Lezenie, štvornožkovanie a sedenie bábätka

16. nov 2022

Zdravím chcem sa opýtať kedy vaše detičky, ktoré sa plazili začali štvornožkovat a sedieť .
Syn má 8m od 7m sa plazi štýlom že sa podopiera jednou rucickou, nôžky používa obydve. Dokáže používať aj obydve rúčky aj používa občas , ale tým podopieranim mu to ide asi lepšie a častejšie tak lozi . Dr.na poradni na to nepovedal nič .
Občas sa dá na 4 a pohupuje sa ale máličko. Prosím vás je to ok ? Alebo sú nejaké cviky ktoré s ním mám cvičiť aby som mu pomohla ? Alebo ho nechať tak a príde na to sám .
Je veľmi pevný od narodenia sadnúť si sadne tak že sa o niečo vytiahne a dlho nevydrží, ale cez šikmí sed vôbec . Je to moje prvé dieťatko takže neviem vôbec nič . Ďakujem

evica17
16. nov 2022

Asi by som mu nedovolila ten šéf čo sa vytiahne o čosi. Aj tak v Tom nevydrží dlho,asi ešte nemá spevnené svaly n brusku a chrbatiku. Dávať ho veľa na bruško,a sú aj cviky n fitlopte s deťmi, pozri stránky fyzioterapeutom,napr fyziomama alebo na YouTube je tiež taká staršia pani a ona má videá ako dieťa motivovať a cvičiť ohľadom stvornozkovania.

lady_hurts
16. nov 2022

Aj môj to robil, pre istotu som sa poradila s fyzio a ukázala mi ako podporiť stvornozkovanie. Môj do týždňa stvornozkoval, takže nám to veľmi pomohlo.

gabika128
16. nov 2022
majlo1234
16. nov 2022

Ak mate hladke podlahy, docasne by som zvazila koberce/podlozky a stazila mu to plazenie. Inak je to ok, on pride na to, ajo si z kolienok sadnut. Mojmu synovi to tiez trvalo dlhsie

ls56
18. nov 2022

Ahoj,moja ked sa zacala plazit,tak asi tyzden som jej v tom branila. Ked vystartovala na plazenie tak som ju dala na 4 a hupali sme sa. Robili sme to tak tyzden vkuse fakt som pri nej sedela a bazirovala na tom,lebo sa zacala plazit asymetricky. Po tyzdni uz aj zabudla na plazenie a naucila sa stvornozkovat. 2 tyzdne na to si sadla. To mala tusim 8,5m neviem presne. Ja som si na instagrame nasla taku pani-spravna_manipulacia_s_babatkom
Ma aj kurzy na svojej stranke stoji to okolo 20e. Ja som si to aj kupila a cvicili sme podla toho a velmi nam to pomohlo. Tak ak chces kukni ale teraz je dolezite keby si ho davala na 4 a hupala ho. On pochopi,ale zaroven este ma aj cas do stvornozkovania. No niektore deti ked vedia plazit tak sa vykaslu na stvornozkovanie a to som ja prave nechcela.

leamax
20. nov 2022

Ked sa dava na styri a pohupuje sa,tak onedlho zacne stvornozkovat.daj mu cas.moji su predcasnici a stvornozkovat zacali okolo 9m,uz presne neviem.ale-urcite mu nedovol sadat si sposobom,ze sa za nieco vytiahne☝️ to je pasivny sed,nema este dostatocne pevne brusne a chrbtove svaly,nic dobre mu to neprinesie.ako tu uz niekto spominal-ak mate dlazbu,alebo plavacku,tak urcite mu daj nejake koberce,alebo podlozku.bez toho sa mu isto smyka a to stvornozkovanie nepodpori