Mám ostrihať 6 a 8 ročnú dcéru na leto?

lola568
11. júl 2020

Ahojte, mám doma 6r. a 8r. dcéru. Nestrihala som im vlasy od Vianoc a obe majú vlasy takmer po pás. Strihate svoje deti na leto? Zdá sa mi, že im je v lete s takou hrivou teplo a všade im padajú. Obe rázne odmietajú nožnice, ale zas musia poslúchať..
Určite ostriham, len neviem či teraz alebo bude lepšie až keď pôjdu do školy? A čo vhodná dĺžka?

jaass
11. júl 2020

@lola568 ja by som v takom prípade im skrátila aspoň 10-15 cm 🙂

denisa0504
11. júl 2020

Bude im rovnako teplo či už budú mať o tých pár cm viac alebo menej.. to by si ich musela dať na chlapca aby sa za vlasy nepotili..

ckatka
11. júl 2020

Ja mojej matke dodnes neviem.odpustit, ze ma dala ostrihať, keď som šla do školy... Pokiaľ sa dievča nechce strihať dobrovoľne - ja by som.ju isto nenúti a.
Vysvetli, ze treba pravidelne skracovať končeky aby boli vlasy zdravé, a ocvakajte občas o centimeter dva.
Keď už to máš cesat alebo zapletat, je jedno, či majú vlasy 50 cm alebo 60...
A dievčatá milujú dlhé vlasy (väčšina). V skole si primeriavaju kto ma najdlhšie...je to ich citlivá vec. Dobre si to pamätám.

ckatka
11. júl 2020

@denisa0504 presne. Ci som mala.cop 20 cm.alebo meter, v lete to bolo jedno. Bol to proste cop.

gladys_07
11. júl 2020

Preco ich chces ostrihat ked to ony nechcu? Bude im luto. Keby im vadilo teplo tak sa same chcu dat. Mna tiez rovno po prvom sv. prijimani smykli na hribik a doteraz si pamatam ako mi bolo smutno.

mogaa
11. júl 2020

@lola568 to je trápenie nechávať tak malým deťom vlasy po pás...určite ostrihať aspom po lopatky alebo po plecia...stále sú to dlhé vlásky a či majú cop čo má 10cmalebo 20cm je jedno.....len sa im budú ľahšie umývať aj česať

luccija
11. júl 2020

@lola568 neostrihat veď určite ich nenosia rozpustené a nalepené na spotenom chrbte, ale zopnuté či copy a potom nevidím dovod

dskjhfdlkdjhl
11. júl 2020

@lola568 Vhodna dlzka je asi pre kazdeho ina. Ale ako tu uz zeny pisu, je uplne jedno, ci maju po pas, alebo po lopatky, potit sa budu rovnako. Treba dobre ucesat a v podstate je po probleme. Aby sa nepotili, tak by museli byt na jezka, to asi ale v takomto veku uz nie je dobry napad.

alchemilkazltozelena
11. júl 2020

Ja som ostrihala dceru, vsak narastu coskoro zas 🤷‍♀️ tu niet co riesit..

777januska777
11. júl 2020

Strihať netreba, stačí zapletat a bude po probléme 👍

alexk12
11. júl 2020

@lola568 stačí podstrihnut aby nemali nejakú veľkú "traumu" z toho

lujza123
11. júl 2020

Ja nechávam dcére vlasy max po ramena - lopatky. Ked bude staršia nech ma vlasy aj po zem keď sa bude vedieť o ne starať.... Sama som mala vlasy po pas a viem co je to starostlivosti. Deti milujú rozpustené vlasy, v lete stále skáču do bazéna, kúpaliska, chodia do taborov, k starým rodičom. To je potom katastrofa keď sa o vlasy majú starať samé...

Ale nestrihaj ich proti voli že musia poslúchať... Áno musia, ale vlasy sú vyjadrením ich osobnosti nestrihala by som ich nasilu. Skôr vysvetliť ze treba zastihnúť končeky (a smiknut o čosi viac)

j_a_j_a
11. júl 2020

@lola568 Ak aj dcérky chcú ostrihať tak určite ostrihaj. Minulé leto sme dcérku dali ostrihať po krk

jana_eyre_2
11. júl 2020

Nikdy by som nestrihala deti ak by nechceli, sú to ich vlasy a podľa mňa môžu sami rozhodovať ako ich chcu (sú veci ktoré rozhodujem ja, ale toto sú podľa mňa ich záležitosti).. ja keď striham deti tak len podľa ich želania.. dcéra je kučeravá, hrozne chcela ofinu, povedala som jej síce že.pri kuceravych vlasoch ofina nie je moc ľahko upravitelna, ale chcela tak som ju ostrihala sama potom chcela čelenky a sponky na ňu, ale zo začiatku bola šťastná.. vlasy vždy narastu, ale človek sám musí vedieť aký účes chce.. a ak neplánujes vystríhať pod uši, potiť sa budú tak či tak.. veď cop je prakticky..

nelca84
11. júl 2020

@lola568 aj dlhe vlasy treba podstrihavat, to ako vyzeraju konceky vlasov, ktore neboli podstrihnute od vianoc? Za mna je dlzka po pas uplne zbytocna, tak do pol chrbta dlhe, zdrave a upravene vlasky su omnoho krajsie, nerozumiem naco nasilu take dlhe

rubinka
11. júl 2020

@lola568 - pokiaľ sú vlasy zdravé neznicene neostrihala by som dcéru proti jej vôli.

ildiko36
11. júl 2020

@lola568 krátke vlasy môže mať hodci kto ale dlhé nie..a bude im teplo tak či tak..neostrihaj ich keď to oni nechcú

syslik81
11. júl 2020

nestrihat!! zelaju si dlhe tak nech ich maju .. je teplo im a nie tebe ... posluchat sice maju ale maju mat aj svoj vlastny styl a nazor a ano aj ty ako matka ho mas respektovat a nielen oni teba ... skor im ich neako zaplet alebo v ich veku si mozu jedna druhej zapletat ... afro copiky a podobne .. moja ma 6 a strihat nechce ..viem ako strasne by bola smutna a sklamana zo mna ak by som ju nerespektovala a ostrihala len preto,ze ja som chcela .. nie ona ale ja ... a to je hrozne

mogaa
11. júl 2020

@nelca84 lebo deti chcú😂

janinah
11. júl 2020

V detstve som mala vlasy po zadok,doteraz si pamätám ako neskutočne sa mi odľahčila hlava,ked mi ich odstrihli,moje dcére tak dlhé vlasy nikdy nemali,po plecia,to stačilo.

mogaa
11. júl 2020

@nelca84 tiež to nechápem, jedna vec je ak dieťa chce dlhé vlásky, iná aby vyzerala ako víla Amálka a denne som ju trápila s rozčesávaním tak dlhých vlasov....tiež si myslím že max.dĺžka pod lopatky, dlhšie vlasy až ked dieťa bude dostatočne veľké aby si och zvládlo samo umyť, rozčesať a upraviť....

missdiva
11. júl 2020

@lola568 absolutne nechapem na co strihat ked to nechcu 🙈
Max 2cm kvoli koncekom...
Mam cely zivot dlhe vlasy a nie je mi nejak extra teplo kvoli tomu.

dusankomoj
11. júl 2020

Aj mne sa pozdáva názor, že 15cm hore-dole moc nezaváži.A ak dlhé vlasy chcú,tak im ich dopraj. Aj keď starostlivosť o ne je na tebe.

vroni
11. júl 2020

V živote by ma nenapadlo ostrihať dieťa, lebo JA chcem. Je to jej hlava, jej vlasy, podstrihnut áno, ale strihať? A to odôvodnenie, že na leto.... To sprostosť az to hučí. Vlasy do copu a ma krk vzdušnejsi než s krátkym ci polodlhym účesom. Iné je, keď ma dieťa problémové vlasy, lamave, chalbave, ale z dôvodu, že musí poslúchať? To nie je na poslúchanie, to je čistá buzeracia.

kristina2412
11. júl 2020

Moja ma vlasy po pas, ostrihat ju nedame, lebo nechce. V lete častejšie umyvame vlasy a robim jej drdol,teplo jej nieje.

asia83
11. júl 2020

@lola568 Nie.

zuzanaam
11. júl 2020

Mňa nahovorili ostrihať si vlasy v druhej triede kvôli plaveckému, ľutujem to celý život, už nikdy mi tak nenarástli. Ale strihať vlasy deťom proti ich vôli? To robili jedine zločincom a otrokom.

patka06
11. júl 2020

nestrihala by som, na leto vymyslíte účes, aby boli vlasy, vypnuté, zapletené a pod.

lia_nka
12. júl 2020

Prečo im chceš preboha strihať vlasy? Po 1.dievcata to nechcú a po 2.teplo im bude aj tak veď vlasy sú koruna krásy radšej keby im začneš robiť nejaké copy do hora nikdy moju dcéru nedám ostrihať iba pokiaľ to bude sama chcieť veď není nič krajšie ako dlhé vlasy na dievčaťi

simca06022011
12. júl 2020

Stačí podstrihavat vlasy, pravidielne... Po pas by som ich asi nenechala, tak po lopatky v pohode (to je aj taka dĺžka že sa s tým dá všetko možné robiť, ale zase neprekáža). Radšej vypínať vlasy, vrkoc atď... Aby nemali vlasy v tvári a na krku keď je horúco..inak nejaké skrátenie proti teplu nepomôže.