Mám dvojročného nespavca

klavirova
22. dec 2021

Ahojte mamičky. Máme doma chlapčeka s nižšou potrebou spánku ako je bežné. Dobre vieme, ze tieto potreby sú individuálne. Má dva roky a často vynecháva obedný spánok. večer potom zalomí napr. o 23., ale nemá problém ísť spať aj neskôr. Zrejme mi budete dávať rady ohľadne zavedenia spankoveho režimu, ale to skusame neustale..Chcem sa iba opýtať, či sa potreba spania u vašich nespavcov časom zmenila a v akom veku. 🙂

ladybug138
22. dec 2021

@klavirova wau, tak to ta obdivujem, ja mam dokonca starsie dieta, ale spi aj cez den dve hodky a vecer ide o 20 spat, spi do rana, vacsinou do 7-8...skusila by som ho viac unavit a postupne ho davat skor spat, podla mna sa casom prestavi
..a este aby som odpovedala ciastocne na otazku, tak moja dcera spi takto asi od 1.5 roka, teraz ma 2.5...rezim sa mu zmeni isto, ked pojde do skolky, lebo bude rano unaveny

alexandra2468
22. dec 2021

@klavirova my mame to iste doma 😃 tiez 2 rocna. Od narodenia malo spala, ale nijako sa to nepodpisuje na jej vyvine/nalade/energii. To len pre pripad, ze by chcel niekto napisat, ze to nie je normalne/zdrave a urcite je unavena 😃

mauduska
22. dec 2021

môj brat bol takýto a je to tak stále. Ale on mal problém so zaspaním, aj bol unavený, ale nedokázal zaspať... doktorka mu potom predpísala melatonín a odvtedy je v pohode. On mal proste príliš veľa pocitov a myšlienok v hlave a nemohol spať.

jania023
22. dec 2021

Moja mala to iste. Ona od narodenia nespala. Rano sa zobudila a bola hore az do vecera. Lekar tvrdil ze je to ok a ze ju nemam nutit ked nechce.
Dnes ma 14 rokov a spi ako pubertiak aj do 15hod ked ju necham😂