Mesačná dcérka nevie spinkať cez deň

danka511
3. jún 2019

Baby viete poradit? Nasa malinka 1 mesiac aj 9 dni ma strasny problém zaspinkat. Vidim na nej ze sa jej chce strasne spat ale nemoze. A je jedno ci je teplo aj ked viem ze to rada nema ci zima stale tak isto. Potom je nervozna, strasne kope nohami rozhadzuje rukami a place. Teda skor vrieska. Neviem uz ako by som jej pomohla. Na noc byva v perinke este, cez den moc nie lebo jej je teplo. Našťastie v noci spinká dobre ale cez den je to hrôza

drozdajkahra
3. jún 2019

keď je v perinke je kľudná, malinké deti nevedia čo s ručičkami, nožičkami keď ich majú na voľno, u mojej to fungovalo ja som malú viazala do perinky skoro 4 mesiace a ani som nevedela že mám dieťa, keď je babu teplo tak len naľahko krátke body a zabaliť do perinky, skús nič zato nedáš, sú aj tenké perinky, klasické na viazanie, lebo tie na suchý zips zavinovačky sú na prd

katulkagajdos
3. jún 2019

@danka511 ak myslíš, že by jej pomohla perinka aj cez deň, naša malá sa narodila v lete, my sme kúpili takú bavlnenú zavinovačku ergobaby- tenkú a do toho som ju balila cez deň a dala do kočíka a spinkala celkom pokojne 🙂

tinurinu
3. jún 2019

Ja môjho syna balim do Modernej perinky Mimi. Úžasná vec, presne vyriešila problém s ruckami nohami. Je priedušná takže sa v nej nepoti. A keďže je elastická nie je tam zviazaný, dokáže pekne hýbať rúčkami a dat si ich do polohy akej chce. A keďže má obojsmerny zips tak v noci ho prebalim bez toho aby sa zobudil, v podstate ho prebalim ako keby v nej.

bagre
3. jún 2019

ahoj, moji chalani sa narodili v lete, ale veru som ich balila...dobre sa im spalo.mala som takú klasickú perinku - keď bol hic, nedala som ten vankúš dovnútra, len som ich zabalila a zaviazala čiže boli len v tenkej vrstve...

rybka16
4. jún 2019

Môžeš vyskúšať namiesto perinky tenkú zavinovačku (ulitku alebo niečo podobné), pod to obliecť len ľahko. Ale zavinovať by sa malo len do 8 týždňov alebo kým sa neobjavia u dieťaťa pokusy o otočenie, podľa toho, čo príde prvé.

Inak veľa ľudí robí chybu, že začnú bábätko uspávať už neskoro, že je už príliš unavené, vtedy je to oveľa ťažšie. Niektoré bábätká sú také, že keď už na nich vidno, že sú unavené (šúchajú si očká, zívajú), už sú unavené príliš, takže ich treba začať uspávať skôr, než sa to objaví. Dobré je tiež pomôcť si tabuľkou časov toho, ako dlho bývajú deti v nejakom veku v priemere hore. Ja mám túto. Jasné, že každé dieťa je iné, ale zhruba sa tým riadiť dá.

No a potom môžeš skúsiť napr. zatemniť miestnosť, kde spinká. My s tým cez deň nemáme problém, stačí zatiahnuť žalúzie, ale večer, keď je do deviatej svetlo, to malému (4,5 mesiaca) veľmi vadí, lebo chodí spávať o siedmej a v spálni je svetlo ako cez deň. Dali sme zatemňovacie závesy a super. Aj nadránom potom lepšie spí. Niektoré bábätká potrebujú väčšiu tmu aj cez deň. Len treba dať u takéhoto malinkého pozor, aby sa mu neprehodili deň a noc.

frota3
4. jún 2019

@danka511 treba ju skusit aj cez den uviazat do perinky alebo skusit ist s nou von. Vonku taketo male deti radi spinkaju.

maryetta
4. jún 2019

Ani moje obe deti nespali cez den. Azokolo pol roka spali hodinu denne 🙂
Ale napr dcerka tiez cca do roka spala v perinke. Resp musela byt poviazana. Stlacena.
Tak ju vyzlec ak je teplo. Daj do perinky ak je to lepsie. Musis len skusat.

timetotime
4. jún 2019

noo ja by som ju skusila dat do perinky aj cez den. su detim ktorym je najlepsie, ked s atk povediac nemozu hybat a potom nie si same zo seba tak nervoznec

mikusko1511
25. dec 2019

@danka511 my máme ten istý problém