Mení sa vekom láska k dieťatku?

little_honeybee
19. júl 2018

Ahojte baby. Posledne tzydne tak rozmyslam nad jednou vecou. Nekeonecne milujem moju malicku. Kazdy den ma prekvaoi, ze ta nekonecna laska je stale vacsia a vacsia. Prejde dalsi den a ja uplne zasnem ci je mozne ju milovat tak velmi a stalr lasku nasobit kazdym dnom.. kamaratka mi minule povedala ze "ved pockaj, to je tak do 3-5 rokov, potom to uz nebude take". Je to vobec mozne?ked je dieta starsie, meni sa toto "zalubenie, poblaznennie" babatkom na daky iny cit? Chapem, ze to bude tazke v puberte, ale nedokazem si predstavit, zw by som ju lubila menej. Aka je vasa laska k

little_honeybee
autor
19. júl 2018

K detickam casom ked rastu? Ozaj je to najsilnejsie a najkrajsie ked su takr malicke a robia prve kroky prve slova?

myboys
19. júl 2018

Tak zatial ta nema cim nasrat 😂 ale stale ho lubim rovnako.

tinaa64
19. júl 2018

@little_honeybee pre mna nie..ja mam 4.5r. A 13mesacnu. A starsiu lubim tak isto ako ked bola drobec..obe ich rovnako lubim..je pravda ze starsia uz aj pozlosti tak aj pokricim.vie byt aj drza ako opica...ale stale ju rovnako lubim...aj ona vie kazdym dnom prekvapit...a najviac na svete zboznujem ked len tak hocikedy cez den pride objime ma a povie mami lubim ta...no mozes nelubit dieta?to sa neda...a uz aj ta mladsia vie prejavit lsku..tiez obijme da pusu...u nas to je tak...

tslobik
19. júl 2018

@little_honeybee Ja som pociťovala najväčšiu lásku, keď mal tak cca 5 - 6 rokov. Viac ako keď bol bábätko, neviem prečo.

zafir01
19. júl 2018

@little_honeybee mam 7 r. a 8 mes .. a lubim ich rovnako.. ten 7 r, je uz obcas drzi, ale nic strasne, a milujem ho nekonecne, hladkam ho ( uz zaspal ) a drzim ho za ruku a zistujem ze jeho ruka je uz takmer taka velka ako ta moja, a ze tak ako som sa ja onho starala, ked bol malicky, tak on teraz vie obsluzit mna, doniest mi vodu, pomoct mi, staler v nom vidim toho maleho chlapceka, ked mal cca 3 roky, a neverim ako rychlo rastie, a myslim, ze ked bude dospely to bude rovnake, proste v nom budem stale mat mojho chlapca, a pri pohlade nan sa mi v sekunde premelie milion okamihov, ked bol mensi .

maria584
19. júl 2018

Ja mam deti dve, syn má štyri roky, dcéra rok a pol. Dcéra ma dokáže strašne vytočiť, síce je malá, ale je to živel. Ale ľúbim ich oboch rovnako. Sú to moje lásky na celý život. Neviem si predstaviť neľúbit ich.

siska53
19. júl 2018

@little_honeybee ako pise myboys.. uplnybsuhlas.. strasne ich lubim oboch, dokonca mam.pocit,ze kwzdym dnom.viac, ale dakedy... No..slusne povedane,daju cloveku zabrat a dobre hraju na nervy.. uzivaj si babatko🙂

dai
19. júl 2018

@little_honeybee mam 3 deti a lubim vsetky rovnako velkou laskou - kazde inak lebo aj oni su rozni ale kazde najviac... dcera je uz v puberte a nas vztah sa meni - mozno viac kamaratsky, vela rozhovorou, otvorenosti, jasne ze aj konfliktou... navzdy bude ale moje prve babatko😉 syn je v 7mich rokoch stale mojkacik ktory potrebuje bozk na dobru noc a drzat za rucicku... a babatko je stale babatko...
Neboj - ak vztah so svojimi detmi budes budovat tak bude stale krasny - urcite sa bude menit ale nic nestrati na hlbke ...

nenne27
19. júl 2018

Ja mam 16 rocneho typickeho pubertaka pre ktoreho je skola blbost, kapela a kamosi najviac.Dcera ma 12 a oduva sa za vsetko, nahodi sluchatka a ide😉ale aj tak ich strasne lubim a ked su dlho prec(dlho myslim vela hodin alebo par dni na prazdninach)je mi brutalne smutno.

zuzitko74
20. júl 2018

Láska sa nemení vekom dieťaťa, skôr ešte môže rásť, tak ako rastie váš vzájomný vzťah.
Čo sa zmenšuje, je závislosť dieťaťa na tebe, tvoj pocit chrániť ho vždy a všade - jednoducho, keď sa to dieťatko osamostatňuje stráca sa vaša vzájomná závislosť na sebe a robí priestor inej láske. Aspoň ja to takto vnímam.
Niektoré maminky toto dieťaťu nechcú dovoliť. Stále by chceli mať svoje bábätko, svojho mojkáčika, ktorý potrebuje iba ich a nikoho iného. Lenže väčšina detí po samostatnosti túži a niekedy sa musia vyslobodiť nasilu. A toto môže pokaziť tú lásku medzi maminkou a dieťaťom.

dominika6
20. júl 2018

@little_honeybee láska ťa neprejde...len sa zmení na zodpovednosť,strach a toleranciu...túto tému si ulož a vráť sa k nej o 3roky..pochopíš ked ti deti vyrastú

little_honeybee
autor
20. júl 2018

Dakujrm baby za vase pohlady. Male babatko clovek musi milovat, aj led hneva, neda sa mu neodpustit. Dufam aj pubertiakovi clovek tak lahko prepaci, aj ked budem trapna matka :D kazdopadne, pytala som sa preto, lebo ja kazfym dnom zasnem aka je moja laska silnejsia a silnejsia az sa mi nechce verit ze to este ide. Ta kamoska vela na svoje deti krici a pride mi dost chladna ☹ ked boli male bola na ne mila zlata mojkala ich a terwz je vecne nervozna. Tak sa desim toho ci to je bezny jav ci co. Ja si nedokazem predstavit ze by som malu lubila ani o kusok menej. Ked ma aj nahneva a zvysim prisne hlas, pozru sa na mna tie nadherne ocka uplne vazne a previnilo a mojmu hnevu je koniec. Neda sa to proste. 🙂))))

dominika6
20. júl 2018

@little_honeybee tie nevinné očičká bude na teba hádzať stále..v puberte je to už potom len zištné..😀

tanikka
20. júl 2018

heh, stále ju budeš milovať, na tom sa nič nezmení. len teraz si taká zaláskovaná a prežívaš to možno viac, ako keď bude mať 5 rokov a bude mať svoju hlavu

asia83
20. júl 2018

@little_honeybee Tá láska sa mení. Silnie. Tak to má byť. Je to normálne.

libawet
24. júl 2018

@little_honeybee nie, nemení. Aj keď bude môj syn starý a ja sa toho dožijem, bude to stále moje dieťa, moje srdce, ktoré ide vedľa mňa. Ako nemôcť milovať svoje srdce?