Malá mi spadla hlavičkou do rohu stolíka. Mám stresovať?

lenkamartin
25. jún 2019

Ahojte mamičky mala mi spadla do rohu stolíka z hlavičkou udrela sa rovno do zadu, má tam takú malú bozulu nezvracala.. Mam sa stresovať ci bude to v pohode?

bielavlcica
25. jún 2019

@lenkamartin a co tak ist na pohotovost miesto pisania na MK?

marion09
25. jún 2019

Cez noc pozoruj či sa nesprava inak ako obvykle a ak niečo hoc i malé postrehnes tak hned choďte na pohotovosť,inak to bude ok.

lenkamartin
autor
25. jún 2019

@marion09 ďakujem

evalin88
25. jún 2019

Ja by som osobne isla na pohotovost, ale zalezi aj od veku dietata. Urcite budes aj ty pokojnejsia ked sa na nu niekto pozrie....

nada89
25. jún 2019

Ja by som tiež išla a v momente pád na hlavu nie je sranda

marion09
25. jún 2019

Ale prosím vás nestraste ju,deti majú bežne "úrazy" hlavičky,stačí si odskočiť na wc a už je pád na svete.....ak nezvracia,nemá triašku,reaguje na očný kontakt a nesťažuje sa na bolesť netreba hneď utekať na pohotovosť,lekári by potom nerobili nič len prijímali také prípady

lenkamartin
autor
26. jún 2019

@marion09 presne a pri lepšom prípade by ma len o kričali ci prvýkrát spadla...

majocka24
26. jún 2019

@lenkamartin no ak spadla na hlavku odzadu tak aspon dnes chod na rtg my sme spadli a boli sme na pohotovosti kopec vysetreni ale mali sme istotu ono moze prist priznak neskor hlavne na hlavke

mogaa
26. jún 2019

@lenkamartin pokiaľ dieťa po páde nie je spavé, malátne či nezvracia - tak pohotovosť netreba - treba len sledovať.....ale ak by zvracalo, zostalo malátne či dlho plakalo a nedalo sa utíšiť - smer pohotovosť.....samozrejme ak by bolo len chvíľu mimo (omdlelo alebo v bezvedomí) tiež pohotovosť alebo záchranka

fedka333
26. jún 2019

@lenkamartin ak dieťatko nespadne na hlavu z výšky väčšej ako samo je tak vraj to je v pohode.... No určite by som pozorovala ale nerobila paniku

salome123
26. jún 2019

dokym nebude zvracat tak nemusis nikde ist.

candii
26. jún 2019

Ja som bola viac krát na pohotovosti a dokopy mi dieťa vôbec nevysetrili, len povedali sledovať zreničky, či na svetlo reagujú rovnako, či sa nesprava ináč, či nie je podráždený alebo naopak veľmi spavý a malatny, či nezvracia.

blankaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
candii
26. jún 2019

@blankaj nepreháňaj, pokiaľ by ju sledovala a dodržala že 2h ju nedá spať a sleduje, nič sa nestane.

lenkamartin
autor
26. jún 2019

@mogaa nic z toho chvála bohu nebolo

lenkamartin
autor
26. jún 2019

@blankaj 👿

lenkamartin
autor
26. jún 2019

@fedka333 nespadla z výšky iba ju zamotalo lebo sa snaží sama chodiť a spadla do rohu stolika

mogaa
26. jún 2019

@lenkamartin jáááj takých pádov ju ešte čakáááá🙂už tu boli aj mamičky čo deťom kupovali také helmičky ked začali cupitať alebo im vyrobili na zátylok hlavičky takú poduštičku lebo stále padali na znak🙂 pokiaľ sa do pár minut otrasie a pokračuje - tak také pády ani nerieš🙂pokiaľ zvracia alebo ostane malátne či sa nedá dlhšie utíšíť - vtedy to rieš

jana_eyre_2
26. jún 2019

keby som ja utekala.po kazdom pade dietata na hlavu na pohotovost, tak tam mozem.rovno.byvat 😉 to co.je za radu.. kto sa vela hybe, vela pada.. fakt pokial nezvracia, nie je apaticke, ci prilis uplakane, nie je dovod bezat na pohotovost..

lindusss2016
26. jún 2019

@blankaj strasny koment 🙄

blankaj
26. jún 2019

@lindusss2016 áno bohužiaľ...prepáč ale podrobnosti, ktoré ma k tomu viedli, nemôžem písať.

lindusss2016
26. jún 2019

@blankaj ked uz si chcela upozornit na riziko smrtelneho urazu (co si myslim, ze zo zakopnutia velmi nehrozi), tak si mohla svoje slova volit trosku ohladuplnejsie

lindusss2016
26. jún 2019

@blankaj ked s tymto pride na pohotovost, tak ju vysmeju, alebo prinajlepsom poslu na rtg, co odhali len pripadne porusenie lebky, ale nie mozgu. Tak ci tak by jej len odporucili dieta sledovat... kvoli tomuto by mu ct urcite nerobili

blankaj
26. jún 2019

@lindusss2016 ok, zmazem koment, každý nech robí so svojím dietko, ako uzná za vhodné...

blankaj
26. jún 2019

@lindusss2016 ale ja o CT nič nepíšem

lindusss2016
26. jún 2019

@blankaj no ved nepises, len ti vravim, ze nic viac mu lekar na pohotovosti robit nebude, ak nema priznaky otrasu mozgu

lenkamartin
autor
26. jún 2019

Nehadajte sa všetko je ôk mala je v poriadku to je hlavne si myslím ale ďakujem že reakcie

lindusss2016
26. jún 2019

@lenkamartin jasne, ze je ok 🙂 takych padov este bude, aj ked bodaj by nebolo 😃 mne sa maly nedavno vykotil z trojkolky, na pohotovost sme sli, lebo to mal aj rozrazene, ale tiez kazali len pozorovat. O tyzden na to spadol dozadu z motorky - odrazadla rovno na beton, ale to sme uz nikde neboli. Ja sama som otras mozgu mala akp dieta a aj milion dalsich ludi, co poznam. Nebezpecne je krvacanie do mozgu, ale to vznika pri velmi silnych narazoch, ktore vacsinou poskpdia aj lebku

nada89
26. jún 2019

V prípade že je všetko OK mala by si zmazať diskusiu nech sa to tu zase zbytočne nekopí pokiaľ to už nie je aktuálne.

jana_eyre_2
26. jún 2019

@nada89 ja si naopak.myslim, ze diskusie prave s takymito otazkami ostavat maju - pretoze nie kazda zena zalozi novu, ale odpovede hladat moze.. odpovede co treba sledovat je dolezite najst, aby sa nepreplnovali pohotovosti neopodstatnenymi pripadmi a netrpeli pacienti, ktori to potrebuju..

a teda nie, kazdy pad na hlavu nie je vazny aby tam trebalo ist v momente.. 😉