Ktorá rodina s dieťaťom to má ťažšie ?

7. jan 2020

Zaujímal by ma Vás názor na dve rodinky s malými detičkami.

Prvá rodinka žije sama (mama, oco a dieťa), nemá v okolí nikoho na postráženie. Mama nastúpila do práce keď malo dieťatko 9 mesiacov na tri dni (dieťa v jasliach). V Nedeľu je teda dieťa s otcom, dva dni v jasliach a zvyšok týždňa s mamou. Mama pracuje od šiestej do piatej, otec od pondelka do piatka, väčšinou od siedmej do šiestej. Dieťa sa v noci budí zhruba trikrát na mlieko, snažia sa striedať pri uspavaní počas noci. Spánku nemajú veľa, ani času na seba, ale nejako to zvladaju.

Druhá rodinka má rovnako troch členov, domov im po pôrode prišla pomáhať otcova mama, plus majú sem tam na návšteve maminých rodičov, ktorí vedia dieťatko zabaviť a postarať sa ak treba. Mamička išla do práce keď malo bábätko 4 mesiace. S manželom robia v rovnakej firme, striedajú si teda ranné a poobedne smeny, aby sa mohli striedavo starať o bábätko. To ešte veľmi v noci nepospi, takže rodičia tiež nie.

Keď vezmete do úvahy uvedené, ktorá rodina to má podľa vás náročnejšie?
Ďakujem za odpovede ❤️

lucinka1988
7. jan 2020

Fuuha, nezavideniahodna situácia v obidvoch prípadoch, myslím, že ani jedna rodina to nemá ľahké, ta druha má ale výhodu v tom, že ich vie občas zastúpiť aj starý rodič, nie sú na všetko úplne sami..Za mna asi ta druha rodina

asia83
7. jan 2020

Druhá. Teda aspoň to dieťa určite.

limetka69
7. jan 2020

Všetko závisí na uhle pohľadu. Prvá rodina to ma ťažšie. Druhá tiež, keďže sa tam montuje vzdialenejšia rodina a to je tiež nezávidena hodné

fokuska
7. jan 2020

Tazsie v com? Vo financiach, v case kedy sa rodicia vidia a mozu spolu travit cas, v case, ktory travia s dietatom, s moznostou pomoci od pribuznych...?

peptina
7. jan 2020

Neviem lebo od takého malého dieťaťa by som do práce ešte nešla.

maciatkoe
7. jan 2020

Druha rodina to ma tazsie, lebo to moze skoncit odcudzenim a rozvodom, kedze su tak malo spolu ako manzelia. Poznam presne tento pripad, a uz sa rozisli...

laila22
7. jan 2020

Každá situácia je iná a vôbec nie jednoduchá. Neporovnávala by som to.

deti95060810
7. jan 2020

asi druhá...ísť od 4 m. decka preč nie je moc dobre....resp. poznám to, ja som išla od 3 týždňového - srdce mi trhalo. Bábo opatrovala moja mama...

jeliz59
7. jan 2020

@deti95060810 keď tvoja mama ešte hold dobre...no ja by som i tak bola mysľou len s bábätkom,ale keď situácia ináč nedá....a nikomu by som okrem. Mojej mamy také male bábo nedala....a vôbec celkovo aj staršie....🤗🤗🤗🤗

lussyl5
7. jan 2020

Ja by som povedala že horšie to má druhá rodina.Prvá to má síce nemá po ruke svokrovcov a v prípade neočakávaných udalostí musia nejako riešiť stráženie ale mamina je 4 dni v týždni doma.
V druhom prípade je to horšie lebo ak mamina od 4mesačného bábätká ísť do práce asi je tam bude vážny dôvod,ďalej striedať sa s manželom na opačné smeny je dosť o ničom(nie je mi jasné kto je s malým keď sa striedajú,striedanie rannej a poobednej smeny prebieha zvyčajne na prevádzke)majú síce pomoc od svokrovcov ale zase aj riziko že sa im do všetkého budú miešať.Plus rodičia sú v prvom prípade aspoň večer vždy spolu doma čiže celá rodina po kope a keďže mamina pracuje tri dni stále je viac doma ako tá z druhej rodiny(aj keď tiež náročné pri bábätku),kým v druhom prípade rodičia cez pracovný týždeň vlastne vôbec nie sú spolu iba cez víkend možno čo má zlý vplyv na rodinný život a vzťahy.Majú síce po ruke rodičov ale to môže narobiť rovnako veľa škody ako úžitku.
Nie sú tie rodiny zo zahraničia?Nejako skoro išli maminy do práce.V druhom prípade kde mamina išla do práce od 4 mesačného to s u nás berie ešte materská.

ysseba
7. jan 2020

Podľa popisu sa mi zdá, že horšie to má druhá rodina (i keď ani tá prvá rodina to nemá ružové). V čom sa mi zdá byť horšie? V tom, že v druhej rodine si takpovediac rodičia bábätka podávajú len kľučky. Jeden príde, druhý odíde.

ajka0207
7. jan 2020

Podla mna to je o uhle pohladu, ja som sla do prace ked malo babo sedem mesiacov, striedali sme sa s muzom a za mna najlepsie rozhodnutie. Niektore mamy chodia do prace rady.

wena
7. jan 2020

Mne to práveže nepríde ani v jednom prípade nejaké extra náročné. Sama mám 5 mesačnú a viem si predstaviť kľudne oba scenáre ak by som mala rodičov blízko alebo vhodné jasle v okolí.

sense
7. jan 2020

Zalezi od uhla pohladu....a aj od toho v com tazsie.... urcite by som to ale neporovnavala... pretoze aj jedna aj rodina to ma v nuecom vyhodnejsie a v niecom ne yhidnejsie...

lucyluv
7. jan 2020

Zavisi od ich mentalneho nastavenia rodicov, pre kazdeho je narocnejsie nieco ine, neda sa to z tohto objektivne posudit. Podla mojho nastavenia, to ma lahsie druha rodinka, lebo maju niekoho, kto im moze pomoct, co je pre mna velka psychicka opora. Ale kazdy sme iny.

autor
7. jan 2020

@peptina
@deti95060810
@lussyl5 áno zahraničie, v UK je materská 9 mesiacov, v Holandsku to vychádza na nejakých 12 týždňov

Pýtam sa tak všeobecne schválne, lebo keď nad tým rozmýšľam, ísť tak skoro do práce keď dieťa ešte poriadne nespí je náročné už v tých 9m a nie to ešte v 4m. Rodina tiež na jednej strane pomôže a na druhej zase majú pokoj... Ďakujem za reakcie 🙂

terezka1947
7. jan 2020

Prva rodina to ma tazsie....napriek tomu,ze dieta je starsie.
Byt bez akejkolvek pomoci a spoliehat sa iba jeden na druheh,tym padom vzajomny spolocny cas nulovy,je extremna zataz....najma,ked to trva zopar rokov.

sense
7. jan 2020

Zijem v krajine kde je materska 16tyzdnov.... po polroku som sa vratila na 70% ... rodina daleko.. a chlap nezarobil tolko aby nas uzivil (kedze stat ti okrem pridavkov neda absolutne nic) a to dcera mala reflux a byvala hore do osmejo.mesiaca kazdych 45min v noci... cez den spanku tiez moc nedala.... cize chlap a ja tiez nic moc... bolo to o odrzku ale tak prezili sme....

miriam1983
7. jan 2020

@peptina keby si nemala co jest,tak by si nesla? Troska premyslaj,nez napises nieco take. Nikdy nevies v akej situacii sa ocitnes.

peptina
7. jan 2020

@miriam1983 bože ja som len napísala svoj názor a hneď sa navazas...... A bola som aj v horšej situácii ale to je jedno. Iba som napísala čo som napísala ta sa ukľudní hej. Nie sú tam ani nadávky ani,neurazamani tomu nič podobne

miriam1983
7. jan 2020

@peptina odsudila si zeny,ktore su nutene ist pracovat,ked je dieta malicke,aby vyzili. TA sa ukludni ty v tom,co pises.

peptina
7. jan 2020

@miriam1983 si to prečítaj ešte raz