Máme doma nemojkacie bábätko, máte to tak podobne?

ssimona18
18. sep 2019

Ahojte dievčatá som prvorodička a mam malú dcérku, ktorá ma 8 mesiacov.Chcem sa opýtať ako to máte vy s babatkami?Moja malá sa vôbec somnou nechce mojkať, napríklad ked ju chcem pobozkať tak ma začne škrabať, a odtláča sa odomna.Alebo ked ju chcem postískať tak jej to vadí. Napríklad ked ma chytí tak ma strašne štípe a teraz neviem či to robí, že narokom alebo nemá ešte takú dobrú motoriku v rúčkach tak ma štipne silno hoci to ani nechce.

pininka1
18. sep 2019

To je normálne. Aj môj syn taký bol od narodenia, odtlačal má preč, vyslovene bol antidotykovy. Ale prešlo to, a neskôr sa túlil v jednom kuse.

lula313
18. sep 2019

@pininka1 aj dcéra bola taká, teraz má 17 mesiacov a už aj pusinku príde dat, pohladkať, posteglit, ale skôr je mojkos na tata

mischel218
18. sep 2019

Môjho syna to mojaknie chytilo teraz, pred 2týždňami mal rok dotedy nič a teraz len na ruky a obíma ma

snehulienka8
18. sep 2019

nase zacalo byt ako tak pritulne teraz v 18 mesiacoch...😀

limetka69
18. sep 2019

aj moj bol taky, teraz ma 3,5 a 250x za den mi povie, ze ma lubi, pusinkuje a stiska, je velky mojkac 🙂

marcelik88
18. sep 2019

Tak je to clovek presne ako ty a kazdy sme nejaky, kazde dieta je ine, mozno nie je taky mojkaci typ ale aj tak si tiez myslim, ze casom sa to este zmeni 🙂

saluda
18. sep 2019

@ssimona18 ostrihaj nechty 😀. Aj moj bol taky, do roka som ho nemohla pobozkať, pritulit to už vôbec, rozplakal sa. Chápem, že ta to mrzí, aj mňa to veľmi mrzelo. Okrem toho, moze to trpsku skomplikovat cestu k tomu pravemu vybudovaniu vzťahu, najmä ak ide o prvé dieťa. Ja som to tak mala a nie som jedina, neviem ako ste na tom vy......Teraz je už velkac, citlivosť mu ostala, neskutočne rád sa nechá hladkat, ale ešte asi nikdy ma tak naozaj neobjal. Objať sa nechá, ale otočí sa mi chrbtom, necíti sa pri tom dobre, ostane taký strnuly. Už som si zvykla a mám ešte 2 mojkacov, len práve rozmýšľam, že frajerku dúfam nebude mať problém objať 😀

rainbow82
19. sep 2019

Moja dcérka tiez bola taká objatie,pusa atď nehrozilo.Teraz tiež sem tam na to náladu nemá ale ja to nesilim.Pride aj sama keď to chce.Myslim si ,že to má po otcovi 🙄.Ani on nie je mojkacik.Vsetko si pri ňom musím vydobijat 😂😂😂.Ale viem ,že má veľmi ľúbi.Proste každy sme iný

ellieellie
19. sep 2019

Úplne ťa chápem, aj môj syn bol taký, bola som z toho veľmi nešťastná, lebo všade som čítala a počula od jeho narodenia, aký je dôležitý kontakt koža na kožu, aké sú bábätká spokojné pri mamičke, dať si ich na hrudník bruškom a oni budú spokojne spinkať.. ja som to so synom nezažila NIKDY, ani raz, nechcel sa ku mne vôbec pritúliť, položiť si na mňa hlavičku, pospinkať si na mne.. na nosenie na rukách som mu “bola dobrá”, len keď videl do sveta naokolo, čiže tvárou odomňa. Mojkanie nehrozilo. Postupne sa to začalo zlepšovať od 1,5 roka. Teraz má 2 roky, už sa pritúli, pomojká, pusinkuje, aj sám za mnou príde a postíska ma. Ale vyslovene maznací typ nie je a zrejme ani nebude, nuž, čo spravíme 🤷‍♀️ Ľúbime ich aj tak.. aj keď je to občas veľmi ľúto.

joysi
19. sep 2019

@ssimona18 môj starší bol veeeľke mojkadlo 🙂 ale ten mladší žiadne mojkanie...pusinky a pretrváva to do dnes...ma 9rokov a keď mu chcem dať pusinku povie mi...mamy chlapci sa nepusinkujú 🙂 🙂

diewcatqoo
19. sep 2019

Je to este malicke babo, tie zvycajne nie su take mojkacie. U nas sme sa tiez syna tak do cca 1,5r nemohli ani dotknut a teraz je z neho taky mojkac, ze obcas vravim, ze nezvladam tolko lasky 🙂 bude mat 3 roky a cez den aj 20x pride za mnou, ze "mamka mojky" 🙂 ked vtedy nieco robim, napr umyvam riad, tak si klakne k mojim noham a stiska a hladka mi nohy, ze obcas je to az neprijemne 🙂

jaja23
19. sep 2019

@ssimona18 ani môj taky nie je. Dokonca keď som si ho ako bábätko dala na bruško, chcela som podporiť kojenie, telo na telo... Tak bolo vidno, že mu to vadi, mrnkal a odtlacal sa. Aj keď sme ho chceli pritulit tak nás odtlacal. Teraz ma skoro 15 mesiacov a tatina vyobjima, pošle pusinku. Ja keď chcem kontakt, tak si ho pritisnem a vycmagam, ale stále ma odtlacal, ale už nemrnci, občas sa tvári, aj že by sa mu to mohlo páčiť. Uvidím ako neskôr.

tasticka59
19. sep 2019

Ono to chce podla mna cas. Poznam aj ja take babatka, co su tak povediac antimojkacie a casom sa z nich stane presny opak a priam sa nalepia na svojich rodicov

evkamotka
20. sep 2019

Moj sa az casom rozmojkal, od roka a pol

pepa1995
20. sep 2019

Neboj je to normálne 😉 aj ja som bola stoho smutná. Náš malý sa tiež nechcel vôbec mojkať. Až teraz keď má rok konečne začal. Sám sa príde za mnou alebo tatinom stískať. Dáva mi pusinky. Som štastná,že sme sa toho dočkali. 😍 aj ty sa dockaš asi to chce.čas

beatrix85
20. sep 2019

@ssimona18 aj môj bol taký, nestipal ani nič podobné ale odklanal sa, nechcel sa túlať tak do roka. A ok roku a pol postupne zacal, teraz má dva a by sa len tulkal hladkal pusinkoval stále až mi to občas vadí😁

nada89
20. sep 2019

Aj my sme to tak mali u nás prišlo mojkanie v 2 a pol roku a teraz hocikedy príde že maminka ľúbim ťa

luciakovacova0603
20. sep 2019

@ssimona18 nas ma 9mesiacov a je rovnaky,hadam z toho vyrastie 🙂

hisinfernalmajesty
20. sep 2019

@limetka69 panecku som myslela že len moja je taká tá to hovorí stále a hladká má stále varím príde a hladká má po nohe a dá mi pusu na nohu staršia to nerobil a

limetka69
20. sep 2019

@hisinfernalmajesty áno presne, aj moj to robí, 🙂 dá mi pusu kam dostane, na nohu, na rameno, stale mi pripomina, ze ma lubi najviac na svete 🙂 ja som si myslela, ze to robia vsetky deti. 😊

hisinfernalmajesty
20. sep 2019

@limetka69 nie moja prvá vôbec druhá má 3 a pol a vkuse na mne je pusinku je a ľúbim ťa najviac na svete asi 300* za deň

anda2
20. sep 2019

Môj 6r mojkos, neskutočný,ide do škôlky,postiskat,pusu dať a potlapkat a on to isté mne musí,a keď prídem moja milačka prišla učiteľky si už určite myslia svoje, a 12 už nie ale povie zavše mama mám ťa rád. Je ešte maličké bábo, príde to ešte

katrin21
21. sep 2019

Je to uplne normalne. Nic s tym nespravis, su deti,ktore sa,potrebuju tulit a su take,ktore nie.. moja druha je tiez taka ale ja som sa nedala a stale som to skusala ked bola vacsia formou hry a blaznenia sa.. uz ma 3.5 a uz sa lubi prist postiskat, aj mi hovori ,ako ma velmi lubi.. denno denne...
Zafungovalo ked mala asi 1.5r tak som otvorila naruc slabikovala " jaaaa taaaaa lubiiiiiiiim" a utekala smerom k nej a chytila ju a postiskala, pripadne obcas zatocila.. takto zacala aj sama robit to iste a dnes staci,ze rozprazim a uz vie... a recituje to hned a uteka ku mne.. a stiska tak, ak ma zadusi obcaa skoro😂

vierakuli
22. sep 2019

Ani nasa 20 mesacna neznasa mojkanie. Uz v brusku ked som ju chytila pocas toho ako sa pucila, tak sa hned stiahla.. Ako 4 mesacna sa odomna zacala odtlacat, stipat, skrabat, kusat, tahat ma za vlasy vzdy ked som ju chcela objat...ked som jej isla dat pusu tak ma riadne tresla po tvari s elektrickym klavirom... vzdy ked sa koji tak ma pritom iba kope a bucha... teraz ma take obdobie ze urobi vsetko co jej poviem tak to obcas zneuzijem, poviem jej aby ma objala a funguje to 😀 ked som par tyzdnov skusila neponukat kontakt tak jej to ani len nechybalo... niekedy mam pocit ze ma nema rada 😔

bundle
10. mar 2021

Ja mám už dospelú dcéru, ale odjakživa neznáša objatia či bozky. Pretrváva to od
narodenia. Naučili sme sa to rešpektovať 🙂 Neriešiť. Dcéra je citlivá starostlivá empatická, takže sa až tak nemusíš o ňu báť. Jediné čo vie akceptovať je škrabkanie na chrbte a ruky na ramene 🙂 Jej partner si na to zvykol až po 3 rokoch..