Máte skúsenosti s lapačom snov?

veronikacarnokyova
17. apr 2012

Maminky ako ste na tom? moj krpec nechce dobre spávať.. má rok a pol a ešte nespal poriadne celu noc bez toho aby sa neprecikal a nebol hladny, zvykne mi v noci plakať.. dnes som mu kúpila lapač snov, tak by som chcela vedieť či s ním máte skúsenosti.. Ďakujem 🙂

gocrazy
18. apr 2012

ahoj, moja mala v marci rok a s tvojim si moze ruky podat, noci su priserne, place, mrvi sa, vstava, sada si, lahne si, precestuje po celej postielke, pije vodu, mlieko tak 2x za noc...co je to ten lapac snov? ako to vyzera?

bibiana20
18. apr 2012

no,to by aj mna zaujimalo,ze co je to ten lapac snov 😵

majulino
18. apr 2012

ahojte mamicky ten lapac snov je rusic toku energie, nieco ako indiansky prvok feng- shuei, pokial som to dobre pochopila, ja ho mam doma nad postelou nemame zle noci zavisi to aj od toho ci idu majkovi zubky 🙂 🙂

babu9
18. apr 2012

@veronikacarnokyova ja by som tiež niečo také potrebovala lebo do dnešného dňa neviem čo je to spať celú noc ☹ ...kde sa to dá kúpiť?

koniarova
18. apr 2012

Dievčatá, hádam ozaj neveríte, že nejaký krúžok s pierkami zabezpečí pokojný spánok. 😀 😀
@veronikacarnokyova Tvoj malý spí úplne normálne ako 90% detí v jeho veku. Nie každé dieťatko hneď prespí celú noc. 😉 Tu ti lapač snov nepomôže, iba vydržať a obrniť sa trpezlivosťou. Bude to len a len lepšie a príde obdobie, že sa konečne aj ty vyspíš. Nechcem ti brať ilúzie, ale tento lapač je teda riadna volovina. Je to len môj osobný názor, tak ho ber prosím s nadhľadom. 😉 😉 😉

civediamo
18. apr 2012

@veronikacarnokyova 🙂moja začala spavat celu noc až po druhom roku,dovtedy sa budila vždy na niečo ine,ale lapač snov ti v tomto nepomože važne,ja to mam,ale ako dekoraciu,určite to nepomože drobcovi k lepšiemu spanku,niektore deti spia celu noc v roku ine v dvoch a su mamičky ktore sa nevyspia aj do troch,,,ked pride ten jeho čas tak ti prespi,ani sa nenazdaš,,,,

anjelicek26
18. apr 2012

@veronikacarnokyova - no nasa nespala do 2,5 roka.... vraj velmi inteligentne deti horsie spavaju heh, na nasu to hadam aj sedi 😉 Takze klud a nohy v teple, raz to prijde. A s tym precikavanim - zmente plienky.

ikke
18. apr 2012

tiez som v tomto skepticka, je to podla mna rovnako ako s cervenymi snurkami, homeopatikami, feng-shui (ktory je mimochodom cinsky, ked uz...), cinskym kalendarom pohlavia deti, vestenim s ihlou ci prstenom, jonasovymi vypoctami a kopou dalsich veci: ak tomu veris, mozno to aj pomoze. ved aj "tvoja viera ta uzdravila" 😉

koniarova
18. apr 2012

@ikke ešte si zabudla na jantárový náhrdelník 😉 😉 😉

monygavendova
18. apr 2012

Ahojte, vsimla som si temu-a tiez mam skusenost-mojahyperaktivna dcera zle spavala tak do dvoch rokov-potom som nasla clanok o lapacoch a tak som si povedala-skusim-pomohlo 🙂 je vec nazoru, ci to bola viera-aj ked teda ona tomu verit asi este nevie-ma 3,5 🙂 ale hlavne, ze spi 🙂 mozno pochopila, ze jej to ma dat pocit istoty... Mensia to ma tiez a spala vzdy super. Ja si ich robim sama podla nalady-striedam farby-aby ich to neomrzelo 🙂 A mna to bavi 🙂 🙂 🙂 inak spavam tiez dobre 😀

veronikacarnokyova
autor
18. apr 2012

ahojte maminy, no nebola som tu par hodin a kolko prispevkov teraz enviem co skor napisat 🙂 @lenka0283 ano je to ono, ja som to kupila v ezoterike, kupili sme ho len včera, zavesila som mu to na postielku, už ho skoro potrhal krpec, no noc bola taka ista .. ale.. dnes mi zaspal o 19tej co sa nestalo ako "gate"nosí 😀 no plienky meníme ako an bežiacom páse..jediné ktoré nám fakt sadnú su huggies-ky..jedine kto dobre spal v túto noc som bola len ja 😀 , on vedel sem tam dobre spinkať keď bol menši, a bývali sme v inom byte..ako sme sa prestahovali sem, konečnáááá...suseda nad nami máva záchvaty revu..že už museli vysvetiť izbu v tedy spala ako medom potretá.. 🙂 ja verím tomu že to niečo pomôže.. @anjelicek26..tak sedí to na neho ako ušíté.. len by ma zaujímala ako sa prejavuje hyper-aktivita.. zabudla som dodať že máme noci aj také že za noc padne liter mlieka.. čo je viac ako za celý deň..

masinka
18. apr 2012

tak lapac snov som este neskusala, na taketo veci neverim, ale zase na druhej strane, cervenu snurku v kociku mam - je to pekne a urcite to neuskodi 🙂 ak maminka takymto veciam veri, urcite by som to skusila a mozno to pomoze uz len vdaka "placebo efektu". Ked je spokojna maminka, je spokojne aj dietatko 🙂
Ja to mam odskusane na mojej najstarsej - ked sme si o osmej lahli a nikam som sa neponahlala, tak o stvrt na devat tvrdo spinkala... ked som chcela o deviatej pozerat nieco v telke, alebo som mala nejaku nedokoncenu robotu, tak sa moja nervozita preniesla na nu a este o jedenastej buntosila....

halienka
18. apr 2012

@veronikacarnokyova či on nemá zlý spánok preto, že má permanentne plný žalúdok, v ležiacej polohe sa horšie trávi, plný žalúdok znamená ťažké sny...chápem, že si asi urobil návyk mliekom sa ukľudňovať, to sa často stáva, nevie rozoznať čo je problém, čo ho trápi, iba ho proste niečo v spánku ruší, je z toho nervózny a tak pýta mlieko, lebo si zvykol, že to ho odjakživa ukľudňovalo. Lenže liter mlieka za jednu noc je na tak malý žalúdok hrozne veľa. Niektoré deti majú napríklad horšie noci aj keď jedia na večeru niečo ťažšie, alebo keď večerajú príliš tesne pred spaním. Ja na tvojom mieste skúsim to mlieko vymeniť napríklad za vodu, tá mu tak chutiť nebude a vypije jej menej, možno časom už ju nebude potrebovať. Prepáč, je to trochu mimo toho čo si sa pýtala, len ma to napadlo ako možná príčina horšieho spánku. Čo sa týka toho lapača, za pokus nič nedáš 😉 🙂

nibiru
18. apr 2012

mi mame jeden nad postelou už 5r. a že by pomahal hahahahahaha absolutne nie je to proste image pacilo sa nam to je nadherny ja som aj verila že pomaha kedze zle spavam no nič vynimočne sa nedialo obcas mam mory ako vysite a dcerka teraz akurat plakala a kricala zo sna moje moje moje asi sa jej snivalo o ihrisku na ktorom sme dnes boli kedze jej tam chlapcek bral hračky.možno je len velmi vnimaví a v nevie tolko info naraz spracovat.....tiez napriklad moja neje kaše kedže naozaj po nich zle spavala tak som ich na noc zrušila a bol pokoj.
@veronikacarnokyova

veronikacarnokyova
autor
18. apr 2012

@nibiru.. áno malým deťom sa sníva to čo prežili cez deň.. možno aj preto sa mi často budí, keď že je ako neriadená strela.. má cez deň pády,letecké dni.. @halienka .. ked sme skúsili vodu, alebo čajík, viacej mi plakal a častejšie bol hore lebo chcel mlieko.. no skúsime aj dnes ak by... a uvidíme 🙂

tilly
18. apr 2012

mne maly tiez nikdy nespal dobre, ale ked sme dostali lapac snov, tak to bolo este horsie, zrusili sme to a bolo lepsie... ked sme mali v izbe lapac snov, tak sa aj mne horsie spavalo... mali sme ho asi dva tyzdne

kvetinka211
18. apr 2012

hadam cervene snurky, uhliky a pocikane plienky cez oci uz prestali fungovat? 😉
my mame pre zmenu lapaca dobrych snov - suseda ktory vasnivo rekonstruuje byt ... takze staci ked je par dni ticho a buvame hned lepsie 😉

katrinka8
18. apr 2012

@koniarova - je to trosku off topic, ale balticky jantar, z ktoreho by sa tieto nahrdelniky mali vyrabat, obsahuje cca 8% kyseliny jantarovej, ktora sa vyuziva aj v medicine. Jantar sa kvoli svojim ucinkom vyuzival uz davno v minulosti. Samozrejme, nemusi zabrat kazdemu - ale to nezaberaju ani dnesne, "moderne" lieky. Podla mna su ludia, ktori su citlivejsi, vnimavejsi na niektore "energie", ini zase nie. Preto nieco jednemu zaberie, inemu nie. A to plati aj o detoch 😉 Napr. ja som citliva na toky energie - "zle" otocena postel - nezaspim a prehadzujem sa celu noc. Dcerka to asi zdedila po mne, na cudzom mieste stacilo otocit postielku a hned zaspala. Stalo sa nam to viackrat, takze... To iste spln, reagujeme nan. Niekto ani netusi, kedy je. Ja sa o nom obcas dozviem az z kalendara po "bezdovodne" prebdenej noci, takze psychika to isto nie je 🙂 Dcerka je okolo splnu vzdy den - dva v noci nekludna, budi sa, place zo sna... Inak spi dobre.

petkave
18. apr 2012

@veronikacarnokyova Lapač snov už mám dosť dlho a vyšlo to tak, že postieľku sme umiestnili rovno podeň. Ale aj môj synátor spáva nepokojne, často sa v noci budí,mrnčí... Lapač nepomáha, ale je to pekný doplnok 😵

katrinka8
18. apr 2012

@veronikacarnokyova @petkave - vraj na pokojny spanok je aj kamen ametyst. Ja som raz dostala od kamosky, nevedela som to o nom, ked som precitala, dala som ho do spalne malej za postielku. Len tak, "zo srandy", neviem, ci to zabera, ale spi celkom dobre od narodenia (teda az na obdobie splnov) 😀

veronikacarnokyova
autor
19. apr 2012

ahojte maminy.. tak @halienka.. tak túto noc sme skúsili čajík an miesto mlieka, pytal si v noci mlieko tak som mu dala ten čaj.. a konieec záchvat revu od hladu.. tak som mu dala mlieko a spal mi do rana 🙂 všimla som si že keď má ten lapač zlých snov zavesený v postielke plače mi pod ním. ako náhle som ho s postielky preložila buvinkal pekne..ani neplakal a nemal ani len ciknute v plienočke 🙂 tak tuto noc dám lapač snov niekam inam a uvidime.. 😀 musím poklepať 🙂 @kvetinka211 .. vieš čo, keď pídeme od mojích tiet tak musíme potierať pocikanou plienkou.. jedine to pomáha,, máme aj bylinky (čistec ) niekedy pomôže niekedy nie, podla toho kde sme boli.. a červené šňúrky? vobec nie..ako by sme ich ani nemali na rukach..

veronikacarnokyova
autor
19. apr 2012

a ešte k tomu splňu.. to je koniec.. on nie len v noci ale aj cez deň mi býva taký nespokojný, všetko mu vadí.. už keď je po splne, je to lepšie 🙂

kamilka22
19. apr 2012

@veronikacarnokyova podla mna je lapac snov hlupost. Moj syn nemal problem so spankom. Iba vtedy, ked mal pocas dna az prilis vela podnetov a vzruchov, pripadne co i len jemne naruseny rezim. Pokial som dodrziavala striktne rezim dna, tak aj v noci spal pekne. Stacilo mu obvyklu prechadzku po vonku nahradit vyletom do detskeho centra s trampolinou a preliezkami, blaznil sa tam, tesil, nechcel ist ani domov. Clovek by cakal, ze doma odkvecne a bude spat do rana. A zobudil sa aj 5 krat. Takze ja by som Vam skor radila skusit pravidelnost v rezime, nerobit na teraz okolo neho nejake velke halo a ver mi, nejake pierka nad postielkou su uplna zbytocnost. Radsej kup malemu novu hracku :D Snad toto nezoberies v zlom. Osobne som veriaca a jedine, co pre pokojny zivot svojich deti robim, je ze sa o ne staram, modlim sa za ich zdravie a ked ich ukladam do postielky, tak ich pozehnam na celo. Obe deti ukladam tak povediac s laskou, nesmie chybat pomojkanie, pusinka a slova, ze ich lubim.

veronikacarnokyova
autor
20. apr 2012

@kamilka22, nám to proste nejde, keď som mu urobila svoj režim, budila sa mi aj v noci, teraz cez den buvka hodinku a 19:30 chodil spinkať.. ale musim poklepať .. táto noc bola dokonalá 🙂 spal celu noc, a nebola ni hladný 🙂 🙂 🙂 ja si myslím že ten lapač snov na niečo je.. napísala si to tak ako by som maleho supla do postielky a tam sa vyplac a ked budes unavený zaspíš.. 😒 my sme od rana von, potom na obed buvkať a zase von a večer okupať, napapať a buvinkať, nejak s nim teraz seklo.. už druhá noc je v poriadku.. 🙂 🙂 🙂 😀

kamilka22
20. apr 2012

@veronikacarnokyova hm, len neviem, z coho si usudila, ze si myslim, ze ho supnes do postielky a tam nech sa vyplace a potom zaspi. Toto som ja osobne nikdy nebola ochotna urobit. A z tvojho postoja - kedze chces aby maly spinkal pokojne - usudzujem, ze toto ani nepraktikujes. Len neviem, z coho si usudila, ze si take cosi myslim. A inak mam radost, ze spinkal pokojne. Ked sa dietatko v noci dobre vyspi /a aj maminka/, tak je den krajsi a aj problemy sa zvladaju jednoduchsie.

veronikacarnokyova
autor
23. apr 2012

@kamilka22 ja som to nemyslela v zlom.. v sobotu sme sli k babke na dedinu a spali sme tam a krpec tak dobre spinkal.. boli sme u sesternici a pytal si mlieko tak sme mu dali asi o 19tej a o 22hej už plakal že je hladný tak sme mu dali take domace od kravy..a ako sa najedol tak spal do rana, ani sa nezobudil.. až do 8mej spinkal.. 🙂 🙂 🙂 ked sme davali 3,5% kupenske mal problem zo stolicou..atd.. tak sme zas prešli na 1,5% ..a možno s toho že ho to nezasýtilo bol taký..skusime take domáce na noc dávať a možno bude fajn 🙂 🙂 :D

sylvia78
27. apr 2012

ja mam lapac snov tiez nad postielkou a mam tiez pocit, ze je to blbost, spi tak isto zle ako u svokry kde lapac nemame. No ale este pockame lebo ideme na vyber nosnej mandle a uvidime. Lebo aj od zväcsenej mandle dieta putuje po posteli prehadzuje sa, skripe zubkami, chrape...nemusi to byt len zlymi snami. Tak ja dufam ze to potom bude fajn

merinkarebecca
24. aug 2016

@koniarova ja napriklad na jantar nahrdelnik nedam dopustit. Verim mu

katka253111
24. aug 2016

@veronikacarnokyova ahoj,moj takto spaval do 22mesiacov a 3tyzdnov...vlastne len teraz tyzden spi lepsie.klop klop klop 🙂 to znamena ze spinka celu noc max s jednym malym zamrncanim...do 6 az pol 7 rano...naobed okolo pol 12 a vecer okolo pol9 az 9... ale doteraz tl bol hroza a predpokladam ze este raz sa to pokazi,ked sa bude vytlaca aj zvysok ppsledmeho zuba... treba vydrzat... je to normalne