Máte triky a rady, aby dieťa zaspalo vo svojej izbičke?

kosta123
7. máj 2012

Ahojte maminy mám 22mesačnú dcéru a chcela by som ju dať spať už do svojej izby.
Len jej nechcem spôsobiť šok,tak sa chcem opýtať ako ste išli nato vy. Malá spáva s nami v spálni vo svojej postielke,prespí celu noc.Len pri zaspávaní musím byť pri nej ,dokial si vypije mlieko a zaspí cca 10min. Chcela by som docieliť aj samostatné zaspávanie len neviem ako 😖 Proste podať flašu s mliekom a ísť preč,nech zaspinká sama,len neviem či to ešte pochopí. Už som to aj skúsila že som odišla zo spálne a strašné revy 😨
Ďakujem za všetky rady. 😉

xlucia
7. máj 2012

chces to docielit vo velmi, velmi blbom veku. nepochopi ti nic, iba dosiahnes to, ze bude mat nocne mory, lebo sa jej bude snivat ako zaspava sama. robis VELKU chybu.
ak ta obtazuje pockat desat ci 15 minut s vlastnym dietatom, potom nemam slov...
ja osobne by som tam ten cas rada ostala, pohladila chrbatik, drzala za ruku, ved je to drobec. kam sa tak ponahlas??? k telke?? robota tiez chvilku pocka
robim tak pri oboch synom. kazdy si ceni tych par minut, kedy ma len pre seba. potichu im hovorim ako ich lubim, ake budu mat pekne sny. kazdy jeden vecer
a mimochodom, dieta v tvojom veku nema co zaspavat s flasou. ma mat umyte zubky.

mimzy123
7. máj 2012

podľa mňa je ešte na spanie vo svojej izbe malá... určite sa sama v izbe bojí

anjelicek26
7. máj 2012

Tiez si myslim, ze toto je zly vek. Krasne ti spi celu noc, viacej by som neriesila, je to super. Dieta ide do vlastnej izby ked to chce a chape - alebo uplne ako male babo, aby ine nepoznalo (co sme spravili 2x, aj tm 2x do 1,5 roka obaja bez muknutia spinkavali a potom zacal kolotoc a boli (jeden este je) nastahovany u nas v posteli kazducku noc. Takze asi tak. Skor ako pred 3. narodeninami ho stahovat nikam nehodlam. Jedine, ze by na ten napad prisiel on sam.

hoogy
7. máj 2012

moj maly mal 25 mesiacov asi ked isiel do vlastnej izby. postel sme vyberali spolu velmi sa na to tesil. ked prisla postel hned sme ju poskladali a maly cely nadseny v nej spi do teraz. nemali sme ziadne obdobia ze je od nas odluceny alebo ze by sa k nam stahoval. a s tym zaspavanim skus jej vecer citaj alebo rozpravat rozpravku kym ti zaspi ved 10 minut je super cas zaspavania.

nunusimi
7. máj 2012

syn spi od roka sam v izbe, ale to uz prespal celu noc, no dodnes pri nom pred spanim lezim a rozpravame sa. ked bol maly, tak som ho aj uspavala
dcera ma 13m a kedy ju premiestnim netusim, ona sa stale v noci budi, je to uplne ine dieta
Ak ti mala prespi celu noc, tak premiestnit do inej izby nie je problem, ale to uspavanie jej neber, to su najkrajsie chvile maminy a dietata

happy3
7. máj 2012

tak ju dajte spinkat do svojej izbicky,ale stym,ze ju budete este uspavat,a az si zvykne na tuto zmenu,potom casom sa nauci zaspavat aj sama,ved kazde dieta potrebuje na vsetko svoj cas 😉 ,Nas drobec spi s nami v spalni a som rada,ze ho mam pri sebe 🙂 ,tiez ho este uspavam,zaspi za 10-15min.

kitty1977
7. máj 2012

Ja by som sa nikam neponáhľala. Môj syn bude mať tri roky a vždy ma večer potrebuje držať za ruku a rozprávať rozprávku. Poznám aj maminy, čo dali svoje deti do vlastnej izby od 1,5 roka, ale podĺa mňa to dieťa sa musí postupne osamostatniť a nie umelo. Bude čas, keď bude väčšia a bude ti to možno aj chýbať. A s tým mliečkom je to pravda, po umytí zúbkov sa už nič nemá papať ani piť, my sme smäd riešili čistou vodou...

katren
7. máj 2012

Ja by som urcite uz dala spinkat do svojej izbicky....uspavanie by som nevynechavala, ale dala by som ju 😉

Kocky, tak klobuk dolu....ja keby som mala kam, "ucim" Dominicku spavat v svojej izbe odkedy sme zistili, ze sme tehu s Miskom.....teda v roku.....od porodnice mi prespi celu noc a urcite by som jej nechala nejake tlmene svetlo zapate aby sa "nebala" ja by som ich dala spat do svojej izby uz teraz a obidvoch, bo sme v spalni 4-ria.....mame ze postel Dominikina /sirka iba 80cm/ , 30cm na prechod, nasa manzelska postel , zas max. 30cm na prechod a postielka Michalova....plna izba posteli, jedna skrina a nemas sa poriadne ani kde pohnut....pokym sa narodi toto tretie babo, musime Dominicku naucit spavat na poschodovej posteli /coho sa bojim, bo v spanku lieta kade-tade/
@mimzy123 ako mozes vediet, ze sa boji, ked to este nema odskusane....ked sa bude bat, tak ju tam urcite nebude drzat nasilu.....

awalancha3
14. máj 2012

ehm..zakladatelka....... podla mna je super, ze ju chce dat do svojej izbicky, len by som to nerobila nasilne, ze ulozit a pa... nech sa s tym dieta vysporiada ako vie....... ulozit do vlastnej izbicky, ale byt pri nej aj pol hodinu, a pripadne stale viac a viac skracovat.......uspavanie....... Pride o nedlho cas, ze dieta bude dost velke na to aby vedelo ze chce byt pred spanim s mamou, ved to je klasika, ze pred spanim sa citaju rozpravky, alebo rozpravaju pribehy, spieva sa......ale tvoja je na to malicka, jej staci 5 minut hladkania pred spanim zatial, ak ju navyknes..... ja s malou 18 mesacnou nemam v tomto problem, ulozim, asi 3 minuty jej vykladam, aka je dobra, zlata, sikovna... a zhasnem...... ratam s tym ze onedlho uz na velkej posteli budem s nou lezat aspon 15 minut a citat rozpravky..... zatial je to ok tak ako to je.....

babulina
16. máj 2012

nasi isli o kusok skorej do vlastnych izbiciek nez tvoja dcera, u nas zabrala "metoda postupneho vzdalovania sa", najprv som sedili pri postielke, potom pri stene asi tak meter od postielky, pri dverach, za dverami, celkovy proces trval asi tak mesiac
vo vseobecnosti si myslim, ze bud pred obdobim vzdoru stihnut zvykanie si na novu izbicku, postielku alebo potom pockat az do troch rokov

zuzkaremiaska
16. máj 2012

Pozdravujem vás......mám otázočku: moja /onedlho dvojročná dcérka/zaspáva večer stále pri prsníku,potom ju uložím do postieľky,ktorá je hneď spojená s manželskou posteľou.Tam spí,ale keď sa zobudí,pomaly sa presúva na môj vankúš,takže ráno sa budíme spolu. 🙂 Lenže......onedlho sa sťahujeme a premýšľam,ako a kam dať postieľku. 😕 Má to byť bez zmenya nechať ju pri nás,alebo využiť zmenu a dať už postieľku od nás čo najďalej,nech si zvyká?Ako by ste to riešili vy?ďakujem za rady a nápady.

sterre
16. máj 2012

Ahoj, ja mam dvoch synov a jeden je uplne iny ako ten prvy. Nielen v sposobe spinkania, ale celkovo, povaha, temperament atd. Ak ti mozem poradit, skus 'nacuvat' potrebam dietatka. Proste ak to takto funguje ako to robis, robis to dobre a nema by si to menit. Aspon zatial nie. Prvy syn bol presne takto isto ako to ty pises, 10 minut som ho drzala za rucku kym zaspal, a potom spinkal celu noc. Ten proces zaspavania je po psychickej stranke dolezity pre kludny a spokojny spanok pocas celej noci. Dnes ma 8 rokov a stale je na mna naviazany, on je proste taky citlivy a jemny. Dnes, po rokoch som si uz ista, ze som robila dobre. On sa jedneho dna sam rozhodol, ze uz bude spat sam. Mladsi ma rok a 4 mesiace, od malicka nedokazal naspat, ked som bola pri nom, len ked bol sam. Takze narusila by som jeho proces zaspavania, keby som u neho ostavala. A spinka celu noc od narodenia.
Ale jedna vec je dolezita, ak chces casom docielit samostatne zaspavanie. Teraz je to mozno flaska a pohladenie ci pritomnost mamy. Neskor to musis nahradit niecim inym. Napriklad ja som od narodenia pustala takeho macka s pesnickou. Bola som s nim a hrala pesnicka, ked dohrala, zaspal. Ked bol starsi, citali sme si rozpravku, ked skoncila, zavrela som knihu, dala som mu pusu a zaspal. Teraz si precita rozpravku sam a zaspi. Takto nejak postupne. Nieco na prelom medzi dnom a nocou je treba. Mladsiemu som tiez od zaciatku delila tou istou pesnickou ako starsiemu noc odo dna. Len proste zapnem a idem prec. Ked to dohra, on zaspi. neskor mam v plane citat rozpravku, nakoniec pustit pesnicku a ist prec. Potom len rozpravku a ist prec. Atd. Tak vela stastia. olga

andrealisy
16. máj 2012

Ak spi v postielke celu noc s vami v izbe, nebude problem aby spala sama vo svojej izbicke. My sme spravili to iste ked mala moja dcerka rok. Tiez som bola pri nej pokym nezaspala, ked sme ju premiestnili do jej izby sedela som na zemi pri postielke kym nezaspala, potom som odysla. Postupne som to robila tak, ze som ju dala do postielky, a ked som videla ze je spokojna odysla som. Ked zacala plakat, vratila som sa, pockala chvilu, znova som odysla. Prvych par dni sa to opakovalo mozno aj 10x, postupne menej a menej, po tyzdni bez placu mi zakyva z postielky a ja zatvorim dvere a spi 🙂 Ja ale flasku nedavam, kojim ju pred ulozenim do postielky