Kúpanie novorodenca

malymyis
28. dec 2016

Ahojte žienky, drobček ma týždeň a so svokrou máme stále problém s kúpaním. Všade čítam že kúpanie každy deň nieje treba a dokonca nieje dobré ( vraj by mohol dostať ekzém) aj moja mama mi hovorí že každý deuhý deň stačí. No ona si to nenechá vysvetliť a už mi to lezie na nervy 😠 Ako ste kúpali/kúpete vy ?

agathachristie
28. dec 2016

2-3x do tyzdna ale ritku umyvam po každom kakani.

79bublinka
28. dec 2016

Ja som moje deti nekupala kazdy den,,,,,maju suchu kozu Mudr povedala ze staci kazdy 2-3den...samozrejme v lete castejsie osprsit ked sa potia....

sardinka336
28. dec 2016

@malymyis prosím ta hlavne nič nečítaj po internete a riad sa vlastnou intuiciou a rozumom. Nemas ziadny problém len si problém vyrabaš...čo s nou byvaš? Ano, prve dieta som kupala ,,ako šialena,, denne vo vaničke...au moje kríže...tretie dieta som umyla v umyvadle - zadoček, ruky, tvaričku a raz za tri dni vysprchovala vo vani na takom lehatku a šmitec. Ved čo to je, tvoje dieta alebo jej? Ja fakt nepochopim tie zeny, čo sa staraju mladej ako si to robi? Asi nemaju samé čo na robote....ach, zlatá moja svokra čo sa do ničoho nestara...

sibalka21
28. dec 2016

Ked bol novorodenec, tak sme kupali kazdy den, nedostal ziadny ekzem ani nic podobne.... Zevraj voda vysusuje pokozku, ci nieco take.... Ale samozrejmostou je po kazdom kupeli babatko natriet nejakym olejcekom, u nas to bol kokosovy olej.... Kupali sme ho kazdy den az do nejakeho 3-4 mesiaca, potom kazdy druhy den az doteraz a kazde druhe kupanie natieram kokos. olejom.... V nemocnici nam povedali, ze prve mesiace kupat kazdy den...

eeffka
28. dec 2016

@sardinka336 nebud nevrla na prvorodicku 🙂

@malymyis mam obdobnu svokru, tak som si robila po svojom a ked mala hlasku tak som pekne nahlas, zeni doktorka na poradni povedala ze podla najnovsich vyskumov sa uz toto ci ono robi/nerobi 😀
moj svagor je sprostejsi ten jej napr kupanie: ona kazdy den, on no urcite, viete kolko kubik stoji, tam ho na dvore v snehu vyvalam
preslo ju raz dva, podotykam ze v case hlasok sme mali ja s muzom cez 35r a bolo to uz nase 2.dieta a svagrovci detto a este od nas starsi

eeffka
28. dec 2016

@sibalka21
to je naozaj individualne, ja mam 40r, mna kupali a pudrovali, moja sestra 33ju kupali a olejovali
moje dieta ma 12r tu som kupala a mastila a mladsia ma 5r to sa kupalo uz len obden a mastilo podla potreby. Vsetko na odporucanie pediatra.
mam pediatricku pre deti starsiu pani cca 70r a ta mi sama hovorila ze za jej prax sa veci 6x pomenili. nam lepok od 3m, mojej starsej ziaden lepok to je smrrrrt, mladsej vedci zistili ze postupne od pol roka.... takze zaver z celeho toho je ze primnerene a nic netreba prehanat

babatkoo
28. dec 2016

3x do tyzdna a ritka po kazdom kakani.

sibalka21
28. dec 2016

No o to ide... Ja sa vobec nezaujimam co vedci zistili... Ja davam na seba.. Ako som bola naucena tak si robim a maly je uplne zdravy, ziadne ekzemy, zapareniny ani afty ani nic podobne ( klop,klop,klop) Papa uplne vsetko, co mu chuti... Kupem, natieram olejom a pudrujem... Mastim len ked ma vystipanu prdel :D .... Ako prvorodicka som pocuvala co mi povedali v nemocnici, kedze som rodinu mala 2500km od seba a nic sa malemu nestalo... Kazdy ako vie...

momoqui
28. dec 2016

@malymyis ahoj, nam v porodnici radili kupat kazdy 2-3 den malinke babo, kvoli tomu aby sa pokozka moc nevysusala. Take male babo sa nezaspini. Takze svokra nech si da pohov a matka si ty takze rozhodujes ty 🙂 ked bude vacsia alebo v lete pripadne sa zaspini a spoti tak jasne ze kazdy den. Ritku po kazdom kakani je tiez dobre umyvat a najma ked budes uz prikrmovat.

fdenisa
28. dec 2016

Ahoj, ty vies co je pre tvoje male najlepsie. Ja mam 8 mesacnu a kupem kazdy den len v cistej vode a zadok mydlom. 4 rocneho kazdy vecer sprchujem.

gala79
28. dec 2016

ze diskusia so svokrou 🙂 ... ja som mala pri prvom dietati taku "diskusiu" s vlasntou mamou .. vrr*** tiez sme kupali 2-3x do tyzdna ...a hotovo...

momoqui
28. dec 2016

A este, ja som takmer vobec po kupeli nenatierala a mala ma super pokozku, netreba prehanat ani s komzetikou...aj teraz ju natrem po kupani len obcas. Aj tie kokosove oleje, podla mna su dost mastne, dieta nepotrebuje tolko mazu (ale OK ak to niekto chce davat tak nech dava v kazdom meste je ina voda a my mame makksiu ako inde), aj pediatri a lekari su dost proti tomu oleju. Je to individualne a najma sa treba riadit instinktom a tomu co sa tebe zda najlepsie. Ked budes chciet kupat 2krat do tyzdna tak rob taka a ked kazdy den tak rob tak. A svokra pokial nebyva s vami tak jej povedz ako to chce pocut a mas klud alebo jej na rovinu povedz ze nech sa nestara 🙂

tyelde
28. dec 2016

Nám odporúčali raz do týždňa a viac menej sme sa toho držali, ak sa nepresrala až po uši 🙂

giulliette24
28. dec 2016

bez svorky, bez mamy, každé 2-3 dni 🙂

timea7
28. dec 2016

@malymyis prečo to riešiš s mamou, so svokrou, dieťa je tvoje, či? Teda vaše, ako si urobíte, tak budete mať. Nie si povinná nič vysvetľovať. Ja som kúpala každý deň, pretože to moje dieťa ukľudnilo a skôr zaspalo, ako keď som nekúpala. Po kúpaní ostal taký malátny, nakojila som a o chvíľu spal. Ja som denne olejovala, takže som sa vysušenia pokožky nebála, veď nebol v tej vode hodinu. A ekzém z kúpania by určite nemala, aj môj mal suchú pokožku. Ty si urob tak, ako tebe vyhovuje a najmä si nedaj do toho od nikoho kecať, lebo ti budú kecať potom stále a do všetkého. Ešte dodám, že ja som síce mala úžasného detského lekára, ale na poradňu som takmer nechodila, na čo? Dieťa prospievalo, priberalo, bolo pokojné, dobre jedlo a spalo, keby mi aj lekárka vravela niečo, s čím by som nebola stotožnená, aj tak by som to nerobila, tak, ako tu bolo spomenuté - menia sa názory každých pár rokov, najlepšie ked sa budeš riadiť sama sebou. Svokre nie si povinná niečo vysvetľovať, iba jej oznámiš, aj to nemusíš. Úsmev číslo tri k tomu a maximálne poznámka - vy ste si svoje deti vypiplali, toto nechajte láskavo na nás a zasa úsmev číslo tri.

lenka_samorin
28. dec 2016

my sme obe deti od narodenia kúpali max. každý druhý deň a mydlo sme používali len na riťku a ruky, ostatné sme umývali len vodou, ak teda neboli úplne zafúľané 🙂 Tak nám to kázala detská aj kožná lekárka. A zadoček umývane dodnes po každej stolici, tak ako to bolo v čase, keď ešte nosili plienky.

pribinak
28. dec 2016

kupala som kazdy den, vsak sa nemocil hodinu vo vode, len tak 5-10 min a bolo to fajn. lebo to dieta sa naucilo, ze okupatat, napapat a spinkat, proste taky ritual, pochopil to dost rychlo a asi aj vdaka tomu, sme nemali vyraznejsie problemi co sa spanku tyka

xstelinka
28. dec 2016

@malymyis Vobec to nieje nutne.Ja som ani jedneho nekupala kazdy den.No a teraz cakam tretie a zial musim toho najmensieho davat denne do vane lebo ked sa pokaka strasne ma nadrapuje.A z tolkeho kupania uz ma ekzem 😒

3petka
28. dec 2016

@malymyis ahoj ja som kupala kazdy den. Prislo mi to take logicke lebo predsa novorodeniatko sa kazdu chvilku pokaka a riedkym. A ten moj bol hocikedy pokakany az za usami. 🙂 Ale cez den som ho len mokrymi utierkami, len ak to bolo moc kriticke isiel pod sprchu. A malo to este jednu vyhodu, maly je nauceny ze sa okupe napapa a ide spinkat. Aj ked si napr hodinku pred kupanim zdriemol, tak vie ze po tom sa ide spinkat. Aj teraz ho kazdy den okupkam. Urcite sa mu lepsie spinka ked je cisty.

sykorkauhliarka
28. dec 2016

@xstelinka ako mozes povedat ze z tolkeho kupania ma ekzem ....to akoze profesionalny plavci maju vsetci tiez exzemy ze kazdy den travia hodiny vo vode?viem ze dieta ma citlivu pokozku ale aby malo z kupania ekzem ...zistili vam vari alergiu na vodu ?

lavinis
28. dec 2016

@malymyis mama ma pravdu, kupanie malych deti vseobecne kazdy den nie je vhodne, kludne aj kazdy treti. Tych studii, ktore toto tvrdenie podporuju, je strasne vela
@sykorkauhliarka no treba si pozriet par odbornych clankov, kupanie kazdy den zvysuje riziko ekzemov
http://www.madeformums.com/news-and-gossip/dail...
umyvat ano, samozrejme, ale vyslovene kupat kazdy den nie

lilianna1xs
28. dec 2016

@pribinak presne tak moja baba 8deti mala a nikomu nič nebolo prevalila vodu do 6mesiacou prevážala kvapku oliveho oleja dala do vody nič sme nemali sme vo vode boli 5minut dieťa samozrejme pozná ten režim kúpeľ jedlo a hajat,spi oveľa lepšie určite.doteraz mame aj my take husté vlasy lesklé z toho oleceka,lepšie oveľa ako tie drahé kozmetiky.

nika_17
28. dec 2016

@malymyis my od narodenia kupeme kazdy druhy den,niekedy az na treti den.Bolo nam to odporucene aj v porodnici aj potom pediatrickou.Ritku kazdy den...

timea7
28. dec 2016

@sykorkauhliarka potom by mali ekzém všetky deti, ktoré chodia plávať od štyroch mesiacov. Vo vode strávia totiž podstatne viac času, ako zbytok detí vo vaničke za celý týždeň. Tie štúdie sa menia ako počasie....
@lilianna1xs husté vlasy nie sú vecou olivového olejčeka, ale dedičnosti.

papricka33
28. dec 2016

@malymyis ja som kúpala skoro každý deň.ide o to, že je to súčasť večerného rituálu, dieťatko sa pripraví na nočný spánok, upokojí... Ja som dlho malého umývala len čistou vodou, alebo som do vody pridala levanduľový kúpeľ z DM. Ritku, genitálie treba umyť aj mydlom. Najlepšie obyčajným detským, tuhým. Vlásky som mu občas tiež umyla mydlom, tak raz za týždeň. Inak len vodou. Šampón som začala používať asi po pol roku. Po kúpeli som ho natrela detským olejčekom od Saloos. 100%Bio. Počas dňa som mu ritku vždy umývala vodou. Detské vlhčené utierky som používala len mimo domu,kde nebol prístup k vode. Nikdy sme sa netrápili s exemom, zaparenou ritkou. Aj keď je pravda, že prevažne som latkovala 😉

xstelinka
28. dec 2016

@sykorkauhliarka Je to moje dieta a poznam si ho,mam ho odsledovaneho.Ma citlivu pokozku po mne.A voda vysusuje - zbavuje pokozku ochranneho filtra, to je fakt.S atopickym ekzemom mam sama problemy od detstva.

juhseverzapad
28. dec 2016

Každý deň, natreť ophthalmo- septonexom, napapať a spať.

bosoriak
28. dec 2016

Kazde dieta co mam, som tak po mesiaci zacala kupat kazdy den v cistej vode, kvoli vecernemu ritualu. Ak aj niekedy malo niektore z deti slaby ekzem alebo suchu kozu, nikdy sa to nevyriesilo tym, ze som menej kupala vo vode. A kazdy nech si robi ako uzna za vhodne.

Na Zemi je niekolko miliard matiek a silno pochybujem, ze kazda z nich kupe rovnako. Deti vsak prezivaju, takze take akutne to s tymi aktualnymi radami od pediatrov, dermatologov a svokier asi nebude 😀

danii2
28. dec 2016

Ja kupem 2 x do tyzdna,v lete castejsie.Nenatieram nicim,pokozku ma ukazkovu.
Len pekne svokre vysvetli,ze Ty si matka a budes robit ako uznas za vhodne.Este toho bude vela neboj,takze ako vyhras teraz,tak ti pomoze.Ja takto bojujem so svokrou lebo mi malu davala sadat,ked este sama nesedela,svokor ju dava na nohy atd..

simi7163
28. dec 2016

My tiez kupeme od narodenia každý druhy den, tak ako nam odporucili v porodnici a tiez pediatricka. Iba ritku umyvame v umyvadle ked sa pokaka zakazdym a maly je spokojny, ziadne kozne problemy nemame 🙂