Máte skúsenosť s preplachovaním slzných kanálikov u 7-týždňovej?

blavacka321
11. jún 2019

Ahojte,akú máte skúsenosť s preplachom slznych kanalikov? Mala ma 7t a atb jej nezabrali,ster ukázal zlatéhostafylokoka...očká hrozne,hnisavé :(

radolina
11. jún 2019

@blavacka321 no a co odporucil lekar? Preplachovanie? Mne sa to nejako nezda...

mon895
11. jún 2019

Mojmu synovi preplachovali nebolo to nic strasne sice plakal dost ale ihned ako prestali sa ukludnil aj maly a bolo vsetko ok

blavacka321
autor
11. jún 2019

@mon895 a mal tiež zlatého či prečo preplachovali? Joj potešila si ma že bolo potom po probleme

blavacka321
autor
11. jún 2019

@radolina Ahoj áno,že atb to zmiernia len dočasne,takže preplach

radolina
11. jún 2019

@blavacka321 jezis to asi nebude velmi prijemne :( boze...

tabitana
11. jún 2019

Môjmu malému preplachovali v 8 mesiacoch.. Skôr ma detská doktorka neposlala, aj keď som naliehala.. Preplachovali mu dvakrát, na prvý krat sa nepodarilo... Nie je to nič hrozné, cca 2 minútová záležitosť. Bola som pritom, lebo som chcela.. Samozrejme dieťa plače, ale ani nie tak kvôli zákroku, ako preto, že je v plachte zviazané, aby sa nepohlo..

mon895
11. jún 2019

@blavacka321 nemal ziadneho stafylokoka ale mal ich nepriechodne

aksunah
11. jún 2019

Môjmu malému preplachovali minulý týždeň,plakal hrozne,ale určite na to hneď zabudol a hlavne to pomohlo,lebo od narodenia som mu kvapka.Aj doktorka na Kramaroch bola úplne super🙂povedala,že tam mal veľkú prekážku,takže to bolo účinné,netreba sa toho báť🙂

maris5
11. jún 2019

@blavacka321 chod, cim skor tym lepsie. My sme isli az ked mal 3-4 mesiace a dovtedy sme sa len trapili. Je to kratka procedura, ktora mu vyriesi tento problem. Nam doktorka stale dookolo predpisovala atb a nic nezaberalo. Po preplachu sme nemali ziaden problem

aksunah
11. jún 2019

Inak ten zákrok robia až od 8tyzdna

maris5
11. jún 2019

A po preplachu povrdla dr., ze mu tiekol hnis zo vsadial a vela, ze este tak nevidiela. A vseobecna nas nechcela poslat. Ja som si vyzuadala, lebo sme sa trapili.

blavacka321
autor
11. jún 2019

Hlavne že to pomôže,dnes máme 7t,tak keby ak od 8t tak to je zachvilku.

monro
11. jún 2019

Ja som bola na preplachu s oboma detmi. Synovi preplachovali jeden kanalik, dcere oba. Par sekundova zalezitost, potom este par dni atb kvapky a bolo po probleme. Syn mal dva mesiace a dcera tri, ked sme boli na zakroku.

deniska14
11. jún 2019

Nasa skusenost..od narodenia problem s ockami stale nam hnisali...mali sme 6x atb kvapky do ociek....oni tie prelachy robia neskor....kazdy den som 5x do dna masirovala kanaliky....na 4m jedno ocko (slzny kanalik)sa spriechodnil sam zabrala masaz ....a druhe ocko sme na 6m boli preplachnut,....trvalo to asi 3min. plakal dost ale na cici sa hned ukludnil a bolo po probleme,,,,urcite ist na ocne....oni Vam tam uz podla situacie povedia postup🙂

pusinka263
11. jún 2019

My sme boli s obomi.dcérami. dr vravela.ze to neboli,ale babatka placu lebo sa boja. Pri prvej som zvladla drzat ju ale pri druhej som radsej uprednostnila aby ju podrzala sestricka ktoea sa ponukla.cele som to totiz pri prvej preplakala.s nou...mali cca 2 mesiace ked im robili.

erika62
13. jún 2019

@blavacka321
Ja som bola s dcerkou asi 5x na preplachovani... vzdy nam to zabralo len na chvíľku a potom s to slzenie vratilo spat.... Ocna lekarka nam potom uz nechcela robit preplach...ze mame pockat ci z.toho mala nevyrastie. Teraz mame 2,5 roka a ocka su ok.

nikaob
24. apr 2021

Ahojte maminky, rada poradim ako spravne masirovat ocko resp slzne kanaliky- poradila mi az ocna doktorka zo sukromnej kliniky a chvalabohu pomohlo to aj dcere a dalsiemu dietatku z rodiny a tak sa predislo preplachu. Napiste mi a rada poslem video ako sa to robi spravne🙂 dve doktorky mi kazali masirovat a zistila som, ze nebolo to spravne a bez vysledku. Az tato PANI doktorka z Martina mi to povedala presne ako... a veru pomohlo🙏Budem rada ako to pomoze aspon jednemu dalsiemu dietatku a nemusi sa trapit na preplachu

rozy9
7. feb 2024

@nikaob ahoj mohla by som poprosiť ako masírovať, zatiaľ sme neboli na preplácajú