Malý nechce spať a odmieta kočík. Čo mám robiť?

zuzana1985
31. máj 2011

Ahojte mamičky. Ak môžte poraďte čo robiť. Mám polročného syna, ktorý od malička veľmi málo cez deň spinká. Hore vydrží tak cca2 hodinky a potom si dá polhodinový spánok. V zime kým bol menší vydržal von spať aj 2 - 3 hodiny, ale keď mal 5 mesiacov začal odmietať kočík. Nezaspí vo svojej postieľke, už nezaspí ani na prsníku, len keď je na rukách a spievam mu. Riešila som to tak že keď zaspinkal dala som ho do kočíka a išla s ním von. Ale posledné dni sa mi pri každom položení do kočíka či postele preberie s poriadnym plačom. Kúpili sme už aj manducu, ale ani to nie je riešenie. Už neviem ako ďalej. Veľmi ma to hnevá, lebo teraz je von krásne, teplo, ale keď sa mi aj podarí nejako opatrne ho preložiť do kočíka aby sa neprebral aj tak vydrží spať len tú svoju polhodinku a môžem ísť späť domov. Je to pre mňa dosť náročné, neoplatí sa mi ísť ani von, kým vynesiem kočík stratím čas a za tých 20 minút čo sa poprechádzam si to ani nevychutnám.
Uznávam že náš malý je asi rozmaznaný, vyžaduje si neustálu pozornosť, nevie sa prebaviť sám, ale na "prevýchovu" je už asi neskoro. Keď som už naozaj unavená dám ho do postieľky nech si plače, ale dlho to nevydržím. Jednoducho nemám srdce nechať ho tam plakať o dušu.
Napriek tomu, že ešte sám nesedí som skúsila aj športový kočík ale nevydržal sa tam ani hrať, nie to ešte spať. Teraz som zabednená doma a závidím mamičkám s kočíkmi ich prechádzky. Fakt neviem ako ďalej... ☹

kaja73
31. máj 2011

Možes skusit tuto hojadcku,my sme ju mali zavesenu vo dverach,na posilnovacej hrazde,ktoru dostanes v sportovom obchode. http://hojdacky-adamo.meu.zoznam.sk/products/ho... Maly v nej cez den do 8m velmi casto spaval a ked sa preberal,len som znovu pohojdala.Teraz ju mame už na terase a stale ju využivame,ale už nie na spanie. 😉 Je to super vecicka,dlho vydrži,nohy vies vysunut a tak je dlho babu dobra. @zuzana1985

juliakocka
31. máj 2011

nikdy nie je neskoro určit dieťatu pravidlá, a čím skor tým lepšie...podľa mňa má uplne rozhodený spánok tým, že ho uspávaš na rukách, len si to ty vytrpíš aj ked bude starší, mne pomohla kniha KAZDE DIETA SA VIE NAUCIT SPAT...nehovorím, ze som malú nechala revať dlho, to nie, ale naučila som ju zaspávať samú, ja som bola nablízku a nechala som ju poplakať, neuškodilo jej to, a teraz len prideme z prechadzky, polozim do postielky a odidem, ked chce spat, tak zaspi hned, a ked nie tak si chvilu podebati s plyšovými hračkami a potom zaspí, ale tvoj je asi naučený na ruky, tak ho to rýchlo odnauč, lebo prídeš o chrbát, nervy a nikdy ti nebude spať dlho, lebo ked sa preberie a zobudi sa sam napriklad v kociku, tak mas po spanku a bude revať, kým ho neuspíš ako je naučený........presťahuj manžela do inej izby a skús ho uspavat v postilke, ze ho chytíš za ručku, budeš ho hladiť, spievať a uvidíš, že o 5 dní sa naučí spať a bude aj dlhšie ti spať........musíš byť tvrdá....lebo ked ustúpiš, tak potom sa nestazuj.........veľa šťastia a trpezlivosti 😎

zuzikkaa
31. máj 2011

presne ako pise Julia,,nechat v postielke aj ked place.ked uz je to dlho prist k postielke pohladkat,chytit za ruku-ale NEVYBERAT!!! len aby vedel ze si tam,,uspavanie na rukach ho oduc.skusala si ho dat spat na brucho,na niektore deti to zabera 😉
postupne si zvykne spat v postielke 😎

sisa07
31. máj 2011

Ahoj 🙂

Ak som dobre citala, tak mas 6-mesacneho synceka. To je velmi maly cloviecik na to, aby mohol byt rozmaznany. Nie je urcite rozmaznany, len potrebuje Teba, Tvoju pritomnost, pozornost. Ja mam dve deti a presli sme si tym, co si opisala, u oboch. Dcerka spavala vylucne na mne - po kojeni, akekolvek ukladanie do postielky ci kocika koncilo obrovskym neutisitelnym placom. Postielku sme zlikvidovali, ked mala 10 mesiacov a dokupili sme velku postel, ktoru sme prisunuli k nasej posteli - tak mala pocit, ze je s nami. Od roka a pol spinka sama vo svojej izbicke - takze o rozmaznani nemoze byt ani reci - jednoducho, kym potrebovala moju absolutnu blizkost, tak som jej ju poskytla.
Syncek spaval od narodenia 4 krat denne po 20 minut - trvalo to asi do jeho 8 mesiacov, potom sme vynechali najskor jeden spanok, potom dalsi, takze spal 2krat denne po hodinke. A teraz spinka krasne raz denne, tak dve hodinky, v postielke. Kym som ho dojcila - 18 mesiacov - spal s nami v posteli.
V kociku mi deti nevydrzali tiez, kym nevedeli sediet a nemohli pozerat a trosku sa zabavit.

Uz to vydrz 🙂 , ved malinky ma uz 6 mesiacov. Onedlho zacne sam sediet a bude Vam obom lepsie.
Ja viem, ze si unavena a vycerpana - zazila som to. A to som mala kratko po sebe dve taketo deti, takze zladit dvoch malych "zavislakov" bolo dost narocne. ALe nelutujem jedinej minuty, ked som ich dojcila, hojdala, nosila, ked som s nimi tancovala, spievala im, len aby sa upokojili a aspon chvilku spinkli . Dokonca nelutujem ani tie casy, ked som musela dve hodiny bez pohnutia sediet, lebo dcerka na mne spala a ja som vedela, ze ked sa pohnem a budem ju chciet prelozit do postielky, zacne plakat a bude cely kolotoc odznova. Chronicke nevyspatie, mrzutost, velky plac, narocne zaspavanie, nekvalitny spanok. Takze radsej som vydrzala takto s nou na rukach sediet 2hodiny na gauci - predtym som si prichystala vodu, knizku, a takto sme prefugovali prve mesiace.
Ano, rapidne sa obmedzili v tom case moje kontakty s okolim, nehrozilo posedenie s kamoskou v cukroske so spiacim dietatom v kociku, pretoze moje deti ak uz nahodou spali v kociku, tak sa budili na kazde suchnutie ci hovor pri kociku. Ale mam dve uzasne deti, za ktore som velmi vdacna a neviem, co je na svete dolezitejsie, ako im venovat svoj cas a svoju blizkost.

Drzim TI velmi palce, aby Ti slniecko prinieslo viac energie a ver mi, ze o take dva mesiace uz budete s malinkym ovela viac v pohode. Zacne byt "samostatnejsi" - papat prikrmy, sediet, hrat sa aktivnejsie s hrackami, uz budete moct chodit viac medzi ludi a urcite prezijete prijemne leto.

Urcite by som take malinke dieta nenechavala vyplakavat. Na to sme mamy, aby sme boli svojim detom nablizku a tisili ich. Take male dieta si urcite nic "nevynucuje", ale "len" nieco potrebuje. A kto ma plnit potreby deti, ked nie ich matka ?!

Prajem vsetkym krasny den s detmi 🙂

azarijka
31. máj 2011

tu knihu KAZDE DIETA SA VIE NAUCIT SPAT SAME odporucam aj ja, je tam velmi pekne popisane o spanku deti a urcite v tom najdes odpoved na tvoj problem.
Je tam pisane aj to ze dieta cca po 30min prechadza z hlbokeho spanku do aktivneho spanku, vtedy sa vrti, "behaju" mu ocka... a vacsinou sa aj zobudi, ak je vsetko ako ma byt spi dalej ...ale u tvojho synceka nieje vsetko ako ma byt, pretoze zaspal na rukach pri tebe a zrazu je v kociku, preto zacne plakat a uz nezaspi.... Ty keby zaspis v posteli a v noci sa na chvilu preberies a zistis ze si na parkovisku tiez sa zdesene zobudis, ale pokial vidis ze si v posteli a vsetko je tak ako ma byt spis dalej.

U nas sme mali tiez ten problem ze po 30min sa zabudzala, prvy krat bol problem svetlo - preto ju davam spat s ciapockou jemne stiahnutou na ocka a odvtedy spi omnoho dlhsie. V poslednych dnoch je problem teplo, ale s tym vela nespravim vonku teplo v byte teplo, tak spi omnoho menej ako ked je vonku chladno.

renatka100
31. máj 2011

podla mna uz nepotrebuje tolko spanku a s kocikom to nic nema! Nasa mala je taka ista, v zime spavala aj tri hodiny a teraz som rada ak doobeda spinka 30 min a poobede hodinku. Uz sa jej predlzil aj cas kedy ju davame spat na noc, predtym uz o 19 spala a teaz to taha niekedy aj do 20:30. Takze nie je to urcite kocikom. My mame tri a ani jeden sa jej nepaci 😉 😉 😉 😉

vlcicaa
31. máj 2011

ahojte mamicky myslim ze kazda presla niecim takym deticky nam davaju zabrat. moj mucko od 1 tizna stale plakal aj kociari bola som zufala a spal len ked som si ho prilozila na hrut ako ked sa klokankuje tedy spinkal uzasne 😅 ale aj manzel ked si ho prilozil spinkal tak sme si ho striedali teraz ma 9 mesiacou a uz spinka sam 😅 ale moc ma rad stiskanie muckanie leskanie je to uzasne 😵

weverka11
31. máj 2011

no ja by som teda babatečko vyrevat nenechala ani nahodou!!!! ved to je proti prirode!!! videli ste niekedy gorilu zeby nechala kričať svoje mlada???? alebo sučku, ked šteniatko zakňuka tak hned pribehne.... tak to je u kazdeho ziveho tvora... ved to dieta ma aj ine potreby ako spat jest a kakat... chce svoju mamičku, ma strach ked sa zobudi same, moj rovnako stary syncek spava vacsinou teda v postielke, ale dobrovolne a ked je nespokojny, tak sa potulkame, pritisnem si ho na prsia, dam cecik a spokojne zabuvka...

co sa tyka kočika, tak velakrat idem z mesta šporťákom otočenym ku mne a spievame a basničkujeme, dam mu ruku, vodičku a az potom zaspi.... Ak kojis, neboj sa mu dat aj vonku prsko, na ukludnenie, ak nie, tak si krmenie flašou nechaj do kočika a daj mu tam, ja idem von az ked je maly riadne najedeny a pekne zabuvka...

lenka_da
31. máj 2011

Kazde dieta je ine, nemozes ocakavat, ze kazde babo bude spat v kociku ako dudok 🙂 Skus sa pozriet na seba - si skor akcny typ, vystacis si s malom spanku, si temperamentna alebo skor vegetacka, rada lenosis...??? (to iste plati aj u manzela). Geny su potvory, neoklames ich 😀 hovorim z vlastnej skusenosti, moja dcerka spavala dobre len ako novorodenec, nasledujucich osem mesiacov cez den nezazmurila oka ani na sekundu, potom tri mesiace spavala ukazkovo 2x denne, od roka iba 1x denne ale ako som ju musela nutit!!! Chodila spat s revom, no strach a hroza. So spankom bojujeme doteraz, v juli bude mat 3 roky, cez den spava ako-kedy sa mi ju podari prehovorit (alebo prinutit) a v noci si vystaci s 8-hodinovym spankom 😝 neskutocne, co? Obcas som z toho na prasky... Ale ked som sa nahlas postazovala, surodenci ma uistili, ze ja som ako dieta tryznila celu rodinu, vsetci zasadne zaspavali skor, nez ja 😀 Takze co sa stazujem... 😅 Ako mi povedala jedna mudr: geny su svine, dieta vzdy zdedi tie najhorsie, lebo su najpriebojnejsie 😀 A mimochodom, iba raz som skusila postupovat podla knihy "Kazde dieta sa nauci spat" - mala po dvoch hodinach sice zaspala - alebo skor odpadla od unavy - ale vzlykala este 1,5 hodiny zo spanku 😢 povedala som si - nikdy viac! Ved ja ho mam ochranovat a nie tyrat! A ze sa neda naprogramovat - ze ja si zelam, aby konecne zaspala... ved ani ja nespim na povel, len preto, ze si to niekto zela... A v konecnom dosledku, vsetka namaha a energia vlozena do dietata sa ti raz urcite vrati (ale aj to zle). Takze podla mna len vydrz, zelam ti vela trpezlivosti, oplati sa poprosit o pomoc kohokolvek z rodiny, priatelov alebo inu mamicku zo susedstva - mne pomaha aj to, ked ktokolvek k nam pride, zabavi deti aspon na chvilu a ja sice aj tak neoddychujem ale aspon v klude pripravim obed, ci povysavam. Koniec koncov - materska ti utecie ako voda a deti tak rychlo vyrastu!!! 😉

matysek412
31. máj 2011

zuzka, moj syncek bol presne taky isty. spavat chodil kazde 2 hodiny, spal 40 minut doma a v kociku 30minut. Presne. mohla som si podla neho nastavovat hodiny. Zaspaval iba na prsniku alebo v kociku. ked mal cca tolko ako tvoj, nechcel v kociku zaspavat, nosila som ho v nosici a ked zaspal polozila som ho jemne do kocika. doma zaspaval iba tak, ze sme lezali vedla seba a ked zaspal jemne som vybrala bradavku z pusy a odisla. nemohla som ho prekladat do postielky, lebo sa zobudil. Bola som niekedy velmi nervozna a zavidela som maminkam, ktorym deticky spavali 2-3 hodiny. ale neboj sa, bude lepsie 🙂 musis ho brat takeho aky je, hlavne ze je zdravy 🙂 uplne ta chapem, za tu pol hodinu sa neda urobit poriadne nic, ani si oddychnut a ked je hore vyzaduje neustale pozornost. Skus na tom zaspavani doma popracovat aspon v tom, ze zaspi na prsniku pri tebe, hlavne bud kludna. Ked si nervozna, je to horsie. ale viem ako sa citis a ako je tazke sa upokojit. aj som plakavala od zufalstva, co snim. A kamosky mali deti co krasne spali, a vsetko si doma cez den spravili, lebo dietatko pekne v kresielku prelezalo pol dna a islo ma porazit 🙂
Moj maly ma rok a pol. od cca roka chodi spavat raz denne na 1-2hodiny. prislo to postupne a same. stale ma ale problem zaspat. niekedy bojujeme aj hodinu-dve kym zaspi. Cez den uz zaspava bez prsnika, tak mu to ide tazsie. niekedy vystriedame postel , kocik, postel, kocik a az potom zaspi. inokedy zaspi za 10minut krasne v posteli.
Neboj sa, bude lepsie. Musis vydrzat a byt stastna, ze mas krasneho synceka. Nemas niekoho, kto by ti s nim pomohol, zobral ho na prechadzku a skusil ho uspat? mne chodila kocikovat obcas svokra, aj to som ale isla s nou, uspala ho na rukach a potom sa kocikovali 30 minut a boli doma, lebo velmi plakal.
Inac nam sportovy kocik celkom pomohol a kukuricne chrumky, tie papal v kociku a nosili sme asi 10roznych hraciek, co som mu obmienala. Vydrz, niektore deticky su proste take a ked zacne spavat cez den menej casto tak sa to zacne vsetko zlepsovat 🙂

denka81
31. máj 2011

my sme msli podobne problemy. Mala mi do 4. mesiaca v kociku nechcela byt, potom sa to upravilo samo, ale teraz to mame znova. V kociku mi uz vobec nezaspi, musime prist domov. Nase dieta so spankom bojuje, je unavena, ale spat nie nie a nie. neboj, ja si myslim, ze to pride samo 🙂

sssimi
31. máj 2011

V 6tich mesiacoch aj moja malá spávala za deň 5 polhodiniek. Bola na minútku presná a nikde nespala dlhšie. Ani doma, ani v kočíku, aute, na rukách. Nikde. Potom si začala uberať spánky a až vtedy si pridala nejakých 15 minút. No nikdy to neboli 3 hodiny ako mávali mamičky v okolí. No a prvé 4 mesiace som s malou v kočíku dokázala vyliezť iba za bránu. Tam spustila extrémny rev, tak sme ťahali naspäť. To leto som bola ako vápno 😀 A teraz? Som šťastná, za ten hodinový poobedný spánok, lebo by som sa už mohla presťahovať von. Ruky a dekolt mám už čierny a to je ešte len máj 😉 .... Takže hlavu hore, ono sa to spraví a ani nebudeš vedieť ako.

estterka
31. máj 2011

ked mala nasa obdobie,ze nechcela kocik,kupila som nosic a satku a nosili sme sa 😉 ak ti manducu nechce,treba ho naucit pomaly,skusat doma,ked je v dobrej nalade a napapkany a zvykne si.
nasa zaspava stale,aj cez den,aj vecer so mnou v posteli na prsniku a spolu aj spime. vsetci sme spokojni a vyspinkani. ono studie dokazali,ze aj ked dieta podla tej super metody,o ktorej tu pisete,prestane po par dnoch v postielke plakat,tak ma zvysene hodnoty adrenalinu v krvi a to teda nic moc. ale zalezi od kazdeho,mne ta hodina,co ju uspavam vecer v posteli nevadi. raz mi este bude luto,ked vyrastie a bude samostatna,ze rychlo ubehol tento cas,ked sme mohli byt stale spolu. odmietanie prsnika moze mat tiez svoje priciny.
este mi tak napadlo,nema nejaky iny problem,ked tak place? neboli ho brusko alebo tak?
este by som poradila stretnutie s laktacnou poradkynou,aj taketo veci zvyknu riesit a poradit ! drz sa,nam po dobe nosenia,ked zacala viac vnimat okolie,vydrzi v kociku v pohode.

lea123321
31. máj 2011

Skú si sadnúť na kraj gauča ,postele to je jedno 🙂 Malého si vezmi na ruky ,ale tak aby jednu ruku mal pod hlavičkou a polož si ho na kolená a začni nimi tak jemne natriasať hore dole 🙂 U nás to zaberalo keď už sme ju nevládali na rukách 🙂 A ešte keď sme k tomu pridali také jemné pravidelné tľapkanie po zadočku o to viac 🙂 Skúste nastoliť pravidelný režim u nás to pomohlo ,a nie len na spánok ale aj na jedlo ,na všetko a potom už mu bude jedno aj ako bude zaspávať 🙂 ...Skúšaj všetko my sme mali rôzne techniky uspávania ...raz v kočíku potom na rukách ,tak samá v postieľke ,potom na kolenách ,istý čas sme museli masírovať alebo štipkať chrbátik ,potom tľapkať ,tak rozprávať ,potom spievať ,raz dokonca musela mať pršteky v mojich ústach lebo inak spať nechcela 🙂 Ale odkedy máme pravidelný režim a spinká pri mne je to SKVELE 🙂 Skús si ho zobrať k sebe,určite ťa potrebuje len cítiť ....My to robíme tak : zrobíme mliečko ,vezmem si mlú k sebe vypije ho dám jej cumlík obímem ju zozadu a už spinká 🙂 Ale čo sa týka toho kočíka to ti fakt neviem poradiť :( Ešte iby skúsiť kočík ku ktorému môžeš pripojiť autosedačku ,alebo dať do poloľahu ....

ela2710
31. máj 2011

@zuzana1985 ahoj, pripajam sa k nazoru, ze tolko spanku nepotrebuje...mne spinkal Tomik od 5.mesiaca len raz za den, aj to len poobede na dve hodinky, teraz ked mu idu zubky je nepokojnejsi a tak si pospi okolo9:00 na takych 30-60 minut a potom este poobede na 2 hodinky a je hore az do osmej a potom krasne spinka do rana, pripadne sa jedenkrat zobudi, idu mu zubky, takze mi je jasne, preco sa zacal v noci budit. Dieta - 6mesacne dieta nemoze byt rozmaznane, mne sa len zda, a neber to teraz v zlom, ze maminky cakaju len, ze sa dietatko napapa, vycika, vykaka a spi, ale dietatko nie je hracka, ktoru dam do postele ked ma uz nebavi...a dieta vo veku 6. mesiacov sa uz potrebuje rozvijat, pomaly lozit 🙂, najlepsia motivacia je hrat sa na zemi, do kola dat hracky, je tolko veci co take male deti uz vedia zabavit. Place ti len preto, ze unavene nie je a ty ho istym sposobom ,,nutis" spat. Nas maly sem-tam zivne, ale neznamena to, ze chce hajat, ale ked si pretiera ocka a je uz nespokojny, nebavia ho hracky a nechce sa ani na rukach nosit, ani lozit ani sa hojdat, viem, ze uz je cas spania, neskor ti z toho vznikne rezim, my nasho maleho uz presne na minutu mozme davat spinkat a viem, ze zaspi sam, my ho len hladkame po vlaskoch, lahnem si k nemu, ked zaspi prelozim ho do postielky. Nikdy by som svoje dieta nenechala plakat ani sa riadit tou uzasnou teoriou knihy kazde dieta sa vie naucit spat. je to hlupost, dieta v prvom rade potrebuje matku, v tebe bol 9 mesiacov, tvoj hlas pocuval, k tebe ma najblizsi vztah a potrebuje aby si bola s nim, aby si sa mu venovala, hrala sa s nim. Dieta si do 3 rokov nic nepamata, ale su to zaroven 3 najpodstatnejsie roky jeho vyvoja, a nielen po fyzickej stranke ale aj po psychickej, nenechaj ho plakat, potrebuje ta 😉

syslica
1. jún 2011

Ahoj, odporúčam poslúchnuť radu od emjee, s ktorou súhlasím na 100 % a takisto aj s názormi prezentovanými v článkoch. Starší syslík bol extrémne náročné dieťa, vyskúšali sme asi všetko, čo ti tu žienky poradili (okrem nechania vyplakať, čo je totálna hlúposť) + hopkanie na lopte s dieťaťom v náručí. Ale každý človek má individuálnu potrebu spánku, je dosť možné, že tvoj synček ozaj nepotrebuje spať toľko, koľko sa mu ty snažíš "nanútiť". Ja by som ti poradila asi najzložitejšiu cestu: venovať sa mu neustále, pokiaľ je čulý a najlepšie aj potom, keď už pasívne oddychuje udržiavať telesný kontakt, v šatke, spolu vo veľkej posteli... Je to nesmierne náročné, venovať sa dieťaťu v podstate v kuse, ale ver mi, ono ti tú lásku a pozornosť, ktorú mu takto sprostredkuješ raz vráti aj s úrokmi.
P. S. Údajne sú nespavé a náročné deti inteligentnejšie (tvrdí aj naša pediatrička). Neviem, spýtajte sa ma na konci júna, to už budem mať v rukách výsledok Jerguškových IQ testov 😉 . Vážne ho testujú, ale nie preto, aby som sa mohla chváliť po celom MK 😝 , psychológovia si ho vyžiadali po depistáži .

kdezee
1. jún 2011

ja som pri mojom synovi, ktory bol zhruba taky spac nespac ako tvoj, nadobudla taky pocit, ze jeho "vrtochy" nezmenim. samozrejme skusila som mozne aj nemozne aby to babo spalo dlhsie, aby som ho nemusela uspavat na rukach a aby mal rad kocik..ale aj tak som ho musela uspavat na rukach, vstavat aj o pol 4 rano alebo byt v noci aj tri hodky hore...nakoniec vies co zabralo? to ze maly vyrastol :D casom zacal akceptovat kocik a dokonca v nom aj bez revu zaspal, zacal mi doma dlhsie spavat aj noci sa zlepsili..proste tu ti len tazko niekto poradi co mas robit a tebe to na 100% zaberie..my mamky musime byt len trpezlive

tosomja
1. jún 2011

a nemá pocit, že je okolo neho veľa priestoru? Myslím tým, že nemá oporu po bokoch, ako keď sú malinkaté bábätka v perinke aby sa nebáli...Môžeš skúsiť autosedačku...nám to pomohlo, ale väčšinu času spinkala len na rukách, dieťa potrebuje cítiť maminkine teplo 🙂 treba vydržať...teraz sa sťažujeme a potom nám to bude chýbať, keď od nás budú utekať za frajerkami, frajermi 😀

tinki
2. jún 2011

Ahoj, úplne ťa chápem. Moja prvá dcéra robila to isté. Potom som to riešila už len tak, že spala doma a vonku sme išli v športovom kočiari na prechádzku. Ona chcela vidieť svet, bola zvedavá. Tiež som závidela ostatným, že dajú malé do kočiara a môžu si spokojne sedieť niekde na terase na káve..no a teraz mám trojmesačnú dcéru, ktorá vôbec nechcela spať v kočiari až teraz sa naučila a aj to len na bruchu. Je to aj smiešne, keď idem po meste a niekoho stretnem a pozerá do kočiara a malá na bruchu..To by si mala počuť tie reči.. 🙂
Každé dieťa je iné, má iný charakter. To nie je tvojou výchovou. Niektoré sú spokojné samé, niektoré chcú byť na rukách. Je to v poriadku. Máš to ťažké, to chápem. Ale vydrž to. Ešte chcem dodať, pri prvej dcére sme kočiar od roka vôbec nepoužívali. Lebo keď sa naučila chodiť, už iba chodila alebo ju "boleli nôžky"... 😉

sisulita
24. júl 2011

ahojte... nas maly uz treti den spi priblizne 20 minut , 10 minut je kludny vysmiaty a potom strasny plac krik a tazke zaspavanie ... vacsinu dna.. ma 3 mesiace a nevieme co by ho mohlo trapit.. neviete poradit?? som zufala vdaka

valeri1
24. júl 2011

Ja som s malou až taký problém nemala,ona mala také obdobie keď mala asi rok,ale na príčine sme si boli sami.Od narodenia som ju nechávala zaspávať v postieľke alebo v obývačke na gauči.Tam som si ju rozbalila nechala ju pokopať si nožičkami aby nebola stále vo vankúši a sedela som pri nej a ona sa unavila a zaspala.Ale neučila som ju na ruky a to musel rešpektovať každý.Nevravím,že som si ju neponosila to určite,veď je to dieťa,ale zaspávala výlučne sama bez rúk.Keď plakala dala som jej cumlík chytila za ručičku a pohladila .Ostala som nad postieľkou kým sa utíšila a ona pomalinky zaspala.V tom prvom roku ako som spomínala sme si ju zobrali pár krát k sebe do postele,keď to bol jeden večer a potom až po týždni druhý nerobilo sa nič.Ale manžel prišiel v noci z práce a mala sa prebudila dal ju k nám tak isto aj na druhý deň a keď sa to tak pár krát zopakovalo naša malá nás začala plačom nútiť vybrať ju z postielky.Až som si povedala dosť a nechala som ju v postielke si poplakať aj keď to bolo dosť ťažké a stálo to aj nejaké nervy a manželove protireči lebo on to nemohol vydržať ,keď malá plakala a hneď by ju ťahal z postielky.Tak som musela manžela zo spálne vysťahovať tak ako to tu už niekto spomínal a trápiť sa s malou.Ale po týždni sa dostavil výsledok.Tak si myslím,že aj u teba bude nejaký podobný problém.Musíš sa prekonať a vydržať to ale bábetko si musí trochu poplať ty si ho pohladkaj chyť za rúčku a ja som malú hladkala aj po nošteku ono ju to nejako uspávalo.Daj do postielky hračku s ktorou sa malý najviac hrá a on sa s ňou bude učiť zaspávať.Je to aj moja osobná skúsenosť.Niekde som to aj čítala,že by deti mali zaspávať a hračkou aby mali pocit blízkosti,vytvoria si tak nejaké puto s tou hračkou ktorá ako keby nahrádzala pri spánku blízkosť rodiča a tak sa dieťa necíti samé.No keď sme si hrocha s ktorým mala zaspávala niekde zabudli,tak to tiež bolo hrozné.Ale musíš si stanoviť nejaké pravidlá a tiež pravidelný čas na spánok a ono to pomaly pôjde.Čo sa týka toho krátkeho spánku tak ja som kojila krátko len tri mesiace ale už celý tretí mesiac sa mala budila každú pol hodinu a bola nespokojná,plačlivá až som zistila za pomovci detskej lekárky,že ju treba prikrmovať.Ona bola hladná a tak sa aj často budila.Skús sa poradiť aj s tvojou detskou lekárkou.Ja keď som ju začala prikrmovať umelým mliekom mala znovu spinkala aj dve hodiny vkuse a bolo spokojná.Ono aj to že ako prvorodička som o tom ako to funguje s tým prikrmovaním a kedy s tým treba začať nemala ani potuchy.Ale myslím si že sa treba poradiť aj s detskou lekárkou.Tak veľa úspechou a pevné nervy 🙂 .