Mám zobrať na pohreb 2,5 ročné dieťa?

magdalenocka
1. júl 2013

Zomrela mi babka, zajtra ma pohreb, idem tam s malym stvormesacnym, ale neviem ci brat aj 2 a polrocneho syna? Prababku poznal, ale ci ho mam vystavovat takym negativnym emociam. Pohreb, kar, plac...no poradte

sissy27
1. júl 2013

ja som malú v tomto veku na pohreb nebrala... a myslím, že o nič neprišla, aj keď bolo tam zo širšieho príbuzenstva dosť malých detí, ktoré ani nevedeli, kde sú... ja som tiež v tom veku bola na pohrebe a pamätám si, že som pred celým smútiacim osadenstvom na plnú pusu zadrela, že "jéééé ten pán má krásnu postieľku a určite neumrel, lebo má otvorené oči" (truhla bola pekne vyzdobená a oči mal tak mierne nedovreté)... ak máš deti kde nechať (aj mladšieho), tak ich tam neber, budeš mať dosť starostí sama so sebou...

cerez
1. júl 2013

Ja osobne by som takéto malé dieťa nebrala na pohreb. Ešte nechápe súvislosti.

bubelko
1. júl 2013

ak ho mas kde nechat, tak ho neber. my sme svokrovi na pohreb deti nebrali - ani mladsieho, ani starsieho (mal nieco cez 3 roky).

skuste1983
1. júl 2013

Mne zomrel svokor (teda deťom starký) a tiež neboli ani jeden (6 a 2,5 roka vtedy) na pohrebe, ani na kare. Iba najmenšiu som mala v šatke kvôli kojeniu. Mala mesiac.

anieli_1
1. júl 2013

Ja som bola na jednom pohrebe a deti nam strazili...a keď mm zomrela teta tak som bola s nimi doma ja ...proste moje deti nevedia co od dobroty a to by sa tam s nimi nedalo a potom vysvetlovat preco všetci placu a preco toto a tamto ze majú byt tichucko no proste sa mi to nepride vhodné pre deti....nech ti postrazia a na kar nech ide s tebou...

andrejka1974
1. júl 2013

urcite neber , podla mna deti na pohreb nepatria , mne zomrela babka pred mesiacom a isiel tam len moj najstarsi syn , ktory ma uz 19, dalsie deti strazila svokra a to chalani maju 15 a 13 a starsia dcerka 5 a najmensia 1 rok , podla mna je to tazke aj pre nas dospelych a deti to nechapu

sandrika1986
1. júl 2013

ja by som nebrala dieťa na pohreb. Keď zomrela mužova matka, dcérka mala vtedy 16 mesiacov a nebrali sme ju so sebou, strážila ju moja babka.

cikyta
1. júl 2013

Neber ho. Píšem z vlastnej skúsenosti. Aj ked sme boli iba chvílku...(Bola síce ticho, zároven si aj velmi dobre uvedomovala súvislosti. Odvtedy sa velmi bojí smrti a vždy si budem svoju "hlúposť" vyčítať ☹ )

mummy01
1. júl 2013

nie,nezobrat...za ziadnych okolnosti nie.Ja som dceru nebrala,iba syna ktory mal vtedy 3 mesiace.Viem na 100% ze by to na dcere nechalo nasledky.

popelka5000
1. júl 2013

Jooj uprimnu sustrast 😒
Ja by som osobne nebrala deti na pohreb. U nas v rodine zomrel ujo ,ja som nebola (uprimne ani sa uz nepamätam preco) ale nasi popisovali ako sesternicin syn vtedy mal asi 4 roky prisiel k dedkovej (ujovej) rakve a krical na neho Dedko vstavaj !prestan sa robit ze spis!!!!
No ti poviem ☹ ☹ mala som dost len z pocuvania...

aristka
1. júl 2013

takto malé dieťa nemá čo na pohrebe robiť,je to veľa smutných a negatívnych emócií,ktoré dieťa nechápe lebo je malé...a nehovoriac o celej ceremńii...nie neber....inak úprimnú sústrasť...

0550
1. júl 2013

skôr nie ako áno tam všetci smútia čo by tam robilo ja osobne by som ho nezobrala

simca06022011
1. júl 2013

nie

petula8
1. júl 2013

ja osobne by som ho nezobrala, radšej nech do budúcna spomína na to, čo s ňou zažil a prežil , ako na to ako leží v truhle a kopec trúchliacich ľudí. Úprimnú sústrasť Ti prajem

stanislavao
1. júl 2013

urcite nie

zuziq8
1. júl 2013

Ja by som nebrala ani jedno, keď ti ich má kto postrážiť. My sme s mm boli svokrovi na pohreb, malú som nakojila a nechala u mojich rodičov, na pohreb sme išli sami dvaja, vtedy mala 3,5 mesiaca.

jaaty
1. júl 2013

nie

lucia20
1. júl 2013

nie.

inffinity
1. júl 2013

Ne prvne deti tomu nerozumi a je to zbytecne a podruhe se to nehodi.. zbytecny stres pro tebe pro dite i pro ostatni lebo bude vyrusovat.. takze urcite ne

jizzlgirl
1. júl 2013

Nie! Pohreby tazko znasaju dospeli, nie to este deti.

turistka
1. júl 2013

Jednoznacne nie,nebude to dobré.ani to mensie aj mas kde nechat

monikajaco
1. júl 2013

nie

ani3012
1. júl 2013

mám iný názor ako ostatné maminky.
ja som chodila na pohreby od malička, beriem to ako súčasť života.
sestra nechodila na pohreby vôbec, bojí sa aj truhly, nerobí jej to dobre. Prvý krát na pohrebe bola ako 15 ročná a vôbec nevedela,ako to tam chodí a aj priznáva, že keby chodila ako ja, určite by bola lepšie pripravená na smútočný obrad.
Ak by sa stalo, že musíme ísť na pohreb, moje deti rozhodne zoberiem, nebudeme ale v centre diania a vysvetlím im čo sa deje, prečo....

dukokatka
1. júl 2013

ani s jednym tam netreba ist co z toho maju take male deti?dieta ma zit v radosti nie pozerat ako iny placu.ono este nevie co to je.

usiko
1. júl 2013

nie......

sampo
1. júl 2013

ja som bola nutena zobrat 3rocnu na pohreb mojho dedka, lebo som ju nemala kam dat 😅 ale vsetci zucastneni sa snazili ju od "diania" drzat co najdalej.. takze bola zbierat listy po cintorine a tak.. nakoniec hodila vetvicku do hrobu, ale nejako specialne to neprezivala..hoci mali sme uz par zaujimavych dialogov o smrti, zatial to berie tak, ze "vsetci raz zomrieme" 😅 ale ak nemusis, tak ho tam neber

jarus1
1. júl 2013

😠ach jaj ☹ keď niekto uvažuje s tak malými deťmi ísť na pohreb ☹ 😠 😠 trochu logiky by neuškodilo

talula
1. júl 2013

urcite nie

ankalv1
1. júl 2013

ja by som nezobrala...

luciaalex
1. júl 2013

Neber. Su prilis malicki.