Mamičky nespavcov - kedy sa to zmenilo?

nerrynka
17. nov 2019

Ahojte. Rada by som sa opýtala mamičiek, ktoré mali detičky nespavcov či sa to časom zmenilo. Malý ma 2 mesiace a od príchodu z porodnice cez deň nechce spávať max v kočiari na prechádzke. V posteľke spí len v noci. Zaujímajú ma skúsenosti mamičiek ktoré mali podobne nespavé deti. Začali vám časom spávať aj cez deň doma, alebo to tak už zostane? Ďakujem za každú skúsenosť.

mirola
17. nov 2019

Maly bol total nespavec, v noci hore kazdu pol hodimu a cez den spal len v kociku za pochodu no max 30 minut. Zlomilo sa to ked mal 10 mesiacov, zacal spavat doma v posteli hodinu a pol. V noci sa to urpavovalo velmi pozvolna, este k tomu aj vstaval rano o pol piatej. Teraz ma 18 mesiacov v noci je hore tak 3x, cez den spi hodinu a pol az dve a rano vstava o pol osmej 🙂

simsalabim
17. nov 2019

@nerrynka moja starsia bola nespavec. Od prichodu z porodnice spala 4x denne 30min. Jedno, ci v aute, kociku (ten neznasala) alebo v postielke. Noc bola pre nu 10-5 hod. Postupne spavala len 3x, 2x, 1x za den, tesne po roku uz cez den nie. Noc sa predlzila do pol siedmej. Dlhsie zacala spavat az v puberte 😇

miruslb
17. nov 2019

Áno, po roku sa to zlepsilo

marenkap
17. nov 2019

Áno zlepšilo sa to. Môj syn keď bol malý spal buď v šatke alebo v kočíku. Cez deň nezaspal v postieľke ani náhodou. Takže som mala niekedy aj 5x prechádzku s kočíkom po 40min. 🤗 Zmenilo sa to okolo 8mesiaca, kedy som ho začala učiť len a len na posteľ. Najskôr som chodila spať s ním, teraz už ľahne a pospi aj 2hodinky sám.

katalanka
17. nov 2019

@nerrynka Ano zmenilo, od narodenia spával cez den iba za pochodu v kociari. Celu zimu som si odslapala s kocarom v ruke. Na jar cca v 6.mes sa to zlomilo vie spavat aj v posteli ale musim pri nom byt cize opat obdoba kočíkovania 🙂. Ale mení sa to dalej 🙂 aktualne mame doma spánkové nočné peklo od 12 mesiaca sa vrátil spat v case a mame novorodenca vstáva dokonca častejšie ako v prvých týždňoch zivota kazdu hodinu, hodinu a pol..cize zmena je mozna ale napr aj k horšiemu ;)

ivula0807
17. nov 2019

Ano aj ja mam doma nespavca, po prichode z porodnice denne spanky tiez max 30 minut, ak som chcela aby spala dlhsie tak jedine v kociku, postupom casu uz zacala bojkotovat aj ten a teda to bolo este horsie 😁 u nas sa to zlepsilo tak cca po 15 mesiaci. Teraz ma rok a pol a pospi si cez den pekne vo svojej postielke tak dve hodinky, vecer zaspi okolo 21 hod a vstava okolo pol 8 rano

tukanec
17. nov 2019

nas by spal max po 20minut keby sme ho nezavinovali. ked zavinieme vie v noci potiahnut aj 5-6 hodin .tiez ma dva mesiace

nerrynka
autor
19. nov 2019

Ďakujem všetkým za skúsenosti...snáď sa aj ten môj maľúch naučí spať cez deň v postieľke aspoň na hodinku-dve 😁

majusska202
19. nov 2019

@nerrynka u nás pomohlo odstavenie od kojenia. Ale úplne pomohlo keď v 13 mesiacoch začal spávať sám v izbe. A nakoniec v roku a pol teraz má 2 už spáva úplne super celú noc aj cez deň hodinu

lakana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mizu89
26. nov 2020

Ahojte mamičky máte aj vy také detičky ktoré ste v noci v polospánku nakojili a bum počas kojenia sa prebrali a potom aspoň 1h nie a nie zaspať.stale sa len prevalovali a mrvili v postieľke.ako ste to riešili?my máme 3,5mes. a sem tam sa nám to v noci stane.😖ako ste pomohli dieťatku opätovne a rýchlejšie zaspať.samozrejme bez cicikania,hojdacia,prirazenie postielky bez bočnice ku manželskej a spania v jednej posteli.🙏🙏🙏

moninah
26. nov 2020

@nerrynka nas starsi bol taky - denne som davala aspon dve prechadzky v kociku po 8 km 😀. V noci furt hore. Denny spanok sa mu zlepsil asi v roku. Podla mna to suviselo s tym, ze zacal chodit - asi sa viac unavil. Prvy krat prespal celu noc asi v 3 rokoch. A to uz sme mali mladsieho, takze ja sa neviem dockat, kedy budu konecne obaja spat celu noc a ja s nimi.

eleaelea
26. nov 2020

Ja som celu noc prespala po 9 rokoch (3 deti)

nerrynka
autor
26. nov 2020

@mizu89 tak to poznám...mali sme obdobie asi 2-3 týždne kedy sa proste o tretej zobudil a 2 h sa hral, plakal a teda žiaden spánok. Potom to prešlo .. teraz mu idú stoličky takže spánok znovu hrôza....teda dúfam že sú to zuby 🙈🤔😂

mizu89
26. nov 2020

@nerrynka no márnost.a aj to potom cez deň dospal?no my nemáme cumel tak je to ťažké aby skôr zaspal alebo aby sa ukludnil.a nie je taký ako iné detičky že na prse sa ukľudní.neni taký cickoš.jaj čo to bude keď pôjdu zúbky 🤦

shallimar
26. nov 2020

Tak nepoteším ťa, u nás až keď nastúpil do škôlky, tam síce nespí, ale doma odpadne o 20:00 a do 6:30 o ňom nevieme. Druhorodený zatiaľ 10 mesiacov a stále nespavec

nerrynka
autor
26. nov 2020

@mizu89 nedostával nejako extra. Klasické spánky mal. On na ten spánok nikdy veľmi nebol 🤷 človek si zvykne na všetko 😁

babydesire
27. nov 2020

Syn podobne - ktomu reflux,koliky,,prva zmena k lepsiemu nastala ked mal pol roka zhruba,trocha sa zlepsilo uspavanie, potom v roku, v roku a pol a uplna radost z jeho uspavania/spanku az ked zacal chodit do skolky.