Mesačný syn nechce cez deň spať

maribell
23. sep 2012

...poradte mi uz som zufala .. nas mesacny syn vobec nechce alebo nemoze cez den spat vobec neviem co sa deje ...rano vstane a uz ani za svet spat..aj ked ho dam spat tak spi asi 15 minut a potom sa zobudi a stale place a takto to ide cely den .. fakt neviem .. brusko ho neboli a ani hladny nemoze byt ked pred tym vydrzal spat 4 hodiny a v noci tak isto prespi 4 a aj viac hodin ..len ten den je taky uplakany :( poradte ..

uzovicka
23. sep 2012

@maribell nos ho v satke alebo nosici, teda skus byt s nim v kontakte telo na telo, nedavaj ho do kociara alebo postielky, v satke na nosenie ti zaspinka, ked sa trocha s nim poprechadzas

katy1979
23. sep 2012

My sme s tymto mali problem. Kratke spanky nervozita plac. Tak sme sa nosili a nosili. Niekde som citala ze tie deti jednoducho musis po nejakej dobe uspat. Ak to presvihnes uz nezaspia a nastava problem. U tych malinkych deti to bolo po kazdych dvoch hodinach bdenia

domak2
23. sep 2012

vitaj v klube 😀 😀 😀 ale ako baby pisu to nosenie je super a moja bola okrem toho (a sem tam stale je 😕 ) v kuse na prse 🙂

ela2710
23. sep 2012

@maribell moja mala je tiez cez den skoro stale hore, spinka minimalne, na mne alebo na muzovi vydrzi spat aj 2 hodinky, ked ju polozim, tak ani za svet, ale uz sme si zvykli 🙂

zuzikak
23. sep 2012

My sme mali v tomto veku tiez ten problem. Niekedy doslova odpadol na 3 hodiny a niekedy cez den dal max 2x po pol hodinke. Samozrejme plac patril k tomu. A to nehovorim o tom, ze v noci nespal dlhsie ako hodinu a pol. Potom potrebovl prsnik aby zaspal znova na hodinu a pol ☹ Tiez by som odporucila len nosit hoci je to urcite velmi narocne ale bolo to jedine, co nam pomahalo. Deti nemaju ten centralny nervovy system este vyvinuty a aj pravidelnejsie spat sa musia naucit. Mna tiez niekedy chytalo zufalstvo ale neboj, aj toto prejde...

johanka.
24. sep 2012

@maribell co popisujes je uuuplne normalne 😔 Pri pvom dietati som to este strasne riesila, ucila na kocik, na postielku, snazila sa o rezim, lebo ved ten vraj pomaha... s jedinym vysledkom, a sice, ze som bola uplne vystresovana a vycerpana, a dieta stale vrestalo a nespalo. Pri druhom som uz vedela, do coho idem, vytiahla som satku, uviazala drobca tak, nech moze stale aj cucat mlieko (samotne nosenie po troch tyzdnoch na spanie uz nestacilo), tam spala, ked sa zacala preberat tak sa nadojcila a driemala dalej, a tak to slo aj dve-tri hodiny, kym sa celkom neprebrala, nedogrcala, to som ju vytiahla, prezliekla, prebalila, ponatriasala hodinu-dve na rukach, znovu strcila do satky a slo sa odznova. Takze sa pripajam k rade nosit, nosit, nosit. Moje pozorovanie je, ze takto male babatka spravidla placu od unavy, ich zmysly vnimaju viac, nez dokaze mozog spracovat, takze treba ich utisovat, ukludnovat, uspavat, uspavat, uspavat, co najviac odstrihavat od vonkajsich podnetov (nech nebezi TV v pozadi, napriklad, Ty to vies filtrovat, babatko nie, v nosici mozes pekne redukovat aj vizualne podnety....). Ziadne bolenie bruska, hlad, koliky, ako som stale pocuvala od okolia, len unava. Teda aspon moje deti boli take.