Má môj syn tichý reflux?

forte6
13. júl 2021

ahojte,
syn má 7 týždňov a po napapaní zvykne plakať, je nekľudný po napapaní, občas prehĺta akoby naprázdno, odgrgne si aj viackrát niekedy. Zvykne sliniť a tie sliny majú bublinky, cumeľ sa mi zdá že veľmi jemne zapácha ale má kyslastý zápach..častokrát aj hýka.. po odgrgnutí je nekľudný, keď leží a akonále ho zdvihnem a je vo zvislej polohe, tak sa ukľudní, síce aj vtedy zvykne plakať ale je kľudnejší. Včera keď som ho kúpala a umývala chrbátik tak som si všimla že kus mlieka sa mu vrátilo a dnes keď ležal tak tiež mu vyšlo trochu, môže sa jednať o tichý reflux? Aké príznaky mali vaše bábätká a potvrdilo sa, že to je to?

forte6
autor
13. júl 2021

ešte dodám že ten plač nezvykne byť taký intenzívny, ako kedy

zuzu1102
13. júl 2021

@forte6 moja dcera to mala a hlavny priznal bol ze ked dopila mlieko tak robila take divne vyrazy ako ked sa ti chce zvracat a len ta nadrapuje ale nevyzvracias sa. Ze len otvarala usta a natahovalo ju. Bola pri tom nekludna velmi. Neviem ako to opisat. Ale nezvracala vobec

forte6
autor
13. júl 2021

@zuzu1102 to napnutie robí aj syn že keď nedopije mlieko a ešte mu ponúknem či chce vtedy ho občas napne alebo keď mu dám cumeľ ale nedeje sa to tak často

forte6
autor
13. júl 2021

@zuzu1102 a ako ste to riešili? kedy to prešlo?

simonka1304
13. júl 2021

@forte6 moja mala,nutriton jej nasadili a bolo ok

jazula
13. júl 2021

Nám ho identifikovala doktorka po tom, ako malá začala pri ležaní v postieľke chrčať, akonáhle som ju zdvihla na ruky, okamžite mohla dýchať, ukludnila sa a zaspala… Ale čo sme sa dozvedeli až neskôr, tak mala priznaky aj predtym - časté čkanie, dlhšiu dobu po jedle znekludnela až plakala a keď som ju zdvihla, tak si odgrgla, občas vyzerala akoby prehltala, raz za dva-tri dni mala v puse biele hrudky (natravene mliecko). A neviem či to súvisí, ale odkedy žije na šikmej ploche (polohovane a vyvýšené mame všetko vrátane prebalovacieho pultu), tak výrazne lepšie priberá…na prvej poradni sme boli značne pod spodnou hranicou tabuliek, na druhej poradni sme už boli v limite 🙂. Naša má aj značnú diastazu brušných svalov, začali sme s cvičením a to vraj ma pomôcť aj s refluxom. Okrem toho cvičenia na diastazu ju polohujeme a posledných pár dni dávame aj Gastrotuss sirup, po ktorom jej je lepšie 🙂

simona92101
14. júl 2021

@forte6 dcerka mala tichy reflux,pomohol klinovy vankus v kociku aj v postielke a sirup gastrotuss

zuzu1102
14. júl 2021

@forte6 ahoj prepac ze tak neskoro odpovedam. My sme jej skusali davat ine mlieko. Nebola kojena. Najlepsie sa nam osvedcilo od. HiPP