Mám dieťa budiť?

kssssd779
5. okt 2022

Ahojte. Včera sme prišli z pôrodnice. Tam som malú vôbec pri sebe nemala. Bola na nedonoseneckom aj keď som ju prenášala do 41tt. Napila sa plodovej vody a zvracala dosta a malo papala. Včera mi ju už konečne pustili domov. A vôbec mi nepovedali, či ju v noci budiť alebo nebudiť na papanie. Cez deň nemám problém, keďže som celý čas hore, ale v noci mi je ľúto ju budiť. Pôrodnú vahu sme mali 2660. A včera mala 2630. V pôrodnici sa vždy kolisala okolo svojej váhy.
Keď jej dám fľašku spapa 50-60ml… Z prsníka mi zvykne cucat z jedného 10-15 min.
Vahu mam objednanú, mala by mi prísť už pomaly, aby som vedela ako na tom je.

Túto noc som ju mala kŕmiť o polnoci, o 3tej a o 6tej. O polnoci som ju nevedela zobudiť. O tretej papala 50 z fľaše a ešte aj z prsníka 20min. Nakoniec mi zaspala až o pol 5. A o 6tej som ju tiež nebudila, keďže tak dlho jedla predtým.
Netuším teda či v noci budiť alebo nie.

pribinak
5. okt 2022

@kssssd779 ja by dom spiace bábätko nebudila. Myslím že ak by to bolo treba že by ti to povedali a aj dali do prepúšťacej správy

edien
5. okt 2022

@kssssd779 ja som malého budila,mal žltačku skrz syndrómu modrej masky. Váhu mal tiež nižšiu ako pôrodnú keď sme odchádzali a nakazili mi budiť každé dve až tri hodiny mám to aj v prepustacej správe. Nemáš to tam uvedené?

zuzana2299
5. okt 2022

@kssssd779 Pokiaľ bude pekne priberať tak ju v noci budiť nemusíš. Zobudí sa sama keď bude hladná.

luccija
5. okt 2022

@kssssd779 moja dcera mala taku istu vahu, silnu zltacku...ja som mala krmit, takze som v spanku kojila po prichode domov

martina2111
5. okt 2022

@kssssd779 keď bude bábätko hladné,tak sa zobudí. Mne všetci od nemocnice až po moju dr vraveli, že keď spinká,tak nebudit

zorkahorka
5. okt 2022

Pokial sa sama nezobudi a pribera, pekne si pospi, o chvilu sa to moze zmenit a uz sa nevyspis

ivangeline
5. okt 2022

Pikym ti nejdu prasknut prsia..nebudila by som. Max raz...Prip ked vidim,ze sa viac mrvi,tak skusim prilozit k peram..

helena1982
5. okt 2022

ja som takto malu budila prve dva mesiace, potom ma doktorka sprdla, ze to robit nemam, ze vsak ona ked bude hladna, tak sa zobudi a da to najavo.

dominikamacakova
5. okt 2022

Mne môj pediater hovoril, že mám budiť na kojenie. Ale nie budiť v tom zmysle, že zasvietim, vyberiem ju z postele a hurá ideme papať 🙈 Normálne len priložiť prsník k ústam (po tme) a dieťa sa v polospánku nakojí. Ak nechce tak nechce. Zase nebudeš ju preberať desať minút... Ale je dobré keď priložíš dieťa ešte predtým ako sa zobudí na hlad a začne plakať. Ja absolútne nevidím problém v tom nakŕmiť spiace dieťa.

kssssd779
autor
5. okt 2022

@edien @pribinak nemám nič také v prepúšťacej správe, že treba budiť alebo niečo podobne.

kssssd779
autor
5. okt 2022

@edien mne nepovedali dokonca anito či mala malá žltačky. Ale žltá bola len kúsok a už nie je. Ale pošli si rada. A plače len keď už je veľmi zle.

pribinak
5. okt 2022

@kssssd779 tak potom nechaj bábätko spinkať

terry658
5. okt 2022

@kssssd779 mne vravela laktačná, že v tomto veku je dať 60ml umelého mlieka strašne veľa. Potom sa deti v noci nebudia na papanie a ženám klesá mlieko, lebo práve stimulácia v noci je dôležitá pre tvorbu mlieka. Inak táto laktačná si robí všetky kurzy v zahraničí a má medzinarodne platné certifikáty, takže ja jej plne verím.

edien
5. okt 2022

@kssssd779 mne sa to tiež nepáčilo ho budiť,ale musela som. Teraz mal mesiac a už ho budiť nemusím. Vypapal sa na takmer 4kg,zltost odišla hodnoty bilirubínu sa upravili v nemocnici boli milo prekvapený. Ja na tvojom mieste zavolám na novorodenecké kde ste boli hospitalizovaní a je to. Aspoň ja som tam s malým chodila na kontrolu k dr

kssssd779
autor
5. okt 2022

@terry658 ja dávam svoje MM odsate.

terry658
5. okt 2022

@kssssd779 neviem, prečo dávate odsaté mlieko ak popri tom aj kojíte. Ak je mlieka príliš tak zamrazte a využijete v prikrmoch.

mimi16
5. okt 2022

@terry658 a čo má mraziť na aké prikrmy keď autorka má doma novorodenca. Laktačná poradkyňa môže mať aj 100 certifikátov, každá mamička po čase príde na to, čo jej bábätku vyhovuje. Ja som najstaršiu a teraz najmladšiu dcéru musela popri kojení aj dokrmovať a len vtedy boli spokojné. Tiež som počúvala že nebude chcieť prsník a bude málo mlieka. Najstaršiu som ledva odstavila v troch rokoch.

kssssd779
autor
7. okt 2022

@terry658 ide o to že ja som ju nemala v nemocke pri sebe a potom som bola doma 3 dni bez nej. Ona musela ešte ostat v nemocnici. Mala som extrémne naliate prsia až ma boleli a samovoľne mi tieklo mlieko.
Akonáhle prišla mala domov mlieko mi odišlo. Už teraz nemám mlieko, ktoré som odsavala v tie dni. Dokrmujem ju fľašou, lebo ma problém sa prisat na prsník a keď sa prisaje, boli ma to a nedá sa to vydržať.
Teraz mlieko mám úplne minimum…

zuzana2299
7. okt 2022

@kssssd779 ach to mi je ľúto. Po umelom mlieku deti spia dlhšie lebo je viac sýte a dlhšie sa trávi. Takže skutočne pokiaľ prospieva tak ju budiť nemusíš. Veľa šťastia 🍀🥰

terry658
7. okt 2022

@kssssd779 to ma mrzí. Odporúčam navštíviť dobrú laktačnú poradkyňu. Ešte sa to dá zvrátiť.