Ktoré vodítko, traky či popruhy sú najlepšie?

z80
19. aug 2014

Ahojte,
chcela by som kupit pre moju 9 mesacnu dceru voditko, traky na chodenie, popruhy.....len sa neviem rozhodnut ake, kedze na trhu uz ich je dost vela. S ktorými mate najlepsie skusenosti? Dakujem

skolara
19. aug 2014

Žiadne môj osobný názor

vefi89
20. aug 2014

v 9. mes sa má plaziť, kolenačkovať, alebo cúvať a nie visieť na trakoch 😒

serpentino
20. aug 2014

Moj nazor je..ako by si vodila psa na voditku,mne to pride take nedostojne..ved nechaj tomu volny priebeh...volakedy nic take nebolo,nevymyslalo sa ako dnes a sme tu vsetky..dneska to jedna vidi na druhej a uz to chce mat,lebo sa jej to zda in...myslim,ze nic take nepotrebujes,dieta si najde samo najlepsi sposob,takto zabranis dietatu aby sa spontanne plazilo,lozilo lebo bude visiet na trakoch 😖 😖

evittam
20. aug 2014

Kúp si psa a toho zaves na vodítko alebo popruhy 😖

zuzkanik
20. aug 2014

Žiadne. Dieťa nie je pes.

slnieckolu
20. aug 2014

Este k tomu tvrde ortopedicke "sadrove odliatky" na nohy, aby nahodou nepadalo 😀

siska53
20. aug 2014

Traky su bezpecnostny prvok..aby dieta,ktore si este neuvedomuje nebezpecenstvo,neutieklo,zvlast ked mas na starosti este dalsie dieta alebo kocikujes kocik a bojis sa,aby sa ti nevytrhlo...
Takze pokial nie je ten typ dietata,co uz v 9.m. Samostatnre chodi,je zatial zbytocne to kupovat..ako ti pisu,ma sa plazit,lozit..treba chodzu nechat na nu..ak nie je pripravena,zbytocne jej mozes ublizit,ublizit klbom..a to nechces.

Nam popruhy kupili svokrovci,oni ich pouzivali pri mojom partnerovi (si nejak prisposobili remence z kocika),lebo moj drahy bol vellmi rychle dieta. Ale pouzi ali ich az vtedy,ked vedel naozaj sam chodit.

Ja som to pouzivala vynimocne skor k veceru,lebo maly zacal behat v 11.m.,ale nevedel padat,chodil rychlo a zvlast k veceru padal castejsie a horsie,tak jedine vtedy bol chviku na remencoch..
Pri dcerke som ich pouzila raz,teraz,ked mala 2roky prec,cosi vymyslala,tak som to vyskusala,ale ..nakoniec skoncila v kociku...

A u nas ich pouzivali rodicia trojciat,kym boli tak okolo toho 2.roka,nez zacali byt rozumnejsie..
Opat - ako bezpecnostny prvok,nie aby dieta na nich viselo a ze aha-ono "chodi"..

Znacku neporadim,ale radim,ak si vyberies uz teraz...tak ich pouzi az vtedy,ak bude vediet sama bez pomoci cbodit.

kengurica
20. aug 2014

???? Chces so z dietata urobit marionetu? Babku na spagate?
Tak to je este vacsia kravovina ako choditko.
Dieta sa ma naucit schodit samo, postupnym vyvojom, ma sa naucit aj spravne padat, bez toho, aby sa spoliehalo na inu osobu, alebo pomocku. Ziadne prilby, choditka, popruhy, vypchate gate, vodenie za ruky, a podobne "pomocky". Niemas ho to naucit ty. Ma sa to naucit samo. A urcite sa nauci. Vtedy, ked je pripravene.
HOCI, ked moja mala mala asi rok a pol (a uz davno vedela sama chodit, padat, chodit poschodoch atd.), mali sme taky ruksacik, z ktoreho bol vyvedeny popruh, a za ten som ju drzala. Popruh som mala navleceny na ruke, a malu som drzala za rucku, pretoze bola ( a stale je) velmi zive dieta. Ten popruh bola taka bezpecnostna poistka, keby sa mi nahodou vytrhla z ruky, a rozutekala sa za niecim veeelmi zaujimavym (voda, psik, vselico...). Nebolo to tak, ze by som ju mala na voditku ako hava 😠 Ale podotykam, vsetko okolo samostatneho pohyby uz vedela....(vratane lezenie po plote, rebriku...)

simsalabim
20. aug 2014

Jaj zienky, preco hned odsudzujete??? Ja osobne som "voditko" pouzivala pri starsej dcere. Bola ako hurikan, neustrazitelna. Sama (nie za ruky, ale naozaj sama, sebavedome a bez padov) chodila v necelych 10 mesiacoch a stylom "varuj dusu na doline". Pri nej mat voditko bola nevyhnutnost, to uznali aj babky a same si ho pytali. Druha dcera bola uplne ina, opatrna.... Zacala chodit az v 15 mesiacoch a poviem vam, bolo vidno ten intelektualny rozdiel, ze dieta je predsa len starsie, akoby rozumnejsie, dala si vysvetlit, ze popri ceste sa ma drzat, ze pod auta sa nevrha...... pri nej som voditko nevytiahla ani raz. Zakladatelke temy poradit s konkretnym voditkom neviem, ale myslim, ze ak je dieta ako rozbesneny zivel, posluzi hocico, nech len udrzi dieta od nebezpecenstva.

jsva
20. aug 2014

nesúhlasím s tými , čo odcudzujú....mne malý začal chodiť ako 7,5 mesačný a chodil bez hlavo, ako 9 mesačný lietal , bol samá modrinka a hrča...my sme kúpili rupsak tusim sa vola skip hop....nie kazde 9 mesacne sa plazi.......nepocuvaj ich

cica869
20. aug 2014

sa som nieco take mala ale znacku neviem vobec som to nepouzivala je to hlupost dieta nie je pes a dieta sa musi naucit aj padat

monika0612
20. aug 2014

Neviem prečo je to divné. Ja nad voditkom uvažujem aj keď je to moje 3 dieťa a pri prvých som ho nemala. Malá sa nechce držať za ruku. To nech my radšej vbehne pod auto, alebo spadne niekde inde. Veď keď počuvate rôzne prípady o nezabezpečených dierach, studniach a kanáloch. Má rada prechádzky a takto si budem istá, že ju dokážem lepšie ochrániť. Kamoška to používala pri prvom synovy kým nepochopil ako sa chodí cez cestu a že sa nemá od nej vzdialiť na viac ako 3 metre.

andrejka1974
20. aug 2014

urcite netreba , vsak to vsetko poéstupne zvladne 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

meusicka
20. aug 2014

Ahoj vidim ze ti radia hore dole a este aj nazory tipu dieta nie je pes. Ja som pri prvej dcere ani netusila ze nieco take ako tie tzv. Voditka existuje. Ked som ale porodila dvojicky a dostala som ako darcek voditka, ostala som kukat ze jeeeej. Pouzivam ich. Ked sa baby naucili chodit tak som zacala ich ucit na to ze treba si dat aj kridelka. Bezpecnosny prvok a musim povedat ze kym pri jednom dietati to je asi zbytocne , pri dvoch som bola a som rada ze ich mam lebo si neviem predtsavit bezat za jednou a pritom druhu nechat tak. Je to na tebe. Ale myslim ze ked mas len jedno diet to sa este ustriehnut da. Tazsie to je ak mas dve deticky hned za sebou s malym vekovym rozdielom alebo dvojicky. Ja musim casto von s detmi aj sama a to mam tri, takze tie dve mensie su este na voditkach a robim to ich bezpecnost. Ked uz troska budu vacsie a rozumnejsie hned jch zrusim.

tova
21. aug 2014

pouzivala som tieto http://www.amazon.com/Carters-Child-Mine-Harnes... hlavne po parkoviskach, su dobre, lebo ked napr. som uz presla cez parkovisko do obchodu, tak ta snurka sa len zasunie do vaku a vyzera to ze dieta ma len vak a aj netaha sa po zemi alebo netreba to stale odopinat. Je to lahke , male a vojde tam napr dzus a keksy. najprv som to aj ja odkladala ze netreba, ale raz ked mi syn prebehol cez parkovisko tak odvtedy ma vobec ludia a ich nazory nezaujimali (nikto ani raz to nekomentoval) a deti mam zive a zdrave. predavaju klasicke vaky, tie su skor podla mna do parkov, mesta, skolky..http://www.amazon.com/ZETE-Children-Toddler-Ado...