Mám dať 2,5 ročné dieťa do škôlky?

elcoro
26. júl 2020

Ahojte, malý ma 2,5 roka. Som ešte na MD so 4 mesačnou slečnou, ide o to ze okolie kamošky co majú rovnako staré deti na mňa tlačia dat malého do škôlky od septembra, 3 roky bude mať v januári, ale ja ten pocit nemám aby už bol v škôlke, neviem prečo,,, je samostatný, šikovný, ale chcela by som aby bol ešte rok doma a začal škôlku ako 3,5 ročný, je to už neskoro podľa vás? Nedám ho budú sa vypytovať prečo si ho nedala a bla bla aa... Neviem co mam robiť

pribinak
26. júl 2020

Rozhodnúť sa podľa seba. Prečo si ho nedala? Chcem si ho doma užiť, nechcem aby dcére nosil choroby, ...

karhu
26. júl 2020

mas 15r, ze zijes podla toho co ti vravia kamosky?????? moje okolie ani nenapadne riesit preco robim to co robim, nie je to ich vec a velmi dobre to vedia🙂

drobcek26l
26. júl 2020

@elcoro ani ja by som ho nedala. Ak si doma, užívajte si spoločne, nič mu neutečie. Aj môj syn išiel ako 3,5 ročný a nikto nič nezistoval ani som nemala pocit že by bol od ostatných nejako ochudobnený.

elcoro
autor
26. júl 2020

@pribinak to som už vravela ze nechcem aby malinkej co ešte nemá dobrú imunitu nosil sople a pod. Jedna kamoška ma tiež malé babo a tak isto starého syna a na mňa len kukla že veď aj potom ti bude nosiť ..... Ja mam taky pocit ze sa ich chce ju zbaviť aby boli voľnejšie, predsa len 2 deti mat doma nonstop je záťaž

gir
26. júl 2020

Povedz kamoškam, že ty svoje dieťa nepotrebuješ odložiť aby si mala kľud.

elcoro
autor
26. júl 2020

@drobcek26l ved to sa bojím ci nebude zaostávať potom keď nastúpi až ako 3,5 ročný.... Začína ešte len teraz rozpravat, rozumie všetko. Fakt už má. Hlava boli furt nad tým rozmýšľam co spraviť...

luccija
26. júl 2020

@elcoro nechať doma😊prečo ideš robiť niečo čo nechceš?O čo pride?hrať sa môže aj potom dôležitá je predškolská.Uzivaj si deti spolu a buduje vztah

elcoro
autor
26. júl 2020

Vravia mi ze naučí sa skôr rozprávať, bude samostatnejsi..... Ale moja hlava mi vraví, prečo mám naňho tlačiť? Véd on vie kedy ma všetko začať robiť, rozprávať super.,pytat sa kakat lebo to sa ešte nepýta. Len cikat sa pýta pekne.... Neviem mam z nich pocit ze sa teraz pretekajú a chce ju čím skôr naučiť decko samostatnosti aby mali pokoj... Lebo už o mesiac je september a nástup do skolky

ivinkapink
26. júl 2020

a co by chcel tvoj syncek? ja by som sa riadila tym...napr moja tiez este nemala tri roky /az v novembri/ a velmi tuzila ist do skolky medzi ine deticky....inak by ma zaujimalo ze kde nie je problem so skolkou? ze zoberu aj take dietatko co nema tri roky...u nas to je velky problem...

drobcek26l
26. júl 2020

@elcoro neboj naučí sa rozprávať a to je jedno či o mesiac skôr alebo neskôr. Určite mu nič neujde veď bežne teraz kôli nedostatku miesta sa ani 3 ročné deti nedostanú do škôlky.
A ty budeš mať ešte rok pokoj. Viem o čom hovorím veľa krát som si ráno povedala že sa mi nechce vstávať a ešte aj mladšiu budiť a ísť von do zimy zaviesť syna do školy. A keď začal domov nosiť choroby a potom si to so sestrou doma striedali to tiež nebolo bohviečo. Ja dom musela chodiť do roboty ale keby dom si mohla vybrať kľudne by som syna vtedy nechala aj do 5 rokov doma a nič by mu neušlo

elcoro
autor
26. júl 2020

@ivinkapink malého sa pýtam ci chce ísť vraví raz že áno raz nie, potomu poviem ale mamka tam nebude. On ma silno chytí a kyva že bude že ano..... Boli sme sa raz kuknúť pred školkou tak nechcel vystúpiť z auta, plakal, bal sa....

adamadent
26. júl 2020

Nechala by som si dieťatko doma. Nebude zaostávať ved ma súrodenca. Užívaj si ze ich máš a môžeš byť s nimi doma obidvomi, nič mu neutečie. Dáš do škôlky bude nosiť choroby a pôjdete z choroby do choroby raz s jedným raz s druhým iba behať po doktoroch, a bude aj tak len doma.

lavender273
26. júl 2020

Ako sorry, ale to uz je co ze 'kamosky na mna tlacia'. Tvoja vec co robis, ci?

luuubik
26. júl 2020

Pane boze, to snad nie je mozne 🤦‍♀️ Ty si o niecom rozhodnuta ( podla mna spravne) a neda ti spat, co ti kamosky na to povedia... Mas kolko, 14 rokov? Zato ze kamoska skoci z okna aj ty skocis, aby ta ostatne nahodou neohovorili, ze nezapadas do partie? Co koho do toho, co ty robis so svojim dietatom. Mam znamu, co supla decko do jasli od roka aj taku, ktorej dieta instituciu nezazilo, ma domace vzdelavanie. Obe deti su ok, aj ich mamy. Kazdeho do toho prd. To, co je pre jedneho dobre, moze byt pre ineho to najhorsie. Kamoskam vysvetli (ak chces, ani to nie si nikomu povinna) svoje dovody, na ich argumenty hod usmev a odpoved UZ SOM SA ROZHODLA. Bodka, amen, tma, koniec debaty. Kamosky na teba tlacia, budu sa ta vypytovat... To sa vzdy das kdekym takto zneistit hociakymi zvastami? Mozno to kamosky nemyslia zle, ale cele to, ako si to ty prezentovala, je akoby si bola ich podriadena a neplnila riadne svoju ulohu a teraz sa im mas z toho zodpovedat. To snad nie!

euka210
26. júl 2020

@elcoro ked ho chces mat doma, tak ho maj, je to tvoje dieta. Ja som prveho dala az ako 4r...je septembrovy, lebo bol a aj stale je taky mamkin, citlivejsia povaha, aj som mala mensieho, tak aby nenosil choroby. Bude nosit neskor choroby, v skolke sa moji rozrozpravali, boli samostatnejsi, ale aj tak su radsej doma. Ked to zvladas, naco by si ho odkladala, uzi si ho doma.

benit
26. júl 2020

Moj je januarovy, zacal chodit do skolky ako 3,5rocny. Ako ucitelka som miesto mala od septembra, kedze mal aj ekzemy a alergie ostala som s nim dlhsie doma. Doma sme si uzivali, bol sikovny. Nic nestratil. Venovala som sa mu. Doteraz na to spomina ako nam bolo dobre doma a to ma 13.

lolazmola
26. júl 2020

ale ved jasne daj ho do skolky lebo kamosky si to tak zelaju....

stevvvka
26. júl 2020

Je uplne jedno, z akych dovodov nedavas dieta do skolky, chces to tak ty, je to tvoje dieta, zariad sa podla seba. Ver materinskemu jnstinktu. Kamaratkam nie si povinna vysvetlivat nic.
Zbytocne vymyslat odpovede... Proste si sa rozhidla a bodka.
A ak uz, tak povedz, ze nechces, aby sa citil odstrceny a myslel si, ze ho uz doma nechcete.

majah212
27. júl 2020

Mas vlastnu hlavu a tvoj pocit ti dobre radi ;) Mudre rady od kamosiek nepocuvaj, opytaj sa ich co tske specialne dokazu naucit v skolke dieta co ty doma nedokazes. My sme syna dali do skolku ked mal necele tri roky. Vydrzal tam 2 dni a odhlasili sme ho. Nic nezmeskal a ide az teraz do skolky, pretoze chce a tesi sa. Kazde dieta, vrstane surodencov, je ine. Niektore je prioravene do skolky skor ine nie. Vyse roka sa ma syn pytal preco som.ho tam dala a nechala a isla prec.

fiafia
27. júl 2020

3,5rocne dieťa dať do škôlky vôbec nieje veľa, nebude zaostávať, ani vyčnievať. Dávajú detičky aj neskôr. Ja osobne by som nedala, môže nosiť choroby a rôzne bavili ,nevidím dôvode 4mesacne dieťa tomu vystaviť ak staršie vyslovene netúži po škôlke. Kamošky nech si robia ako chcú. Ty sa nemusíš nikomu spovedať 😃

janage
27. júl 2020

@elcoro tak k tomu zaostavaniu. Moje do skolky nastupili 2roky najorv na pol dna a 3 roky na cely den. V kuse chore, druha ako predskolacka tak, ze v ten rok cca 2 mesiace len chodila. Ako prvacka 99hodin vymeskanych za prvy polrok. A vies co aj Hviezdoslavov Kubin stihla, aj Salianskeho Matka aj na ucivo nabehnut (aj ked nehovorim, ze med lizat to bolo) Ak sa mu doma budes normalne venovat este tie deti aj predbehne, nic sa neboj😀

janage
27. júl 2020

@elcoro a,kamoskam s kludom anglicana, ze chapes ze Ti chcu dobre poradit, ale mas na vec iny nazor a bodka. Nic im nie si povinna vysvetlovat a oni sa o Tvoje dieta ked bude chore rozhodne starat nebudu.
Pri opakovanom presviedcani proste rovno povedz nech zmenia temu lebo je jasne ze tu sa nezhodnete.

evkamotka
27. júl 2020

ked ma 3r v januari, uplne regulerne pojde nasledne na to v 3,5r do skolky od dalsieho septembra. ja mam tak isto deti a nedala som syna predcasne, nosil by choroby, bolo by sa treba rano trepat do skolky aj s babatkom atd. a syn nechcel, pekne som sa mu este doma povenovala, vsetko super. a tomu teda naozaj nerozumiem, preco by mal byt zaostaly ked pojde v 3,5r regulerne do skolky a nie v 2,5, co ani predsa nebude skolka ale jasle. chodi po 3r cela SR a normalne zijeme

lucmirka124
27. júl 2020

Dala som moju 2,5 r do skolky na 3-4 h chodila. Slo mi velmi oto aby sa pustila viac rozpravat a hrala s detmi. Pomohlo to co den to nove slova. Vety. Samozrejme tyzden doma tyzden v skolke.. sople atd.pol roka sme takto fungovali. Potom ked uz mala 3 a cosi akoby utalo a totalny blok nechce deti zo skolky, nechce do skolky, pred skolkou sa mi so 4 krat povracala a hysak.pytala som sa uciteliek ze sa nestalo nic..no doma nam povedala aj otcovi aj mne rovnaku verziu s odstupom 2 tyzdnov. Takze myslim ze viem. Malinka pohadzovali natahovali ju deticky v kuse.branit sa nevedela. Pol roka hore dole, bude vacsi viac sa bude vediet nedat😂

ewell13
27. júl 2020

Moj syn ide do skolky az teraz ked bude mat 6 rokov. Ked som doma nevidim dovod preco ho davat do skolky🤦‍♀️

henka123123
27. júl 2020

moj bude mat v january 3 a nedavam ho do skolky..pojde az o rok by som chcela..a ked ne ze by ho nahodou nezobrali tak az do predskolskej pojde a nepride mi ze nieco zameska

altair
27. júl 2020

@elcoro
na mna takto tlacilo okolie, kamosky a aj babky. no nedala som starsiu do skoly, isla ked mala 3 roky a 9 mesiacov a kludne mohla ist aj neskor. o nic neprisla. mne je lepsie doma so zdravymi detmi ako vkuse soplavymi detickami. ked sa im venujes, tak skolka neutecie a deti sa "socializuju" aj ako 3.5 rocne ci neskor.

ajka0207
27. júl 2020

@elcoro keby si bola vo veľkom meste, tak ani neuvazujes že by mal ísť do škôlky. Deti pod tri roky totiž neberú. Určite mu nič neutecie, aj keď chápem aj kamošky, že doma je to záťaž na matku

ivinkapink
27. júl 2020

@elcoro podla toho co pises este asi nie je pripraveny na skolku, mozno si to nevie dobre predstavit co to znamena..bol uz niekde aspon na pol dna bez teba? napr u starych rodicov...najlepsie poznas svoje dieta a ked citis ze to nie je pre neho, nedavaj ho tam...ako pisu, nic mu neutecie..a nemusis nikomu nic vysvetlovat, je to tvoja volba..

elcoro
autor
27. júl 2020

@ivinkapink je v pohode bezomna, aj celý deň, dokonca už aj párkrát nespal cez obed doma ale u rodiny bezomna a v pohode to dal