ockovanie v britanii, (to mal 2 mesiace).najlepsie hodiny na spanok mal vzdy medzi 7 vecer a 2 rano,dokazal spinkat v kuse 6 hodin,cez den uz spinkal menej,to si len sem tam podriemkal.po ockovani nemal ani teplotu,ani opuch alebo zacervenanie.ale odvtedy spinka viacej aj cez den.po papani vydrzi asi hodinku-dve,a uz ho zlomi,spinka aj 2-3 hodiny,cim sa intervaly medzi papaniami natahuju.ked sa zobudi,dobreze nevyskoci z koze ked zbada flasu 🙂 .ked je hore,tak je aktivny,stale v pohybe 🙂,blaboce,vyzaduje si aby sa s nim stale niekto rozpraval.no uvidime ako dopadne dalsie ockovanie,to mame za 2 tyzdne,mozno aj u nas sa prejavi nejaka porucha v spanku

mizu89
10. apr 2015

Tak aj ja sem pridam moju skusenost.Mali ide mat 6 mesiacov.po prvom ockovani nenestali ziadne zmeny len horucky krore po podani nurofenu a studeneho zabalu klesli.spinkal 2,5-3h do obedu v postielke a pooobede cca rovnako ale v kociku.ked sme boli u svokry naposledy tak spanok sa zmenil z 2,5-3h do obedu je max. 1,5h a poobede max 2h ked sa podari tak aj 2,5h 😒 .s tymto som sa zmierila ale ako sme boli na druhom ockovani tak pospi doobedu 30min. ☹ po prebudeni ho necham v postielke a ked tak este zdriemne a poobede tiez 30min ☹ . v noci spaval od 21.00 do 5.00 potom dostal mliecko medzitym sa pomrvi co ho treba napravit.teraz sa zacal budit cca o 2 h rano oci otvorene ako sova ☹ no necham ho tak mliecko davam az o piatej a kludne zaspi.dufam ze sa to zmeni a bude spavat lepsie.

katarina644
10. apr 2015

ahoj mizu89 to ockovanim sa nezmenilo, dieta je vacsie a robi si co chce. ja som uz pomaly sedem rokov poriadne nespala v noci. ja nechapem ako vsetko prikladate ockovaniu. to je nieco strasne.

lusina
10. apr 2015

Ano, mohlo.moj syn po prvom ocko. zacal zle spavat, dovtedy to bolo dobre,po ocko.hrozne.

sbear
18. máj 2015
https://www.youtube.com/watch?v=2SYs8rQfPs0

odporucam toto video, tam je vela vysvetlene

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vivi
18. máj 2015

Môjho synčeka teraz očkovali mmr+kiahne a mal 3 dni v kuse horúčky a to ho očkovali 4mesiace po termíne ☹ A teda v noci vôbec nespal...chúďatko moje...ešte aj cez deň som ho musela len na rukách nosiť, bol umrnčaný ☹

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz