Kúpete denne 2,5 ročné detičky?

mibi41
22. okt 2013

Maminky kupete svojich 2,5 r. drobcov kazdy den?Dakujem

tehulka2011
22. okt 2013

nie

stanislavao
22. okt 2013

od narodenia som kupala obe deti kazdy den. to je dost blba otazka. ako si ma dieta oddychnut, pripravit sa na nocny spanok, ked bude neokupane? ved nie sme v stredoveku, kde sa kupali raz za mesiac.

evko1
22. okt 2013

Nie, už od narodenie nekúpem každý deň, nie je to pre kožu dobré. Neodporúča to pediater, ani dermatológ a ani pôrodné asistentky tu 😵 v Rakúsku

nikolka2
22. okt 2013

No určite nie ,,,a moje deti majú nočný režim aj bez večerného kúpania 😉

vulka
22. okt 2013

Nekúpeme, ale ritku osprchujeme každý deň.

sehra78
22. okt 2013

žiaľ naša príde zo škôlky a prvé čo povie "kúpa sa", musím jej nájsť program aby vydržala aspoň do 17 hodiny

dijefcatko
22. okt 2013

v lete áno, v zime podľa toho, či sa cez deň spotila, prípadne len riťku. ak sa nespotí, tak každý druhý deň v zime. vraj sa to ani neodporúča, kvôli tomu, aby si pokožka vytvárala ochranný film...

evelinq
22. okt 2013

Keď sme doma tak kupeme/sprchujeme každý večer 😉

fomarik
22. okt 2013

ja áno..... ale to len ako rituál máme, nie kvoli špine. ked sa okupe,vie , že nasleduje spinkanie. bez kupkania to už u nás nejde. Ja jej dám do vani len trochu vody, nech sa vyhrá s mištičkami a kačičkami a hajde kakavko a spať.

graceful9
22. okt 2013

Nie, malá má zase problém s kupanim a strašne plače a bojí sa, tak ju nechcem stresovať každý deň ☹ dúfam, že jej to čo najskôr prejde

wewe22
22. okt 2013

@mibi41 nie nekupem a nikdy som ani nekupala neodporucila mi to lekarka ani imunolog a deti nemali problem zaspat 😉
@stanislavao nie nezijeme v stredoveku preto sa nekupeme vo vine alebo inom alkohole ale ani nezijeme v komunizme kedy bolo setko dokonale nalinajkovane a muselo sa len to, moje deti sa nikdy nekupali kazdy den ako som uz pisala, ak si troska pogooglis zistis ze nazor sa lisi ALE ked som zapojila zdravi rozum a spravila kompromis kupem kazde dva niekedy tri dni a samozrejme podla potreby, deti maju citlivu pokozku a musia si z niecoho vybudovat imunitny system

kiwi82
22. okt 2013

ahoj, nie nekúpem každý den, celé telíčko a vlásky asi dvakrát týždenne a zadoček sprchnem takmer po každom kakaní.

emkab
22. okt 2013

Otazka sa mi vobec nezda blba a nikdy by som si nedovolila takto oznacit ziadnu otazku tu na MK 😠 Preco si niektori ludia musia budovat sebavedomie tym, ze urazaju druhych...nehovoriac o tom, ze ide o temu, kde sa ani odbornici nezhodnu..holt, niekto si mysli, ze ma patent na rozum...
Ale k teme: asi sa nepytas na letne dni, ked su deti spotene alebo pripady, ked pridu domov ufulane🙂 Takze napr. dni ako tieo my tiez nie kazdy den, samozrejme ritulu a susku ano, ale kupanie vo vani nie.

elen83j
22. okt 2013

ja sprchujem denne 😅 nie z dôvodu či sa to má či nie,ale moji výmyselníci sú spotený a ak sme predtým boli vonku tak majú piesok a iné veci 😖 až v slipoch 😀

lenadka
22. okt 2013

Každý deň nekúpem striedame s krátkou sprchou. V lete niekedy aj 2x, keďže som jej dovolila na dvore hrabať sa v blate a behať naboso, tak bola na obed taká špinavá, že som musela 😀 . Sporadicky sa stane, že sa neumyje - ak zaspí v aute po cestovaní. Ja by som napr. večer bez sprchy mala problém zaspať. 😉

patkobo
22. okt 2013

ano, kazdy den

adri2211
22. okt 2013

v lete ano, ale vtedy musime aj vlasy umyvat kazdy den. v zime nie, kupe sa kazde dva dni, ale vecer poriadne umyjeme ruky, tvaricku, ritku a zubky.

gabikula
22. okt 2013

Áno, v rámci večerného rituálu. Ale dostane len málo vody v malej vaničke, len aby sa trochu očápal, pohral s loďkou alebo krhličkou, aby sa telíčko uvoľnilo.

alex999
22. okt 2013

Ja kupem každy den, teda ak sme doma a nie sme niekde kde to nejde, alebo prideme neskoro. Robim to kvôli režimu, každy večer okupem maleho, potom malu a ide sa spinkať 😉 Aj malu aj maleho som kupala každy večer od narodenia, obidvaja mali reflux takže sa u nas dosť vracalo a bolo to citiť 😉 spinkať išli pekne čisty 🙂

zuzkagu
22. okt 2013

v lete každy aj ked sama viem že môjmu synovy to nerobi dobre a holt je spoteny tak treba, teraz ak je tiež spoteny tak sprchnem ak nie tak tiež každy druhy den,

minnie55
22. okt 2013

ano.

sonagolisova
22. okt 2013

v lete ich sprchujem lebo su stale obaja spinavi a spoteni...v zime nie, kupu sa 2x do tyzdna to im staci lebo po kakani kazdy den im rychlo umyjem predky aj zadky 🙂

k_a_j_k_a
22. okt 2013

My kupeme deti max. raz tyzdenne a su tyzdne, kedy vobec. Inak deti sprchujeme. Aj to nie kazdy den. Zalezi od toho, ci boli vonku, na piesku, ci sa spotili. A pravdaze zavisi to aj od toho ako stihame, ci sme niekde boli vecer alebo nie. Vacsinou to vychadza na raz za dva dni.

babatko2010
22. okt 2013

Malu skoro 3rocnu kupeme kazde dva dni,v lete sme kupali kazdy den.ale v zime niekedy aj kazde tri dni.a maleho 2mesacneho sa snazim kazdy den no hlavne pre rezim lebo je nauceny ze ked ho okupkam hned zaspinka

cikyta
22. okt 2013

Tak ako sa sprchujem ja každý deň, tak sprchujem aj moju dcerku každý deň. Pedantnejšie a to riadne kúpanie máme zhruba 1 x za týždeň.

sedmokravka
22. okt 2013

@mibi41 my sa kupeme denne, je to aj na psychiku dobre, byt cisty je predsa prijemne 🙂 , sprchac davam len ked sa dieta cez den spoti alebo zaspini, tak obden, inac bud bublinkova vodicka alebo minutova sprcha len cistou vodou. napriklad mne nie je prijemne vecer ist do postele po celom dni taka spotena 😝 ale ten sprchac nedavame denne, aj z dermatologickeho hladiska, ani vlasky neumyvame kazdy den.

miku1
22. okt 2013

Staršiu dcérku (2,5 r.) sprchujem tak 2-3 x do týždňa. Záleží od toho, či je spotená, alebo bola v piesku a pod.. Samozrejme, v lete som ju sprchovala každý deň. Mladšiu (pol roka) kúpem tiež tak 2-3 x do týždňa, taktiež v lete to bolo samozrejme každý deň.

montinka
22. okt 2013

aj my musime byt kazdy den vo vadi,teda aspon syn,ten musi mat kazdy den napustenu trosku vody vo vani. dcerku kolkokrat len osprskujem a najmladsiu kupem tak kazdy druhy treti den s tym ze vecer jej aspon umyjem pod vodou ritku a pipinu.

a2303
22. okt 2013

Ja si neviem predstaviť, že by som sa každý deň neumyla :( tak isto aj deti kúpem každý deň, nemydlím, nedrhnem ale napustím vaňu, dám trochu peny a oni sa umyjú, zahrajú a je to aj taký večerný rituál. Ja by som malého (2 roky) asi tak nevedela uložiť spať. Celý deň behá, lozí, lezie a koľkokrát má ešte aj pod krkom špinky 😀

epelino
22. okt 2013

Teraz tiez kazdy druhy den kupeme, resp. sprchujeme, ako kedy. V lete to bolo kazdy den, ale teraz si myslim, ze netreba. A tiez to tak robime od narodenia, ako nam povedala aj pediatricka, ze staci kazdy druhy den.