Mám nechať 7 mesačnú dcéru poplakať si?

zuzana_stet
7. sep 2014

Vrrrr, neznasam, ked mi niekto povie, ze mam moju 7 mesacnu dcerku nechat plakat - "sak nech si poplace". A hovorili to hned ako sa narodila....Chapete tomu? 😠

abbey1
7. sep 2014

Nechápem, našťastie.

sonia1712
7. sep 2014

môj dedko ešte zvykol hovoriť " veď nech si potrénuje pľúca " ale má 85 rokov tak má nárok mať takéto názory 🙂

namarie
7. sep 2014

mne hovorili, jedným uchom dnu, druhým von... nenechávala som ju vylakať a mám jedno skvelé 2,5 ročné dieťa doma a najmä je veľmi empatická (napr. keď vidí, že som vyčerpaná alebo chorá tak ma nechá oddýchnuť, ešte ma aj obloží plyšákmi a pohladká nech si poležím) a je zdravá jak buk (to na margo tých pľúc) 🙂

dollynkaa
7. sep 2014

@zuzana_stet boze toto iste hovoria aj mne. Ja mam 5mesqcnu a nemyslim si ze place len tak alebo ze no tak twraz budem revat.vzdy to ma dovod. Pride mi to zle nechavat dieta plakavat

liz_lemon
7. sep 2014

z placu moze byt aj pruh

moni244
7. sep 2014

keď bola taká malinká, tak som ju nenechala, ale teraz už viem, kedy je to falošný plač a kedy naozajstný, tak ju niekedy nechám aj plakať

annazozelenehodomu1
7. sep 2014

Ja to práveže počúvam od mladých mamičiek a žien, že nechávajú dieťa nech sa vyplače. Myslím, že tento názor nieje "vekovo ohraničený".

evelynm
7. sep 2014

plac je jednym z mala sposobov, akym dokaze malicke dietatko komunukovat. Ak je jeho plac nevypocuty, citi sa neiste, v nephode, opustene. Nevidim najmensi dovod, preco by som taketo pocity mala v mojich detoch zivit. Nenechavala som ich plakat, reagovala som na plac, vzala som na ruky, aby malo moje dietatko pocit mojej ochrany a bezpecia.

zuzana_stet
autor
7. sep 2014

Ja si len myslim, ze malicky novorodenec neplace len tak pre nic za nic a ked ide za nim mamicky, utisit ho, tak je to v poriadku. A nechapem preco sa do toho niekto interesuje a okomentuje to slovami: " nechaj ju, nech si poplace." Skor mi to pripada take surove. Podla mna je to uz inak, ked je dietatko vacsie, cca rok, a mamicka uz je s nim dokonale zohrata a vie, ze preco dietatko place, tak to uz je o inom. Len ma akosi mrzi, trapi, ze niekto takuto vec vyslovi pri najmensich babatkach, a ze si to vobec niekto dovoli :((((

bejbinka
7. sep 2014

Ono to s tym obskakovanim dietata, ked place, tiez treba brat s rozumom...aby z neho nakoniec nevyrastol taky maly detsky kral. Od isteho veku dieta plac zacne vyuzivat aj ako donucovaci prostriedok dosiahnut od rodica co chce. Kazda mama to uz, podla mojho nazoru, vie najlepsie vyhodnotit sama. Takisto neznasam rady ohladom toho, ako mam dieta vychovavat, ale naucila som sa ich brat jednym uchom dnu a druhym von...resp. poviem, ze ja to robim inak, ze kazde dieta je ine a bodka...nedebatujem, nepresviedcam o svojej pravde.

janina218
7. sep 2014

Nikdy by som si nedovolila povedať na cudzie dieťa, že nech ho mamička nechá vyplakat. Ani ja som svojho nenechala, aj keď som to tiež počula. Maličké dieťa nikdy neplace bezdovodne. Nepoviem, môj ma 20 mesiacov a už skúša, čo si môže dovoliť. Viem, kedy je to aký plač. Kedy niečo potrebuje, kedy mu niečo je a kedy jednoducho trucuje. Vtedy ho nechám plakať, aké tiež nie do bezvedomia. Toto zrejme hovoria a praktizujú ti, ktorom sa nechce vstávať k dieťaťu pri každom placi.

lauricka
7. sep 2014

@zuzana_stet ludia maju rozne nazory, to by si sa musela zblaznit, keby si si kazdy jeden brala k srdcu, neries, mas svoju hlavu