Lietadlo na brušku

emamonika
26. jún 2024

Ahojte prosím vás tie maminky, ktorých detičky na brušku robia lietadielko akú to má pricinu? Ak ste s tým boli pri fyzio a riešili ste to
Viem že lietadlo môžu robiť ale nemalo by presahovať pred opretim o ruky.
Čiže pretočenie na bruško a tam sa strieda lietadlo lietadlo lietadlo oprie sa chytá hračky je aktívne a opäť to lietadlo
Môže to byt aj tým že bábätko má reflux?

jaskolka
26. jún 2024

@emamonika neppzorujes to dieťa až príliš?
Úprimne, ja som si to ani nevedela predstaviť, ako to opisuješ.. Čo to vlastne dieťa robí alebo ma ci nemá robiť?
Ja nemám tušenie, ako robili moje deti lietadlo (ci vôbec robili).,ako mali ruky ci nohy pri tom. Proste boli na brušku, najorv som ich dala ja, potom sa už obracali sami. Ale nejako extra som sa tým nezaoberala,normálne sa obracali, potom sa plazili, stvornozkovali a začali chodiť

heln
26. jún 2024

@emamonika ja som si doteraz myslela, ze lietadlo je normalna vyvinova faza, nikdy som nehladala nejaku pricinu preco to dieta robi. dieta postupne prestane robit lietadlo, ked sa zacne viac zapierat do ruk a snazit sa dat na styri, alebo sa zacne snazit plazit.

leamax
26. jún 2024

@emamonika je to normalna vyvinova faza.postupne sa bude viac a viac zapierat na rucky,chytat hracky...problem by bol,keby drobec ostal na lietadielku a neposuval sa dalej.mam dvojicky a jeden sa tak zasekol na lietadielku.druhy uz sa plazil a on sa stale viac daval iba na lietadielko,nenapredoval.poslali nas k fyzio.stacili 3 navstevy,cvicenie doma a na lietadielko uz ani nepomyslel😂🥰

vahcaac
11. júl 2024

Je to normálne, ale musí to byť v striedaní. Opre sa o ruky, urobi lietadlo, zase sa oprie, urobi lietadlo. Moze ísť na príklad o brušnú diastazu. Moj syn robil lietadlo dlhooo.