Mám už 14-mesačnú dcérku učiť na nočník?

26. máj 2023

Zienky ahojte , malá ma 14 mesiacov , myslite ze už ju začať učiť na nočník? Aj koli tomu ze ide leto mohlo by to byt jednoduchsie skrz precikaneho prekakaneho oblečenia... ako ste začali s učením , myslím tým ze plienku ste nahali ajtak na začiatku ale ste deti dávali často na nočník alebo ste plienku proste nedávali? Dakujem

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andy37
26. máj 2023

Ja mám 13 mesačnú a na nočník ju dávam už asi tri mesiace. Vždy ráno po zobudení, po každom jedle a pred prechádzkou. Ale plienky nosí stále, asi v lete skúsim nechať už bez plienky či to pochopí.

milanemila
26. máj 2023

Ja som dceru nikam nedavala a ani nenechala vysedavat na nocniku. Kupili sme nocnik, vysvetlili jej naco sa pouziva a mala ho stale na ociach a obcas sme jej to pripomenuli, ci nevyskusa. Ked mala 2 mesiace pred druhym rokom odplienkovala sa v podstate sama. Dietatu musi dozriet nato mozog, musi sa naucit potrebu vedome zadrzat a na ten nocnik ist. U nas bol problem jedine s tym, ze bol januar a ona zrazu nechcela plienku ani na von, takze som trpla, ci sa mi nepocika a v januari cikavala vonku do travicky 🤦🏼‍♀️
Ja niesom zastanca posadzania dietata v pravidelnych intervaloch, lebo ano ked ho tam rano posadis na x minut, tak sa tam po noci vycika, ale nie je to nic vedome, rovnako sa vycika do plienky alebo do gati, nevie sa vypytat alebo ist samo, lebo to proste take male dieta nechape.

ak_tak0202
26. máj 2023

Za seba a svoje deti môžem povedať, že dá sa to. Mne obe deti pochopili veľmi rýchlo, čo od nich chcem, začala som cca v 9 mesiaci najskôr ihneď po zobudení, to je viac-menej istota, že budú cikať do nočníka a následne boli vychválení. Rýchlo zistili, že to robia správne a postupne sme privykali. používať nočnik aj cez deň. Syn bol na deň + denný spánok odplienkovaný v 13 mesiacoch, dcéra ešte skôr, v 11-12 mesiacoch + ona už od konca zimy vydrži aj v noci suchá. Zvládla už aj kratšie presuny v aute a nákupy, takže ani do autosedačky "pre istotu" nedávam. Dcéra má aktuálne 16 mesiacov.

zuza265
26. máj 2023

Urob to tak ako to citis. Je to o dietati. Pride vek, ked sa mu neustale posadzanie (kym tomu nerozumie) moze sprotivit a urobit opak. Zaroven, ked zacne chapat, pekne si to spoji a bude vediet co ako s pytanim sa na wc. Je to hop alebo trop. Nic neurychli nikto. Proste sa to musi v hlavicke vyvinut. U jedneho dietata v 1,5 roku u ineho v 3 rokoch…

fiafia
26. máj 2023

Ja by som dala len v takom zmysle,že ráno po zobudení, nech vie načo sa používa a kde je. Keď bude dcérka chápať čo sa od nej chce, vtedy je vhodný čas. Ja som na popud okolia začala odplienkovavat ale všade samé nohody,kopa špinavého prádla tak som to nechala tak a vrátila plienku. Pár mesiacov NATO sama dcérka povedala,že plienku už nechce a fungovala bez plienky len s obcasnou nehodou. Netreba tie deti siliť, nikam sa netreba ponáhľať.

eliaska101
26. máj 2023

Akože vyskúšať to môžeš, ale tiež si myslím, že je ešte skoro. Synovec v tomto veku už aj kakal do záchoda, ale to je všetko také individuálne. Môže ti to vyjsť, môže sa fakt stať, že sa ti podarí ju naučiť, čo ty vieš. Skús a uvidíš.

zuza265
26. máj 2023

@ak_tak0202 cize tebe sa mala uplne sama vypyta, ked jej treba kakat/cikaz? 🤗 bez tvojho popudu? Nepytam sa so ziadnou negativnou myslienkou. To je jedno zo stastnejsich deti, ktoremu sa to v hlavke vyvinulo skor (pocit na cikanie, ze treba zadrzat, pytat sa/ist na wc a potom pustit)

mimi3008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ak_tak0202
26. máj 2023

@zuza265 áno, pýta sa sama, má síce svoj "štýl a là jeleň v ruji" ale okrem mňa už sa naučili tieto signály vnímať aj manžel a babky 🤣

ak_tak0202
26. máj 2023

@zuza265 a pýta sa teda oboje, aj cikať, aj kakať. Kakanie bolo ešte jednoduchšie naučiť, nemali sme nikdy ani žiaden problém so zadržiavanim 💩, vždy pekne všetko do nocnika (minimálne od roka určite).

zuza265
26. máj 2023

@ak_tak0202 😂😂😂😂 zasmiala som sa. Hlavne je, ze proste ma svoj “signal” a ty rozumies, ze to je ono💪🏼 sikulka mala☺️

mimi3008
26. máj 2023

Ja som zacala odplienkovat starsieho syna ked mal 14 mesiacov. S tym, ze sedaval na nocniku od 8 mesiacov. Do roka sa asi od 9 mesiacov vobec nevykakal do plienky, ale ked mal rok, zacal sa schovavat a tlacit do plienky. Myslela som si, ze zrazu to neviem vustihnut, ale on to eobil zamerne. Ked mal 14 mesiacov, doma bol bez plienok, vzdy sa rano vykakal este do nocnej. Ale bol november, takze ked sme sli von, plienku mal. Ale bola vacsinou sucha. Od cca marca, teda ked mal rok a pol, uz nemal plienku ano na von. No do 22 mesiacov sa schovaval a kakal rano do plienky, ktoru mal este z noci. A ja som mu ji nechala este rano stale dlhsie, lebo som mala odskusane, ze ked mu ju dam dole, tak to natlaci do slipov. Na denny spanok nemal plienku tiez asi od 22 mesiacov, no nocnej sme sa nezbavili doteraz. Mladsi ma 19 mesiacov, na nocniku velmi sediet nechce, oznamuje mi, ked cika do plienky, mam pokusy nechat ho holeho teraz, ked je teplo, ale casto sa vycika niekde na dlazku, na nocniku posedi asi 10 sekund. Ale aspon ma ide a zavola a ukaze, ze kde na dlazku cikal. Takze ten vek je individualny

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuza265
26. máj 2023

@elizabet173 suhlasim a tak som aj pisala odporucanie🤗 napr moje dve kamosky tym, ze toto robili prisiel vek, kedy prave kvoli tomu dieta utlo a sadnut na nocnik ani bohovi. Uplne hysaky a museli od toho na dlhu dobu upustit. Preto pisem, ze to moze vypalit rozne.. tak ako deti proste, nikdy nevieme ake obdobie pride😂😂😂♥️

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stvura
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
deti95060810
26. máj 2023

áno...skúšaj

anjelicek26
26. máj 2023

Je to na tebe

- pomale odplienkovanie (par krat zachytit do dna po spinkani cikanie ci kakanie) je mozne uz v tomto veku, ale inak rataj s plienkou mimo domu a proste milionom nehod, je to take systematicke - mama ma posadi - urobim, neposadi - pustim
- ked chces odplienkovanie za 7 dni, dieta musi splnat viacero predpokladov - naznacit potrebu, vydrzat 2h idealne necikat, byt aspon ako-tak verbalne, ze ti povie, co sa deje, mat chut sa vyzliekat (stiahnut nohavice), vtedy plienku vezmes komplet a idete naostro a ziadne "ukazanie "nocnika neni nutne, teda to nie je metoda na dlhe lakte a mnoho mesiacov s nehodami ako to hore spomenute vyssie.

My sme pockali, kym deti zacali ukazovat a vnimat, co sa deje, dcerka bola skoro - 17 mesacna, zvysok podobne, 18-20 mesacny - po tyzdni aj bez nehod, aj v noci suchy, proste to doplo (len jedna dcerka mala nocnu dlhsie, ale cez den tiez bez nehod). Ale oni boli zrely, vydrzali 2-4h necikat, ukazovali, vnimali to... tuto zrelost sa da mat v 1,5 roku a niektore deti az v 2,5 roku...to je velmi individualne. Takze za mna - zbytocne skoro, pockaj este chvilu...

autor
26. máj 2023

Super ďakujem Vám zienky. 🙂 tak som sa rozhodla ze to spravím na začiatok tak ze ju idem dávať najskôr len ráno vždy keď vstaneme.daky ten cas.budem ju chváliť za to a keď už budem vidieť ze to aspoň kúsok chápe tak začnem dávať už viac X aj po obednom spánku a pred spaním. Pôjdem na to postupne

oli18
26. máj 2023

Nase boli odplienkovane v 1,5 roku, kedy vedeli povedat eee. Na sedenie na nocniku si zvykali od 9tich mesiacov.

petko81
26. máj 2023

Naša má 13 mesiacov a plienky nemá 4 mesiace.peona ukáže že chce pískat.len cez noc má

comika
26. máj 2023

Ja som davala na nocnik ked deti zacali sediet (cca 9. Mesiac) hned po zobudeni, a velmi rychlo nabehli na rezim, ze rano sa vykakali a potom sme mali cez den vonku pokoj.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zorkahorka
28. máj 2023

Skus, ale nenut. Cikanie zacina v hlave, nie v nocniku. Musi to pochopiť samo. Moje deti zacali s nocnikom neskor (ako je tvoje dieta) a odplienkovani boli okolo 2 rokov. Chce to svoj cas