Kvôli čomu malá plače?

monita662
23. aug 2011

moja dcera ma 4 mesiace .... a posledny tyzden je strasne placliva ale strasne ale len chvilku potom jej zas kludna usmievava a potom znova zacne plakat ,ale az tak velmi ako keby ju niekto dral z koze .... uz neviem co snou robit .... v noci mi prespi celu noc ..ale aj to v poslednom case ked sa zobudi na papanie tak tazko zaspi ..... brusko ju urcite neboli .... zubky neviem ci idu ale podla mna ani velmi nie ... tak neviem co jej moze byt .... papa UM ......coby jej mohl byt ? mam zmenit UM ? a tiez cez den mi nechce spat ...niekedy zaspi ale aj to len na pol hod. max .... dakujem za rady a nazory ... kritiku nepotrebujem ...dakujem

zamilovana
23. aug 2011

Ahoj, tak takto, myslím, že žiadne 4 mesačné dieťatko neplače "bezdôvodne" 🙂 môže ísť skôr o plač, ked ju nič nebolí, ale môže si len žiadať vačšiu pozornosť, nudí ju poloha v ktorej leží, niečo ju tlačí alebo omína, sú maličky, nedokážu sa otočiť, posunúť, je im dlho, dokážu to vyjadriť len plačom... mlieko určite nemen, pokial nemá krče, alebo zmenenú stolicu, možno by jej to urobilo viac škody ako osohu... v noci ti pekne spinká, takže ak by bol zdravotný problém určite by plačkala aj vtedy... a spánok cez den, je individuálny, my sme vo vašom veku, spali cez den viac menej len v kočáry a za pochodu, čiže žiadne vysedávanie na lavičke 🙂 môže spať viac alebo menej, každé dieťa je iné... neskôr sa naučil pekne spinkať v postielke... takže žiaden strach 🙂

kmirkav
23. aug 2011

Nam isli zubky od 3. mesiaca a prvy vysiel, ked mala 5,5 mesiaca. Vsimaj si, ci si prilis nepcha prsty alebo nejake predmety do pusy. Nasa neslinatala, tak som si myslela, ze to zuby nemozu byt, ale plakala tak ako tvoja mala, az som sa bala, ze co jej je, kedze som dovtedy nemala ziadne skusenosti s babatkami. Dasna jej opuchli az neskor, takze zubky to naozaj mozu byt. My sme davali Nutrilon, avsak nechapala som dost dlho, ze preco sa pri papani a po papani zvija, zmenili sme UM a preslo to.

majloo
23. aug 2011

Ahoj, neboj, aj moj syn robi to iste... 🙂 zacal cca od neviem 3 mesiacov taketo place davat..rodina ho vola "hellboy"..znie to, akoby ho drali z koze, inak on tak zvykol vlastne aj skor plakavat, ale to ked sa zobudil od hladu a vtedy este dostaval UM, tak kym sme mu urobili, to bol horor. Teraz je uz dllho plne dojceny a zvycajne, ked zaspinka, tak z casu na cas zacne zo sekundy na sekundu straaasne plakat ako opisujes, vtedy ho zoberieme, pomojkame, hned prestane a spi dalej. Alebo ked je hore a zlakne sa, aj vtedy to robi. Podla mna sa mu bud nieco zle sniva, alebo sa preberie, neciti maminku (zaspava mi na prse) a a podobne. Niekedy sa hrame, robim opicky alebo tato a niekedy sa takto rozplace, asi urobime nejaky vyraz, co ho desi alebo ja neviem. Urcite ho nenechame takto plakat, vzdy ho hned pomojkame. Ale stresy si s tym nerobim, lebo inak je spokojnucky. 🙂
Co sa tyka denneho spania, davam ho kazde cca dve hodky spavat a zvykol si na to, ale my mame vyhodu, ze mi moze zaspat na prse, co je dost ucinna metoda, ked dostaval UM, vtedy som ho tiez nevedela uspat len tak lahko.

girasol
23. aug 2011

neabsolvovalo dietatko nedavno ockovanie?

halienka
23. aug 2011

Áno, tiež som toho názoru, že také maličké deti bezdôvodne neplačú, a tých príčin môže byť veľa, aj nuda, osamelosť, alebo naopak príliš veľa podnetov, únava, ako píše @zamilovaná , niečo ju môže tlačiť, hlad, smäd, čokoľvek...ak to pretrváva už dlhšie, tak asi pre kľud svojej duše by som zabehla na poradňu za pediatričkou, nech ju prezrie, či ozaj zdravotne je všetko v poriadku, aby si vylúčila zdravotný problém a potom skúšať postupne vylučovacou metódou, skúsiť jej dať papať, či nie je hladná, skúsiť sa s ňou hrať, poprípade skúsiť pomojkať, alebo uspinkať...Ja viem, ono je to ťažko, my sme si tiež svoje odtrpeli v tom veku, človek iba háda o čo ide...ale nakoniec sme to nejako zvládli, tak držím palčeky, aby ste aj vy boli čoskoro v poriadku 🙂

didulka85
23. aug 2011

Mna tiez ako @girasol napadlo ockovanie a s tym suvisiaca nervozita a plac.

lenka311
23. aug 2011

ja tipujem straaašné teplo...... 😎 😎 😎 😎
Najlepšie mi malá spala v zime, to som nevedela ani že ju mám.
Vydrž, bude lepšie...

vejula
23. aug 2011

@monita662 tiež ma napadlo to očkovanie, niekedy su detičky po nom ako vymenene, ak nie tak potom možno tieto prišerne horka

usiko
24. aug 2011

zeby ockovanie? hexa a prevenar?