Mám kupovať darček k 1. narodeninám?

zenazaba
2. júl 2021

Skôr než ma zhejtujete, milujem svoje dieťa nado všetko a nie, nepresadzujem doma sparťanskú výchovu.
Blížia sa 1.narodeniny mojej dcérky a ja uvažujem, či jej mám kupovať nejaký dar, keďže si túto skutočnosť v podstate neuvedomuje. Určite dostane kopu darov od príbuzných; obzvlášť starých rodičov bude treba krotiť. Torta a nejaké balóny pre efekt isto budú, ale s tým darom si lámem hlavu. Mám- nemám? Jej to bude aj tak fuk. Má kopu hračiek, zväčša po mne a manželovi, niečo požičané, niečo nové. O hračky zatiaľ aj tak veľmi nejaví záujem. Najradšej sa zabaví otváraním skríň, šuflíkov, prehadzuje kuchynské náčinie alebo si listuje v knižkách. Nebude to ale hlúpe, keď svojmu jedinému potomkovi nekúpim nič k narodeninám? Ako ste to riešili vy?

bikarbona
2. júl 2021

@zenazaba tiež sa blíži deň narodenia mojej dcéry a darčeky neriešim. Skôr, že či mám pozývať rodinu a teda čo nachystať. Ja nie som gazdiňa, tak vôbec neviem 🤣

marci77
2. júl 2021

a nejake spolocne profesionalne fotenie, aby ste mali pamiatku na ten vek dcerky do albumu?
ja osobne som sa extra netrapila, kupila som toto auticko 3v1, ale byvame v dome, tak sme to vyuzili
https://www.mall.sk/odrazadla/bayo-detske-hraju...

a pripravila tortu a mensiu oslavu

vikybotka
2. júl 2021

Moja mala akurát 2. narodeniny dostala kopu darov od všetkých my sme jej kúpili týždeň pred oslavov prilbu na bycikel ktorý dostala na narodky od babky a to bolo všetko čo sme kúpili 🤷🏼‍♀️ A jej je to že úplne jedno od koho čo dostane, radšej peniaze miniem na to čo treba(oblečenie,topánky,...) alebo dáke zážitky 🙂 na prvé narodeniny sme jej my kúpili prehrávače do auta na cestovanie nebol to vôbec zaujímavý darček no bolo ho treba 😁

zenazaba
autor
2. júl 2021

@bikarbona to je dalsi problem 😄 byvame v jednoizbaku, najblizsie pribuzenstvo je vsak pocetne. Tak rozmyslam, ci oslavit zvlast s mojou stranou rodiny a zvlast s manzelovou alebo cakumprask rovno v restike, aaaach, neviem 🙈 najradsej by som bola za spolocnu grilovacku, len netusim kde.

zuvelyn
2. júl 2021

Syn mal v máji a veru nic špeciálne na narodeniny sme mu nekúpili, kupovali sme autosedačku a športiak v marci. Dostal od babiek plno vecí, aj tak si to neuvedomoval. A necítim sa byť preto zlý rodič 😅

zenazaba
autor
2. júl 2021

@marci77 nie je problem vymysliet co, ale ci vobec.

emma323
2. júl 2021

@zenazaba asi nejakú drobnosti, aby jej krivda nebola 👍😀

staskast
2. júl 2021

@zenazaba ahoj. Ja som malému kúpila knihu a napísali sme mu tam s manželom venovanie 🙂 presne preto že mu je to v danú chvíľu fuk 😀

syslik81
2. júl 2021

ja som radsej investovala do fotografa a mame pekne fotky ako pamiatku ... darcek som neriesila

zenazaba
autor
2. júl 2021

@staskast super napad, vdaka 😊

cimage
2. júl 2021

tiez si nelamem hlavu s darcekom pre moje deti. Dostanu toho vzdy vela od rodiny, ani nevieme co s tym vsetkym robit, potom posuvame dalej co ich nezaujme. My im kupujeme priebezne, ked vieme co ich potesi, nemusia to mat presne na narodeniny, alebo meniny. Vzdy im upeciem tortu, maju balony, vyzdobu a to je vsetko z nasej strany.

hipuska
2. júl 2021

@zenazaba sestra prenajala chatu a urobila grilovačku tam . Bolo to celkom ok

janci05
2. júl 2021

Bola len torta, oslava v kruhu najblizsich. Ziadne darceky som neriesila. Nieco dostal od pribuznych a ja som mu kupila co potreboval pocas celeho roka. Az na druhe narodky sme kupovali.

tom_i
2. júl 2021

@zenazaba denník, pamätník a každý rok nech tam niečo pripíšu všetci ktorí chcú, prídu. A darček? Ja som kúpila dcére detský príbor a má ho dodnes. PS má 20+. A teraz dám synovcovi teda prasynovcovi https://www.solapoint.sk/detsky-priborovy-set-4...

deginko
2. júl 2021

V nedeľu mal syn rok a nie nič sme mu nekúpili a načo aj...dary podostaval od rodiny

gbgb
2. júl 2021

@zenazaba preco nie? Ved nieco co vyuzije neskor. Alebo zazitkove daco. Moja mama zaplatila 3 mesiace plavania dcere na 1.narodky.

buzby
2. júl 2021

My to máme doma rovnako, prvé dieťa, vnúča, v rodine takže nie je týždňa, aby nám niekto neprivliekol nejakú hračku. Ja malému kupujem na sviatky to čo aktuálne potrebuje a radšej mu pošleme peniaze na vkladnú knižku. Raz to podľa mňa ocení viac ako nejakú predraženú hračku.

bagre
2. júl 2021

@zenazaba prvým deťom som kupovala, majmladšiemu už len takú drobnosť aby sa potešil. Nič drahé ani veľké presne preto, lebo doma bolo hračiek už viac ako dosť po 3 deťoch a z rodiny chcel každý kúpiť hračku... traumu iste nemá, ja som mu radšej odložila peniaze a kúpila keď povyrástol. A lúbim ho ako koňa 😉

brrrrrciatko
2. júl 2021

@zenazaba ja som kupila take odrazadlo aiticko z bazaru za 5 eur. Je ako nove. A este mu dame po chalanoch hojdacieho konika. Cize dostane darcek. Ja inak beriem uz torticku ako darcek. To takemu malwmu dietatku je uplne jedno

tara42
2. júl 2021

Jasne, kupili sme. Aspon jednu vec od rodicov, ved ma narodeninky aj ked si to neuvedomuje ... Ja nechapem rodicov co nekupia ani lacnu drobnost, ktorej by sa potesilo alebo vyuzilo.

havranka31
2. júl 2021

@zenazaba no presne, v tomto veku netusi co su narodeniny... Moju na oslave najviac bavila krabica z hrackarskeho tabletu 😀 ja som kupila len knizku a taku tu montessori hojdacku, co som aj tak chcela kupovat. Ale ze by som to zabalila a dala na oslave ze paci sa darcek, to nie, dostala to hned vtedy ked dosla zasielka.

amelie2017
2. júl 2021

Ja som dcerke usila quietbook. Pol roka som ho rucne sila 😀 okrem toho sme jej nic nekupili, podostavala vela od rodiny. V tom veku som hracky kupovala priebezne, co bolo vhodne veku. Kocky, vkladacky a pod.

euka210
2. júl 2021

@zenazaba no my sme nasmu prvemu kupili tatrovku, od brata dostal odrazadlo. Pokial vies, ze dostane plno hraciek od rodiny, tak ich mozno usmerni, ak sa da, ze co by sa zislo. A suhlasim, vobec mu nemusite vy nic kupovat, malej je to terax este jedno a deti dnes maju zbytocne vela hraciek.