Mám budiť novorodenca?

sonicka96
30. jún 2018

Ahojte,dnes ma moj syn 7 deň odkedy sa narodil. Som prvorodička takže neviem čo všetko môžem a čo nie,tak sa chcem spýtať 🙂
Keď mi spi cez deň aj 3-4h a v noci sa mi budí skoro každú hodinu niekedy spi dve hodiny a od 4 rana spi po hodine a poll,mam ho cez deň budiť skôr?? Po takých 2h spania?? 🙂 prosím nekritizujte ma,chcem to najlepšie pre syna 🙂

m_s7
30. jún 2018

@sonicka96 Netreba ho budiť, je ešte maličký a kým si nájde nejaký režim tak to chvíľu potrvá 🙂

jana_eyre
30. jún 2018

nie neboj, vklude nech spinka kolko potrebuje.. on sa zobudi ked bude hladny.. ked bude starsi zmeni sa mu rezim.spanku..

karmela
30. jún 2018

@sonicka96 môj názor je nebudiť babatko.Mam Dve deti ani jednu som nebudila ani na kojenie.Prvorodena nespavála tiež cez noc budila sa ale cez deň Spinkala koľko potrebuje.Neboj ešte si samo spraví režim spinkania

sonicka96
autor
30. jún 2018

@karmela
@jana_eyre
@m_s7
Ďakujem vám veľmi pekne ❤ a neprehodi sa mu den a noc?

hradnapani
30. jún 2018

nie, nie a nie 🙂 prve tyzdne, mozno az mesiace to nechaj na neho ;) ono sa to napravi ten otoceny rezim

jana_eyre
30. jún 2018

@sonicka96 ono to trva az do druheho mesiaca niekedy aj dlhsie, kym sa to upravi tak, ze bude cez den bdiet, spat len obcas a v noci sa menej budit.. to sa bude zo zaciatku stale menit vseliako..

karmela
30. jún 2018

@hradnapani nie neboj bude to lepšie časom.Teraz mám pól ročnú druhu dcérku a prvý mesiac sme chodili spinkať až 24:00.Potom sa to zmenilo vstávala 2x za noc napapala sa a zaspinkala.

mogaa
30. jún 2018

Určite ho zatiaľ nebuď, deti sa budia na papanie iba keď nepriberajú, vtedy ich treba po 2-3hodinách budiť a dať im papať....ale ak priberá , tak mu treba dávať na požiadanie - niekedy po pol hodine inokedy aj po 4hodinách....také malé deti len spia a papajú....

babi81
30. jún 2018

@sonicka96 nebud, mala by so byt rads ze ti spi

rastika
30. jún 2018

Ak spí, lebo má žltačku, budiť každé tri hodiny iba cez deň. Poznám prípad, že nechali spať cez deň aj 6 hodín, dieťa za mesiac nič nepribralo, matka prišla o mlieko a hneď v panike museli prejsť na UM.

siska53
30. jún 2018

@sonicka96 nechaj to na nom!

danajahotkova
30. jún 2018

@sonicka96 7 dní je veľmi máličko ešte, stále si ešte hľadá a nabieha na nejaký režim 🙂

dancez
30. jún 2018

Aj mne spaval 3 hodiny , teraz ma 2 roky a tiez spi jeden spanok cez den a spi 3 hodiny aj ked mal 2 spanky spal 3 hodiny, aj doktorka kazala budit ale prisla som na to že to je blbosť, ked bol hladny zobudil sa skor ja som si povedala že nech spi kolko on potrebuje a vseško bolo ok priberal normalne, keby teba stale budili a chcela by si spať asi by sa ti to nepačilo, držím palce 😉

bmiroslava
30. jún 2018

určite nebudiť, nech spinká a ty si tiež oddýchni pokiaľ sa to ešte dá... mali sme to podobne teraz máme takmer 3 mesiace a pomaly si zvykame na to ze sa v noci spinká a počas dňa máme také hodinové šlofiky... čím je bábo staršie tým menej spánku, tak to využi aj pre svoj odpočinok

ankare
30. jún 2018

Nie, nebud ho. Drzte sa!

momoika
1. júl 2018

@sonicka96 žial, nám doktorka pri rovnakom probleme povedala, že nesmie spať viac ako 3 hod, najlepsie po dvoch ho budiť. Potom je vyspany a zamiena si noc s dňom. Režim sme nadstavili a funguje, mame už 2 mesiace. Večer ritual - von, okupat, napapat a spat....

sonicka96
autor
1. júl 2018

Ďakujem každej jednej žienke za vyjadrenie na moju situáciu ❤ necham ho teda spinkať ako dlho si pan rači 🙂

dancez
1. júl 2018

@sonicka96 ako som pislala moj tiež spaval dlšie a nemal zamenený den s nocou, ale urob si po svojom 👍

lucia147852
1. júl 2018

Moja tiež spala. Tiež vám kázali budiť. Raz s skúsila a zistila že je to blbosť. Aj tak nejedla. Len hodinu revala čo bola unavená. Spí s malym cez deň aby si v noci vladala. Krásne sa to upraví. Mne od 10 mes prespí celú noc.

myjusiatko
1. júl 2018

Pokial nema cumel, nie je v zavinovacke a v noci spite spolu, nie je treba budit. Budi sa ako potrebuje. Ale ak pouzivas siditka, tak je mozne, ze spi dlhsie, nez je potreba.

matuskova003
1. júl 2018

Och nie nie, nebuď vrabčeka. Nechaj ho spinkať. On teraz spánok potrebuje 🙂 a ver mi, hladný nebude, akonáhle mu zaškvrka v brušku okamžite sa zobudí na mliečko 🙂 postupom času si vytvoríte režim a bude čoraz menej spinkat a viac hore a papat az to prejde na spanok iba na obed 😀