Mám nechať syna po chorobe doma, či dať do škôlky?

silvimaria
11. jún 2012

Ahojte mamičky! Poraďte mi, prosím, čo mám spraviť? Malý synček prvý rok chodí do škôlky a často býva chorý (kašeľ, nádcha, občas horúčky).. Dnes som ho po dvoch týždňoch dala do škôlky - veď kašeľ už nemá taký intenzívny, ani teploty.. Doktorka mi však povedala, nech je radšej ešte týždeň doma, aby sa mu imunita "dala dokopy" (prvý týždeň bral lieky na kašeľ a druhý týždeň aj antibiotiká + teploty). Mama mi vraví, nech ho dám do škôlky, veď kde inde ako tam môže imunitu nadobunúť.. Chcem vedieť, aké máte vy skúsenosti so svojimi detičkami a čo by ste spravili na mojom mieste?.. Podotýkam ešte, že sme alergický na prach a roztoče. Ďakujem za vaše rady, názory a skúsenosti! 🙂

len.petra
11. jún 2012

Imunita sa síce posilňuje v škôlke, no po chorobe je oslabená a dokopy sa musí dať v zdravom prostredí. Aj Tvoja mamina je doktorka, keď sa nevieš rozhodnúť?

rubinka
11. jún 2012

Tak hádam doktorka vie čo hovorí, tak riadila som sa jej radami nie mamou, svokrou a neviem kým ešte. 😕

anjelicek26
11. jún 2012

Imunita po chorobe je oslabena a tyzden k dobru je fakt velke plus. Ak mas moznost - a neletis do prace - nechaj ho sa spamätat.

zuzkalenka
11. jún 2012

Ja by som ho asi nechala doma ešte ten 1tt. A potom uvidíš čo a ako.

sisaha
11. jún 2012

ja ti poviem ako som fungovala ja, aj ked mozno niektore sa tu do toho obuju. Bola som zamestnana, dlhsie očr-ky neboli možne. Takze pokial dcera nebrala atb, tak 4 dni doma a potom do skolky (kašel sme už doliečovali za pochodu, niekedy aj sople). ak atb brala, tak ich dobrala doma a potom hned sla do skolky. Väčšinou sme to platali ako sa dalo, ja tri dni, tri dni muž, občas svokra + mama. Niekedy sa neda byt 2 tyzdne doma kazdy jeden mesiac. Zamestnavatel to jednoducho v dnesnej dobe neakceptuje.. S teplotami, ale do skolky nikdy nesla.

excelent1
11. jún 2012

Veru nechať maličkého doma aja osobne by som dávala aj sirupček na imunitu imunoglukan.

janinah
11. jún 2012

nechala by som ho doma ešte týždeň,imunita je ešte oslabená,nejaké dieťa na neho kýchne,chytí ďalšieho bacila a ste zas tam,kde ste boli....inak ak chceš,tak poď do sukr.témy Mamičky alergikov, môj syn je tiež alergik s hlav.alergénom-roztoče

michalag
11. jún 2012

Ja by som ho do školky nedala, ako pisali baby imunita je oslabena a chvilku potrva kym sa da dokopy, myslim ze ak nepotrebujes ist do prace tak by som si ho nechala doma kludne aj 2 tyzdne, to mu neublizi 😉
Mne maly byval v kuse chory, niekedy isiel do skolky a o tyzden bol opat chory, nakoniec som si povedala ze aj tak je viac doma ako v skolke a nechala som si ho doma 3 mesiace 🙂 . Zvladli sme to a aj imunita sa mu pozviechala 🙂

ivett1
11. jún 2012

@silvimaria ahoj, tak mama má čiastočne pravdu s tou imunitou...ALE imunitu si v škôlke dieťatko nevybuduje, ale len posilní a aj to len zdravé deti...ak ti doktorka priamo povedala, že ešte sa má týždeň vyhýbať kolektívu, tak asi to nehovorí len tak...ten organizmus je tak oslabený, že dieťatko skolí aj "obyčajná" nádcha a hlavne...vy už imunitu oslabenú pravdepodobne máte, keďže synček je alergik (aj my sme na tom podobne ...)...takže môžeš ho dať do škôlky, ak bude zdravý a odporučí vám to doktorka... inak my mávame podobný priebeh- dva týždne v MŠ, potom kašeľ, nádcha, potom týždeň na atb 😒 , nakoniec doma cca 3 dni + lieky na imunitu a pokračujeme škôlka...nekonečný kolobeh...

sladkasue
11. jún 2012

urcite by& som ho nechala ste doma-nech sa "spamata"... inak, ani sa necudujem, ze deti byvaju chore zo skolky, ked rodicia ich tam davaju, ked estre nie su uplne zdrave... (veď kašeľ už nemá taký intenzívny)- @silvimaria - niet sa comu cudovat, ked kazda mamicky mysli ako ty... staci troska oslabena imunita a druhe dieta chyti ten kasel od tvojeho ... 😖

dominikuska
11. jún 2012

moj maly nastupil do skolky v 11/2011, vydrzal tri dni ochorel a dva tyzdne doma, zase tri dni v skolke a dva tyzdne doma, tak som ho cely januar a februar nechala doma, spravil sa mu vyter z nosteka nasiel sa bacil, ktory sa preliecil a nastupil az v marci. Odvtedy bol len dvakrat prechladnuty bez atb ale aj to som ho nechavala aspon dva tyzdne doma aby sa poriadne preliecil. U nas zaberaju v obdobi viroz zvysenie vitaminov a caste navstevy solnej jaskyne.

lenka_b
11. jún 2012

My sme tiez boli velmi casto chore, od kedy je zarka v skolke, ale nemohla som ju nechat doma, kedze nebolo s kym. Ale to sa upravilo postupne asi po pol roku... Teraz (musim poklopat) je v poriadku 🙂)) aj ked sopliky su u nas uz brane ako samozrejmost 🙂

nataliaslivkova
11. jún 2012

ahoj ,mi sme na tom podobne(od 2 rokoch chodi do skolky a každy mesiac doma , teraz ma 3 roky..), mne zas mala dostane so soplov zapal ucha..tiez to platam ako sa da, ale asi budem musiet nechat pracu tak a pridem o dobre miesto ekonoma..a len tak lahko si takuto pracu už nenajdem...lekar mi povedal, ze to trva do 5 rokov kym si dieta vybuduje taku imunitu, ze sa dokaze obranit samo..takze pridem o pracu budem doma ešte 2 roky do 6 rokov a potom???neviem..,tento stat by mal sa trochu zamysliet ako to tu s matkami je..drzim vam palce a nech sa imunita dobre nabudi a rýchlo... PS nam nepomohlo ani imunoglukan ani kaloba..zajtra ideme na vytery a nasadit ide lekarka daku liečbu na imunitu... 😖

luciferkax
11. jún 2012

Ked môj drobec berie antibiotiká, tak ho ešte pár dní nechám doma aj po dobratí.. ale zas, som na materskej s menším, neviem, keby som pracovala, zrejme by som ho už dala, keby som ho nemala kde nechať. Ak ti ho má kto strážiť, nechaj ho pár ndí ešte doma, nech sa stihne aj postilniť :D

nela82
11. jún 2012

urcite nechaj doma...pri oslabenej imunite sa to hned vrati..

ivuska6
11. jún 2012

ja mam syna tiez hakliveho na choroby a vzdy som ho nechala doma pokial nebol uplne fit lebo aj tak ked sme nastupili tak tam bol tyzden a zase chory takze viac sme boli doma ako v skolke.

montinka
12. jún 2012

po uzivani ATB som vzdy nechala malu este zo tri dni doma,nesupla som ju hned do skolky. 😉 na co, aby som ju mala za dva dni znova tam,odkial sme sa akurat dostali?

titkovamiriam
12. jún 2012

ja sice nemam casto chore dieta no teraz som ocr,marek by uz mohol ist do skolky no do koca tyzdna si to este spolu doma uzijeme 🙂 pre istotu.

leka323
14. jún 2012

Môj názor je nechať ešte trocha doma, lebo ak sa vráti nedoliečený, "skolí" ho aj nejaký obyčajný bacilík, s ktorým by si ako zdravý hravo poradil, a tak ste stále v začarovanom kruhu.

anjika44
10. jan 2019

Tak aj ja som spravila chujovinu. Dieťa bolo choré 1. januárový týždeň, potom v pondelok doma a v utorok som ho už dala a zase mal dnes teploty...mala som teda radšej viac dní počkať, mám ponaučenie.