Kúpanie ročného dieťaťa

30. jún 2024

Mam rocne dietatko a od narodenia umyvavala som zo zaciatku s plienkou a vodou, potom v izbe vo vanicke kupala a teraz uz vo vani.
Kupete len vy alebo aj vas priatel, muz od malicke a po vecsie dieta.... ako ste to mali vy ?

pribinak
30. jún 2024

Väčšinou ja, ale keď som nevila doma, tak kúpal aj muž. Užili si to spolu
Kúpala som normálne vo vanicke, žiadna plienka.

veronikaszabova
30. jún 2024

Dcera ma 14m. Kupeme ju vo vani od narodenia, striedame sa s muzom. Ale vacsinou kupe on a ja chystam veci pre nu na spanie

really8
30. jún 2024

Od narodenia kupe muz normalne vo vanicke. Plienkou som nekupala ani v porodnici. Toto mi pride trochu prehnane. Ked sa nezmestil do vanicky isiel do vane. Neviem co treba okolo toho riesit.

majlo1234
30. jún 2024

Kupala dom ja dokial declo same nesedelo, potom zvladol uz aj muz

lucia13022023
30. jún 2024

Od 6m je vo vani lebo bol akčný, vanička mu vadila. Teraz ma 16m a miluje kúpanie. Kúpe ho iba muž asi od 6m.

siska53
30. jún 2024

Od zaciatku vo vanicke, neskor vo vani, prvorodeneho najma muz, ja som sa najskor bala, len som asistovala, neskor som uz aj ja ho kupala a druhe dieta od zaciatku na striedacku, tiez najskor vanicka, neskor vana.

vkatush
30. jún 2024

Vaničku len asi mesiac, potom šiel rovno do vane.
Kúpeme zväčša spoločne, je to náš večerný rituál.
Ak mám nejakú robotu v kuchyni/návštevu/nie som doma, tak manžel kúpe sám a vice versa.

petamich
30. jún 2024

po narodeni kupal muz, ja som sa bala 🙂 a kupal vo vanicke, neskor vo velkej vani asi od 6M cca. a striedali sme sa, teraz kupe len manzel uz asi posledny rok, je to taka ich chvila 🙂 (maly ma 3)

jazula
30. jún 2024

Partner začal kúpať niekedy po 1-1,5 roku, kedy začala robiť čurbes vo vani, odvtedy kúpe len on. Teda väčšinou sa kúpu a robia blbosti s penou spolu 😂.
A on by kľudne kúpal aj skôr, ale ja som chcela bábätko si mojkať 😁. Ale kým nezačal kúpať sám, tak sme to mali ako rodinný večerný rituál, kúpala som ja, drahý mi asistoval.

dadka1997
30. jún 2024

Tak maličké sa boji kupať, keď už bude väčšie nevidím problém neokúpať ho

zorkahorka
30. jún 2024

Zvacsa to bola muzova robota. On to robil vzdy velmi raaaad 😀 a od narodenia. Naucil sa ich drzat, potom sedeli, ako rocne stali vo vani a len ich osprchoval

xrcdny16
30. jún 2024

Kupeme na striedacku a normalne vo vani od narodenia.

luciaruz
30. jún 2024

My ju kupeme spolu 😊

o_zuzka123456
5. júl 2024

Kupem ja, manžel mi asistuje. Asi do 3m sme kupali vo vanicke, ta bola už mala tak odvtedy vo vani. Kým ja napustím vodu, manžel mi ju vyzlečie, keď je voda hotová dá mi ju do vane, ja ju okupem, oblečenú mu ju odovzdám a on ju nakŕmi - mame UM, uloží spinkať. Čiže po 19.45 mam už voľno, muž rieši bábo, nakŕmi ju aj o 4.00, prebali, uspí pred odchodom do prace a ja si ju zase riešim od 6.20 keď vstane ráno. 🙂 Je to o vzájomnej dohode.

pettom19
5. júl 2024

Od prveho dna kupal manzel, kedze ja som bola po sekcii a bolo tazke ohnut sa. Tak nam to nejako ostalo. Kedze manzel je od rana do vecera mimo, bol to jediny cas, kedy bol so synom. Teraz ma syn 2 roky a ja som ho kupala fakt len vtedy, ked on nemohol. Je to ich cas, neplanujeme to menit.

elli333
5. júl 2024

Ja ju kupem vacsinou sama, manzel parkrat asistoval, ale to velmi malokedy. Kupem vo vanicke zatial, ale uz je riadne akcna tak som obcas taka spotena, ze rovno potom mozem do sprchy aj ja. Ma onedlho 9mesiacov

really8
5. júl 2024

@o_zuzka123456 neda mi to. “Kym ja napustim vodu, manzel vyzlecie” u vas sa nejak inak zapina voda ako otocenim/posunutim kohutika? Pri tom vyvijas nejaku dalsiu aktivitu?

o_zuzka123456
14. júl 2024

@really8 správna teplota vody a vhodne množstvo trvá to do 1min rovnako ako vyzlecenie dcerky, prebalovaci pultik je možno 3-4 metre od vane a samu ju určite nenechám, je veľmi pohyblivá. Takže tak 🙂 zvládnem to aj sama.ofc ale mame taky rituál