Kúpanie 5-mesačného bábätka

gabriela_matoha
30. máj 2024

Sú tu nejaké mamky, čo kúpu bábätká inak ako vo vaničke? Mám 5 mes synčeka a kúpem ho zatiaľ v lavóri a v ňom mám uterák, aby sa mu nešmýkalo a aj proti nárazom. Vaničku mám, ale kým by sa do nej napustila voda, asi pol hodina by prešla, taký tlak vody máme 🙄. No lavórik mu už začína byť nepohodlný, nehovoriac o pasívnom sede, ktorý je v jeho veku ešte nežiaduci. Takisto jednou rukou ho držím a druhou umývam a už mi je aj ťažký a tá druhá ruka by sa mi aj "zišla" na umývanie. Máte nejaké tipy ako bábätko okúpať? Ďakujem.

petrao2
30. máj 2024

@gabriela_matoha my sme mali len tu penovu podlozku do velkej vane a sprchvali sme
Rýchle efektivne a mala to milovala
A teraz ked bola u nas sestra len sme dali na spodok prelozeny uterak nech malu nic netlaci

gabriela2952
30. máj 2024

@gabriela_matoha kľudne môžeš aj vo vaničke, ved nemusí ju mat plnú🙂 keď tam vlejes na 2x vody z lavora tak to určite nebude trvať 30 minút 🙂

gabriela_matoha
autor
30. máj 2024

@petrao2 ja kúpem v ovsenom kúpeli, preto ten lavórik.

gabriela_matoha
autor
30. máj 2024

@gabriela2952 to by si sa čudovala 🙄 my bývame na 9 poschodí a tí na 13 niekedy ani voda netečie v sprche. Nám tak, že keď otočíš sprchu (hlavicu) hore, tak vôbec tlak, len to vyteká. Aj ten lavórik napúšťam tak, že stihnem si medzi tým aj večeru nachystať, že sa rovno po kúpaní najem a ideme s malým spinkať.

luckajozko21
30. máj 2024

zacinali sme v klasickej vanicke. Ked uz bolo dieta obratnejsie a vsade bola naokolo voda :D, tak sme presli do maleho nafukovacieho bazenika. Dostal ho na leto. Normalne sme do vane dali bazenik. Predsalen mal tam mensi priestor, menej som sa obavala, ze sa zosuchne. Ked mal penu, tak jej bolo viac na tom malom priestore, ani hracky mu neodplavali. Casom ako zacal sediet, tak uz sa tam aj pohral pekne. Velmi dlhu dobu to bolo taketo pohodlne. Ked zacal vymyslat a vyliezat, tak uz sa kupe vo velkej vani.

jazula
30. máj 2024

Ja som kúpala vo vaničke detskej (len trochu vody som napúšťala), používala som látkové lehatko do vaničky podobné ako na fotke. Inak by som prišla o ruky a to bola dcérka z tých ľahších 🙂.

zorkahorka
30. máj 2024

Zohrej si v hrnci vodu a nalej do vanicky. A nekup kazdy den

lucia13022023
30. máj 2024

V 5m už bol všade, vo vanicke nechcel byt, chcel mať viac priestoru čiže som ho kupala vo veľkej vani, lezal na brušku a hral sa s hračkami.

gabriela_matoha
autor
30. máj 2024

@lucia13022023 môj sa ešte nehýbe, ani moc na brušku dlho nechce byť. Ručičky aj hračky ešte len objavuje.

gabriela_matoha
autor
30. máj 2024

@zorkahorka to áno, kúpem každý druhý deň. To mu stačí.

natalka25122017
2. jún 2024

my budeme mat 5 mesiacou a kupem vo vani uz 2 mesiace velmi sa jej paci

3petka
2. jún 2024

@gabriela_matoha ja mám podložku vo vanicke. Od narodenia ho položím na nu pustím sprchu a hneď ho namočím, sprchu nechám tiecť aby sa vanička napustila a zatiaľ ho mydlim. Potom ho iba oplachnem a ide von.