Máte radi obidve svoje deti rovnako?

evaevelinaa
26. sep 2014

mame malu dcerku a chceli by sme este asi jedno dietatko. ja som prve velmi chcela babu, co sa mi aj splnilo a pri druhom mi je to uz jedno ale muz by velmi chcel syna. a stale rozmyslam nad tym ze ci aj moje druhe dieta budem vediet mat rada tak velmi ako moje prve. keby to bol chlapec tak jasne ze si viac budem asi rozumiet s dcerou a kebyze mame aj druhe dievca tak aj tak mam pocit ze prvu dceru budem mat radsej za to ze bola prva. nemate podobny problem?

willy_wonka
26. sep 2014

laska k dietatu sa prichodom druheho nedeli, ale nasobi... 🙂 svoje deti milujem rovnako nekonecno 🙂

zuzkanik
26. sep 2014

@evaevelinaa Nie, obe deti rovnako ľúbim. Ale tiež som mala podobný problém. Dokonca aj tesne po narodení druhej dcérky som bola nešťastná, že nemám čas na staršiu a vyčítala som si, načo sme mali druhé dieťa. Ale netrvalo to dlho. Možno tak dva prvé týždne. Teraz by som ani jednu, ani druhú nedala za nič na svete. Svoj život si bez mojich detí neviem predstaviť.

raffaella
26. sep 2014

@evaevelinaa myslim ze toto riesi vela maminiek, co maju zatial jedno dieta.
Len tolko k tomu, budes mozno az zaskocena, ako velmi budes lubit aj druhe babatko. Budes ich mat rada rovnako, mozno budes mat kazde rada trochu inak, lebo predsa len babatko potrebuje viac starostlivosti a so starsou dcerkou ste uz take zzite spolu, ale uvidis aky obrovsky dar to bude pre druhu dcerku ze jej date surodenca. A ake to bude krasne, ked babatko sa bude tulit ku starsej sestre 🙂

rozyka
26. sep 2014

Spomínam na časy, keď som očakávala druhé dieťa... Bola som šťastná a nevedela som sa ho dočkať. Bola len jedna vec, na ktorú som sa často pýtala. Možno sa to zdá čudné... hlavne teraz, keď ono je úžasnou súčasťou mojej existencie. Spytovala som sa, či ho budem milovať, ako to prvé . Či aj ono mi zastaví dych, keď ho uvidím po prvý raz... A je to neuveriteľné, ako sa na deti pozerá a ako sa ľúbia rovnakým spôsobom. Nie je dôležité, či majú desať rokov alebo jeden mesiac. Všetci akoby boli s tebou odjakživa. Sú ako dve oči, jedno stále vedľa druhého. Ako môj dych, moje nohy, moje ruky... Teraz keď ich mám pochopila som najkrajšiu vec na svete: láska k deťom sa nedelí, ale násobí! 🙂 🙂 🙂

matulinuska
26. sep 2014

@evaevelinaa toto som si minule prechadzala v hlave. No my uz druhe cakame. Prvu mame dcerku a teraz to bude opat dcerka i ked frajer dufal v chlapca. No bohuzial. Napadlo ma to v suvislosti s tym,ze pri prvej sme si tehu viac uzivali,viac hladkali brusko,pustali pesnicky,tesili sa z kazdeho kopnutia. Teraz? Ja nemam cas na nieco take mysliet kedze cele dni beham okolo malej a domacnosti a frajer uz vobec nie kedze chodi z roboty do bytu,ktory sme kupili aby ho dal dokopy takze z roboty do roboty :/ vobec si to neuzivame tak ako pri prvej a mam strach ci to tak nebude aj ked sa narodi :/ Samozrejme svojim sposobom sa na dcerku tesim,pokupila som si nejaku vybavicku kedze po dcerke mi vela veci ostalo no stale mam v hlave to,ze to proste uz teraz nie jeto,co to bolo pri prvej :/ Ale citala som vela nazorov ze prichodom dalsieho dietatka sa laska matky k detom len znasobuje. Takze o 7 tyzdnov ked sa nam druhe narodi ti dam vediet 🙂

anuska74
26. sep 2014

@willy_wonka
Presne tak láska sa násobí

a nerozumiem, prečo dopredu si myslíš, že si viac budeš rozumieť s dcerou, ja mám syna a takto nezmýšlam.
Jasné iné preberám so synom, na počudovanie niekedy aj modu 😉 .
Skús niečo počítať o bezpodmienečnej láske a tak 😉

bubelko
26. sep 2014

@evaevelinaa zalezi od toho, ktore kedy jeduje... 😝
ale nie, mame dvoch chlapcov, kazdy je iny, charakterovo aj vyzorovo a obaja su nasi a oboch mame radi rovnako 😉 aj ked oni si to miestami urcite nemyslia 😀

zuzka38
26. sep 2014

@evaevelinaa ja som sa toho tiez vzdy bala ako ty.. podla mna je to tak, ze milujes obe rovnako akurat ti je niektore blizsie svojou povahou, ak sa na teba viac podoba, tak ti je prirodzenejsie blizsie.. moj nazor 😉

majulino
26. sep 2014

@evaevelinaa aj ja som sa toho bala. Musim povedat se zbytocne. Milujem ich obe rovnako. Ale chapem ta

horana
26. sep 2014

Tak to riesila snad kazda mama co sa rozhoduje ci caka uz druhe. A kazda potom zisti, ze sa to da, dokonca nechape ako sa nad tym mohla predtym vobec pozastavovat, je to natolko prirodzene, ked to nabehne.
Dokonca by som povedala ze vobec nie je jasne ze ked mas teraz dcerku a druhe by bol syn, ze budes dceru lubit stale viac, nakolko zena so zenou si sice v istom ohlade rozumie viac, ale matka na syna prilne akymsi specialnym druhom puta, ktore je este silnejsie a vekom sa matka s dcerou aj ked si v detstve rozumeli casto stavaju sokynami akoby, ale so synom ta prichylnost len silnie, ak nie az moc, viz. vsetky tie fora o svokrach, ziadna matka nedopusti na synacika 🙂, napriek tomu ze najprv kazda hovori ze by chcela radsej dceru 🙂....A ked bude druhe dieta tiez dcera, tak sa ti to krasne rozdeli, na kadzej budes mat radsej ine aspekty, budes mat rada obe rovnako, ale kazdu inak. Je to uzasne, naozaj.
Vobec nemaj o to strach, praveze je to zaujimave ako rozne dve povahy, clovek sa tak nefixuje len na jedno a obe maju tym padom moznost viac "slobodne dychat".

martina28p
26. sep 2014

@evaevelinaa ja som to mala po narodení druhého,na prvého som bola neskutočne naviazaná a priznám sa,že ked sa narodil mladši,nič som necítila,asi mesiac to trvalo,nevedela soms a s ním stotožniť,nevedela som ho volať ani jeho menom,bud som hu hovorila Maťko,po staršom,alebo som mu neviem prečo niekedy povedala Filip...nevedela som si zvyknúť na meno Lukáš....nemôžem povedať,že by som ho nelúbila,lúbila som ich oboch,ale pocity boli také zvláštne...potom sa to tak nejak ustálilo,našli sme sa a odvtedy sa lúbim neskutočne,ako každá matka svoje detičky....a kedže chceme ešte jedno dieťatko,tak už sa toho nebojím,že by som cítila niečo iné ako lásku a to bude trojnásobne väčšia láska ako teraz 🙂

krprtka
26. sep 2014

Zodpovedne prehlasujem, že milujem všetky svoje 4 ratolesti rovnako. Jasné, že tým najmenším človek venuje najviac pozornosti, ale však to je prirodzené...

evaevelinaa
autor
26. sep 2014

ja to uz aj teraz beriem tak ze ak budeme mat druhe tak kvoli dcerke aby nebola sama a nie kvoli druhemu dietatu samemu, to asi nie je dobre. a moja dcerka je pre mna uplne dokonala po vsetkych strankach, neviem si predstavit ze druhe dieta by mohlo byt tiez take, to sa uz neda 🙂 a ked si niekedy predstavujem ze tu bude s nami este jedno babatko tak stale vidim len to ze nebudem mat dost casu venovat sa jej, nie obidvom detom. viem ze to druhe dieta este asi ani nevie ze ho raz chceme preto k nemu este nemam vztah ale aj tak.. 😒 no mozno sa to zmeni ked budem tehotna alebo ked sa druhe narodi ale asi az nejaky cas potom ako sa narodi 😵

evaevelinaa
autor
26. sep 2014

@martina28p asi mesiac to trvalo? no ked si tak spominam ja som dost dlho volala dcerku iba babatko az neskor sa mi k nej zacalo hodit uz jej meno 🙂

lienka1601
26. sep 2014

ja lubim obe rovnako ale nakolko je mala este mala tak so synom sme partaci velky.. velmi na mne lipne.. a je vidno ze mala bude zase na muzovi 🙂
ked pozriem na malu milujem to ako rastie ake ma pokroky
a na malom zase to aky je uz rozumny a ze uz toho tolko dokaze 🙂 neboj budes lubit oboch.. 🙂

mikadooo
26. sep 2014

Ja mam rada kazdu inac, ale obidve najviac na svete 🙂.

maaaria3
26. sep 2014

Tak myslím, že toto je otázka naozaj iba ak máme jedno dieťa... tá, ktorá má dve už takto nerozmýšľa.... už vie, ako to je s tou láskou materskou...

moni73
26. sep 2014

sice mam len jednu dceru, vzdy som chcela mat vela deti.... bohuzial s malou som sama, takze len jedno. aj tak som stale rozmyslala, ci by som mala druhe rovnako rada. cele to bolo len v teoretickej rovine, ale az ked mala bola medzi 6-7 rokov, doslo mi, ze by to bolo ok. mysli, ze by to bolo dobre aj po roku, ale az potom mi to doplo... je mi luto, ze si to nevyskusam ☹ .

lauricka
26. sep 2014

@evaevelinaa toto vobec neries. nevies si to predstavit, kym nemas druhe. Mam dvojcata a nepreferujem ani jedno z nich. Laska sa poctom deti vraj nasobi. Ak sa Ti stane, ze jedno budes preferovat, nie je to nezvycajne, moze sa to stat. Dolezite je, aby si bola spravodliva a aby to to druhe nepocitilo. To si nezasluzi. Ale dopredu by som sa toho nebala. A co sa tyka dcer a synov, tak vraj otcovia a dcery a mamy a synovia su tie dolezite vztahy pre ich vyvoj do zivota a ich buduce vztahy. Jasne, ze dolezite su vztahy v celej rodine, vsetky deti k mame i k otcovi. Len tak pre zaujimavost, clanocek o otcoch a dcerach 😉 : http://www.eduworld.sk/sk/aku-rolu-zohravaju-ot...

sabina1975
26. sep 2014

mam tri deti dvoch synov 21 a 18 rokov a dcerku 11 mesiacov milujem ich vsetkych troch tak ako v prvy den ci su malinky ci su dospely pre rodica su to deti cely zivot

lulu2014
26. sep 2014

Ahoj. Po 12 rokoch máme teraz jednoročnú druhú dcérku. Nikdy som nechápala prečo niekto má radšej jedno alebo druhé dieťatko. A nechápem to dodnes. My teda máme po dlhej dobe druhé a ľúbim ich obe rovnako. Aj keď je jasné že každé inak v tom zmysle že majú veľký vekový rozdiel. Moju lásku rozdeľujem rovnko medzi obe. Aj keď kúpim jednej tak v podstate aj druhej. A božteky dostanú taktiež rovnko.
Nikdy som sa nebála toho že či budem ĺúbiť prípadné ďalšie dieťa alebo deti.
Jediné čo bolo také mne blbé druhá sa narodila 1.8 a ten necelý mesiac čo boli ešte prázdniny som sa snažila viac venovať tej staršej...aby nemala pocit že je na druhej kolaji - podarilo sa to aj vďaka tomu že malinká prespinkala takmer celý deň.
Takže sa toho asi neboj.
Aj keď máme v blízkosti jednu rodinu 12 roč.dcéra a 5 ročný syn a tam je to naozaj katastrofa!!!! Malý môže všetko od narodenia a dcéra odkedy je malý vôbec nič....som z toho zhrozená. A ani mama sa jej nezastane pred otcom/ten tam robí tie rozdiely ale mama ho v tom podstate podporuje / čo som jej vyčítala...a dohovárala ked mi tu bola vyplakávať.
Takže sme rozdielni. Ja by som toto nikdy nedopustila aj keby ma to stálo rozchod s manželom.
Tak ti držím palce a neboj. To príde s príchodom babatka.

klincek
26. sep 2014

@evaevelinaa ja som skor videla par rodin, kde matka trosku viac lipla na tom dietati, ktore bolo nejakym sposobom znevyhodnene, ci uz hendikepom, alebo malo tazsiu povahu - ale nie preto, ze by ho mala radsej, len proste preto, lebo si uvedomovala, ze to dieta bude mat trosku tazsi zivot ako tie ostatne..no toto sa podla mna da pochopit. a ak sa to robi citlivo, netrpia tym ani surodenci.
ale toho, co opisujes ty, som sa nebala nikdy. vlastne kym som neotehotnela, ani to nebolo preco riesit..a potom mi boli nadelene dvojicky, takze zase nebol dovod sa tym zaoberat. ale ak by som mala starsie a mladsie dieta, asi by som sa to pokusila ponat racionalne "matematicky": prve je proste len prve v poradi..😉

digysa
26. sep 2014

Obidve deti mulujem rovnako vrucne, ale kazde inak.
Kazde si vyzaduje iny sposob prejavu lasky, ine rozmedzie, frekvenciu a preto sa to neda porovnat.
Zivot by som polozila za obidve.

inkinka
26. sep 2014

Pozrite si film Sophiina volba. Ako matka musela volit, ktore z dvoch deti dostane sancu zit. A ako nakoniec zvolila. Ale to je velmi tazky film, pretoze je o veciach, ktore vobec nie su take jednoduche a priamociare, ako tu v niektorych prispevkoch pisete.

petrarac
26. sep 2014

@inkinka to si pozriem, dik za inspiraciu 🙂

marika39
26. sep 2014

Tiež som nad tým rozmýšľala ked som čakala druhú dcéru, a priznám že som aj pochybovala či ju budem ľubiť rovnako ako staršiu ktorá mala už tri roky, a teraz mi je z toho do smiechu. Mladšia má teraz pol roka a ľubim ich obidve rovnako , sú to moje najväčšie lásky 🙂 Verím , že u teba to bude tiež tak , neboj nič 😉

snopkulka
26. sep 2014

Súhlasím s @digysa - milujem deti rovnako ale každé inak - presne pre vymenované dôvody 😉 Film Sofiina voľba je skutočne ťažký oriešok, ja skôr odporúčam knihu, film vystihuje asi 1/10-tinu toho, čo je obsiahnuté práve v knižnej podobe - číta sa to dlho a je to ťažké čítanie, ale stojí to za to 😉 Nechcem prezrádzať obsah, ale jej voľba, resp. to najťažšie rozhodnutie, ktoré musela Sofia spraviť, bolo skôr racionálne ako emočné - viac si musíte prečítať, lebo by som prezradila gro príbehu 😵

laurika26
26. sep 2014

@evaevelinaa
no ja mám 2 deti úplne rovnako rada, aj keď iným spôsobom, pretože aj to dieťa, má každé inú povahu ... a ver, že keď budeš mať syna, tak si budeš ako matka lepšie rozumieť so synom, dcéry prirodzene viac inklinujú k otcom 🙂 mám to doma ...

betunka39
26. sep 2014

ja mam pat.tri su uz dospele a vsetky lubim rovnako.Ak by k niecomu doslo tak sa budem bit za kazde rovnako ako sa vravi.Ale kazde jednoje ine.kazdr ma ine povahove vlastnosti a preto si aj z kazdym rozumiem v inych veciach.myslim teda dospelakov.Su to moje zlaticka ci maju rok.slebo dvadsat.

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz