Mám výčitky, že všetok čas nevenujem malému

16. aug 2021

Boze zeny, ja bojujem sama so sebou. Mam trojmesačného chlapčeka a vyčítam si, že sa mu málo venujem. Proste, musím aj variť, riadiť, ísť na nákup, trošku aj zrelaxovať, trošku ísť na internete. Proste bežné veci čo robí každá žena. Malý je ešte malý, robím s nim čo sa s trojmesačným dieťatkom dá, ukazujem mu hračky, cvičíme na brušku, spievam mu, rozprávame sa, kočíkujem,.. Ale tak mi to pride proste, že by som mu mala venovať vsetok čas.. A potom mam zlý pocit, že keď idem napríklad variť a dám ho do kresielka, že ho odkladám a je mi to ľúto. Asi mi šibe. Ako to máte vy? Však jasne ze sa musíme postarať aj o naše domácnosti ale neviem sa zbaviť tých vyčítavých pocitov..

zuzuliennka1
16. aug 2021

nevycitaj si nic, venujes sa mu, pises ze sa hrate, staras sa o neho, je prebaleny, umyty, cisty, najedeny, kocikujes, teda je na vzduchu,.. co este by si chcela ine? 🤗 vsetok cas sa venovat neda, to je nemozne a psychicky sa znicis, si mama, nie sluha.
a hlavne plati jedna vec: spokojna mama - spokojne dieta. Je priam nutnost dopriat si aj cas pre seba. Si dobra mama 😊
bude starsi, budw v pohybe, zacne sa plazit. stvornozkovat, chodit, to sa este len nabehas a nezastavis sa aj cely den, nic ti neujde 😉 uzivaj si zatial tuto pohodu, ja som v tom case, syn je zimny, takze 3m mal na jar - do leta veela kocikovala, stale vonku, miloval kocik, citala som knihy kym spal, hackovala som

hederamonstera
16. aug 2021

Nemusis mu venovat vsetko cas, ak je spokojny ako to je....dieta ma vstupit do zivota rodica a nie rodic sa stat jeho otrokom 24hodin denne, ak je spokojny aj osamote. Neboj sa, keby sa mu nieco nepacilo, hned ti to da vediet 🙂
Nie je nic lepsie pre babatko ako spokojna maminka, ktora ma cas aj na seba. Neboj, robis to dobre a pravdepodobne z teba hormony srsia 🙂

simca06022011
16. aug 2021

Samozrejme, vsetky mame aj povinosti popri dietati to nie je ze sa nevenujes😉 skus to tak nepreživat, to 3m si od teba ak oddychnut musi a napr. Ja to vidim ako pozitivum sa nevenovat 100% casu. Dieta sa nauci byt aj trochu same, vymysliet si svoj "program' (samozrejme realny az neskor) , obdivovat okolo ine veci a nechat fungovat fantaziu, pripadne byt len tak v kľude 😊 si predstav ze som popri dcere aj homeoffice mala do jej 1,5r.

proximaa
16. aug 2021

Tiez som si presla podobnymi myslienkami. Ale potom som pochopila, ze mu venujem vsetok cas, ktory mozem a nejaky musi zostat aj pre mna. Aby som si aj ja dobila baterky a mohla fungovat a plnohodnotne sa malemu venovat

biem22
16. aug 2021

Podľa mňa robíš všetko tak ako najlepšie vieš 🙂 . Dieťa potrebuje mamu, ale rovnako potrebuje aj vlastný čas. Potom sa deti nevedia samé hrať, keď sa stále okolo nich behá, stále niečo ukazuje, stále na nich rozpráva. Mamičky nemajú čas ani na kávu lebo dieťa sa chce hrať iba s ňou, celkovo vyžadujú čas matky lebo nevedia byť chvíľku samé a určite si super mama❤️.

autor
16. aug 2021

@zuzuliennka1
@hederamonstera
@simca06022011
@proximaa
@biem22 bože žienky strašne sa ma povzbudili a potešili az mi je do plaču 😀 veď hormóny.. Dakujem naozaj ❤️

ivangeline
16. aug 2021

To je len pocit.. nie vzdy spravny..

mabenn
16. aug 2021

Ide aj o to kolko casu tomu vareniu a domacnosti venujes a ako sa dietatko sprava ked s nim nie si. Ja som mala takeho syna ze som si nemohla dovolit dlhe varenia alebo hocico. Na internete sa sa byt aj na mobile popri tom ako dieta kojis/uspavas/si s nim ...

autor
16. aug 2021

@mabenn môj je celkom pohodove dieťa, ani neplače vela, vydrží v tom kresielku napríklad pol hodinku, blaboce si, potom už mrnka, tak si ho beriem.
Na internete som tak, že som pri ňom ale potom si poviem, bože čo ťukám do mobilu, veď musím sa malému prihovárať.. No musím s tymi pocitmi skoncovať.

mimimoje
16. aug 2021

A teraz si predstav, že ideš ešte do práce na 8 hodín a popritom musíš navariť, upratať, nakúpiť a sama sa najesť a pod....

asia83
16. aug 2021

Tak si sadnite oproti neho a hľaďte na neho. Uvarí a uprace sa to samé. Alebo si plaťte slúžku, ktorá sa vám bude starať o domácnosť a vy budete hľadieť na svojho syna. 🤷‍♀️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bory195
16. aug 2021

Prečo sa domnievaš, že v momente, keď si sa stala matkou, musíš dieťatku obetovať celý život? Stále si aj žena, aj manželka, a pod. Čo keby to bolo povedzme už tretie dieťa, skrátka sa to nedá ani len zrealizovať,venovať mu celý čas a všetko, a mrzí ma, že to tak prežívaš. Domnievam sa, že ide o vzor, ktorý máš hlboko zakorenený, ale treba sa s ním čím skôr vysporiadať. Aby sa v budúcnosti nestalo, že budeš tomuto milovanému človiečikovi vyčítať, čo všetko si mu obetovala.

jaskolka
16. aug 2021

Absolútne nemaj výčitky. 3 mesačne co s nim chceš akože stále robiť? Veď sa mu venuješ hráš sa s ním, robíš co treba, je spokojný. Ja mam 10 mesacneho, a bezne ho supnem do ohrádky, alebo postieľky, aby som sa umyla, najedla, upratala, navarila, dala prať, či skratka len si vypila kávu, alebo si chvíľu čítala, a podobne.Aj mu rovno poviem, zlatko, teraz mama ide robiť to a to , musíš vydržať sám
Byt mamou nieje že nonstop budeš robiť dieťaťu "opicky" lebo potom sa ty zničís, a ono postupne vôbec nebude chápať, že musí vydržať aj samo, nájsť si program, alebo sa aj nudiť chvíľu. Niekedy to zvádza k tomu, ze "som zla mama, lebo trebárs babka, či otecko sa mu venuje stále, keď je s ním" ale treba si uvedomiť, že druhý človek je s dieťaťom pár hodín, matka je 24/7teda nemôže logicky neustále sa zaoberať len a len ním, lebo by po čase skolabovala.

ailiba
16. aug 2021

Vôbec si to nevičítaj, evidentne je malý spokojný, aj ty máš právo si oddýchnuť, aj domácnosť niečo potrebuje. A co potom mamičky, čo majú viac detí? Mimochodom aj on potrebuje mať čas, kedy bude sám. Bud rada, že nemáš náročné babo a nemusíš byť stále pri nom.

ankare
16. aug 2021

Nič si nevycitaj, si úžasná maminka.

hennyinnsbruck
16. aug 2021

Svoju dceru milujem viac ako seba ale neni stredobod vesmiru.nie som nazoru venovat sa dietatu stale.
Som tu aj ja ,partner aj domacnost a aj napr nasi psi.

Venujem sa jej vela ale od malicka ju ucime aj k samostatnosti aby sa aj sama vedela zahrat ked napr ja upratujem alebo varim.

h2
16. aug 2021

Autorka, vitaj v materstve, období plnom strachu, pochybností, výčitiek a sebaobviňovania. 😂 Robíš všetko super. Ak by si nerobila nič iné, len sa točila synovi okolo zadku, kto by sa staral o domácnosť? Malý je spokojný, nič mu nechýba. Aspoň sa naučí byť trošku aj sám so sebou. Tie pocity vedia byť nepríjemné a neodbytné, ale sú úplne neopodstatnené. Si úžasná matka. Ak by si nebola, tak by Ťa toto vôbec netrápilo.

zuzuliennka1
16. aug 2021

este doplnim - uz len to, ze sa pytas a ze ta trapi, ci sa venujes dostatocne - znamena, ze ano 🙂 ze ti to nie je lahostajne. Si dobra mama 🙂 dopraj si ale aj cas pre seba, pamataj na motto: spokojna mama = stastne dieta