Mohla som ublížiť bábätku?

4. sep 2024

Baby mám 4m dieťatko a chodím s ním na prechádzky na lúku, kde je fakt strašný terén. Hrboľaté výmoly, máme športový kočiar Thule a malého riadne natriasa v kočiku a on samotrejme nadšene zaspí hneď. Dnes mi ale sused hovori že no davaj pozor aby si mu tym neublížila. V tom mi došlo, že asi myslel syndróm traseného dieťaťa. Ja som si myslela, že to može spôsobiť človek len násilným trasením dieťaťa ale teraz googlim a aj takáto jazda kočíkom tam je. Myslíte, že som mu mohla ublížiť?:( To ako nesmieme chodiť po takom teréne ani po lese kde sú samé konáre a výmol? Vďaka.

pribinak
4. sep 2024

Syndróm traseneho dieťaťa je úplne o niečom inom

autor
4. sep 2024

@pribinak bože ďakujem a prečo potom napr. tu píšu aj o silnom nattiasaní v kočíku? Dosť ma vystresoval:(
https://spokojnamama.sk/syndrom-traseneho-dietata/

malaopicka
4. sep 2024

Thule je na taký terén uspôsobený. Kde to zvládne kočík, je to ok aj pre dieťa. Sused je lekár alebo vedec, keď mudruje? Nič sa mu nestalo, nestresuj.

marca12
4. sep 2024

Tym trasenim v kociku sa mysli od nervov,ked prudko zatrasies kocikom.

autor
4. sep 2024

@malaopicka je to taký dement čo sa do nas vkuse pre niečo pušťa :( mam pocit, že nam zavidi aj nos medzi očami lebo minule mal naražky že len my s takym kočikom možeme chodiť do takej prirody čo mame za domom, že oni tam nevyjdu so svojim…stale mi natrepe somariny do hlavy a ja prvorodička hlupa naivna nad tym potom rozmyslam..mam vytuzene milovane babatko tak sa o ňho bojim :(

autor
4. sep 2024

@marca12 ďakujem!

autor
4. sep 2024

@malaopicka a tiež si hovorim, že thule je predsa do terenu tak prečo by to malo uškodiť

saxana000
4. sep 2024

To by musel maly 20 centimetrov do luftu nadskakovat v tom kocari.taketo trasenie by bolo nebezpecne.nasa tiez najrychlejsie zaspi ked idem po mačacich hlavach .

mane01
4. sep 2024

Moj maly zaspal ako babo najlepsie, ked som isla kolesom po obrubniku. Take zlte tehlicky sme mali na sidlisku. Nebolo to vysoke, ale triaslo to, lebo vsak tehlicky… mala som taky polsky kocik, este s riadnym pruzenim strunovym… no a nic mu nie je. Je z neho uz fesak 🙂

lucia13022023
4. sep 2024

Môj malý zaspal v kočíku len na hrbolatom. Tiwz som najprv bola taka, že či mu tým neublížim a rozmýšľala som nad tým syndrómom, no potom som si zistila co to naozaj znamená a bola som v kľude 🙂 neboj sa.

malaopicka
4. sep 2024

Ja som prešla so synom v thule iný terén a to bol omnoho menší. Nemáš sa čoho báť, nech si trhne nohou debil.

deti95060810
4. sep 2024

sused ťa len upozornil. nemyslím že ti niečo závidí alebo ti chce zle...
my ani vlastne nevieme aký terén je za tým vašim domom...

autor
4. sep 2024

@deti95060810 je to presne taketo pole s pokosenou travou…a teda ani ja by som si nemyslela, že závidí, ale keď neustále uštipačne komentuje a hodnotí, aké všetko máme my “kvalitné, drahé,…” 🙄

autor
4. sep 2024

@saxana000
@mane01
@lucia13022023
@malaopicka
Ste moc zlate zeny dakujem za upokojenie❤️❤️

bubuzu
4. sep 2024

Všetci tí tu píšu,že je to ok, tak ja ti napíšem,že nemusí byť. Nevieme po akých trasách chodíš. Nabudúce, keď s ním pôjdeš, predstav si seba v tom kočíku. A to, že tvoje dieťa ešte nemá taký svalový tonus, nevie si napríklad uchrániť hlavu, krk pred búchaním o dno kočíka. Aj napr.cyklovozíky sa môžu podľa výrobcov používať až keď sú deti väčšie, práve kvôli otrasom, ktoré zle vplývajú na nedozretú nervovú sústavu. Lebo ono to nie je len o tom, čo je vidieť navonok. Je to aj o tom, že napr. dieťa ešte nemá dostatočne chránený mozog v hlave, nemusí mať ešte zrastené fontanely, menšie množstvo mozgovo miešnej tekutiny, ktorá chráni mozog proti úderom o lebku. Nehovoriac o chrbtici, vnutorných orgánoch.

kikusenka1
5. sep 2024

Ano je to aj po jazde v kočíku ale nie ze ideš po nerovnom terene skôr ze s nim silno trhnes. Poľné cesty sú super na prechádzky, užívaj si kocikovanie a nerieš