Kto vám stráži deti, keď idete na nejakú akciu?

10. jún 2024

Ako to riesite u vas ked v jeden den obaja rodicia mozu ist na nejaku akciu? Nie pracovnu, ani lekar a pod proste nic co je podstatne a dolezite, ide cisto o nejaku volno casovu aktivitu. Jedno dieta ma 4 roky a raz ho strazila suseda ked som musela ist na pohotovost (poobedie par hodin) inak nikdy nikto. Babky nemaju zaujem o vnucata, dedo pride ak treba ale tiez ho nechcem zneuzivat aby k nam prisiel vecer strazit na cca 1 hodinu ale s cestou to ma tak 2, pre jedno dieta este na kruzok ist a hlavne ked ani ja ani manzel nemame ziadnu dolezitu akciu. Ja mam svoju pravidelne v dany den a manzel ma teraz moznost niekam ist (nepodstatne kam). Moj nazor je taky ze ten co pride s aktivitou ako druhy ma danu akciu odmietnut a jednoducho ostat s detmi. Moj manzel by zavolal asi hocikoho len aby mohol ist aj on. Tato situacia nie je u nas prvy krat a vzdy to konci tak ze ja svoju zrusim a ostavam doma.

crazy_cat_lady
10. jún 2024

ja si myslim, ze sa da vybavit aj opatrovatelka a mozete ist aj spolu a nikto si nemusi rusit/menit program 🙂

pribinak
10. jún 2024

Poprosila by som dedka, alebo susedu.

Názor že kto príde druhy ten má akciu odmietnuť, je podľa mna blbost

gaia14
10. jún 2024

nuz tak nech manzel zavola a zozenie dakoho, ked prisiel s akciou druhy. My mame zdielany kalendar v telefone, ak tam uz niekto nieco ma, bud ten druhy nepotvrdi, alebo sa doma dohodneme ako to budeme riesit a az potom potvrdi. Mne pride ze kedze ty vzdy podlahnes a zrusis, tak teraz chces aby zrusil on aby to bolo "fer". Pokial mate moznosti na strazenie a dieta je s tym v pohode, vyuzite ich.

autor
10. jún 2024

@crazy_cat_lady opatrovatelku nemame, a kazdi by isiel aj tak na svoju akciu, toto nie je o tom ze mame ist spolu

autor
10. jún 2024

@pribinak ano v krozovych aituaciach nemam problem ale ked ide o zabavu? Erada vyuzivam deuhych ak to nie je uplne nevyhnutne a toto naozaj nie je

h2
10. jún 2024

Veď keď dedko je ochotný, tak kde je problém?

sense
10. jún 2024

Mame baby-sitter ku a ak by sa jednalo len o hodinovú záležitosť ochotní susedu...
Vo vašom prípade ak je dedko ochotný nech po stráži a kľudne nech sa zdrží aj viac ako nevyhnutný čas keď to má ďalej ccestovat

autor
10. jún 2024

@gaia14 my mame tiez zdielany kalendar a rusim ja svoju akciu aj ked som ju mala dohodnutu prva, koli tomu ze manzel dojde ako druhy a vymysla strazenie kade tade - babka ktora ako je rok dlhy sa detom ani neozve a pod
Ja ked viem ze nieco na dany den/hodinu uz ma tak ucast ani nepotrvdim a neriesim

tamvtme
10. jún 2024

Tiez nemame nikoho na strazenie, takze ked uz jeden z nas vopred ohlasil, ze v dany den nieco ma, druhy si tam uz program proste nerobi, lebo je s dietatom (samozrejme ak nejde o nieco dolezite alebo surne, vtedy sa musime dohodnut alebo riesit dtrazenie)

pribinak
10. jún 2024

Keď je dedko s tým ok, tak prečo nie? Však asi ho neotravujes každý týždeň

sense
10. jún 2024

Ma manžel tiež pravidelne nejaky program ako ty? Alebo ide občas keď sa mu naskytne príležitosť?

luciaaaaa
10. jún 2024

U vas je zivot len o povinnostiach? No dakujem pekne. Ak nemate k dispo babky, najst si jednu zodpovednu osobu, ktora pride kedykolvek. Aj zabavu clovek potrebuje k zivotu. Urcite by som to neriesila stylom ako ty, ze kto si neskor nasiel program,ten zostava doma. Tvoj muz moze argumentovat, ze ty chodievas von pravidelne, tak zostan ty.

svetlonos
10. jún 2024

A vy spolu aj komunikujete ci len píšete do kalendára??
Véd sa dohodnite ako rozumní ľudia.

autor
10. jún 2024

@h2 dedko je “ochotny” lebo nevie povedat nie … ma tiez svoj vek a aby cestoval pol hodinu k nam a potom spat cez cele mesto, pre starsie dieta na trenning … mne to pride vyuzivanie

dzejny656
10. jún 2024

Normálne máme opatrovateľku, ktorá príde k malej. Ja nevidím dôvod aby niekto z nás musel rušiť akciu keď obaja chceme ísť. Naša má 4 roky, chodí do škôlky, nemá problém tých pár hodín sa doma zahrať s opatrovateľkou.

autor
10. jún 2024

@sense ja chodim cvicit v skupine, manzel nic taketo pravidlene nema

autor
10. jún 2024

@sense resp pravidlene cvici aj on ale samostatne takze to si vie pripade posunut/prehodit na iny den a pod

autor
10. jún 2024

@luciaaaaa myslis pravidelne cvicenie 2 hodiny tyzdenne? V skupine takze si to nemozem prehodit podla seba? Cvici aj on ale sam takze toto si prisposobit moze

autor
10. jún 2024

@svetlonos kalendar mame zaveseny aj na chaldnicke v pisomnej podobe a ano vzdy ked tam nieco zapisujeme tak deuhe u povieme

belllinka
10. jún 2024

a to je problém si nejakú opatrovateľku zaplatiť, keď sú tie akcie pre vás také dôležité?

diewcatqoo
10. jún 2024

Dieta bude mat 8 rokov a zatial sa nam nestalo, ze by sme sa nevedeli dohodnut. Vzdy vyberame akcie tak, aby sa nam nekryli datumy a mohli sme sa o dieta bez problemov postarat, pretoze sme v zahranici a nemame tu nikoho, kto by nam dieta strazil. Ak slo o nejaku neocakavanu akciu, napr. pohotovost a pod, dieta slo s nami.

kleopatra114
10. jún 2024

Kvôli cvičeniu by som deda neotravovala. Veď snáď keď jeden krát vynechas, nič sa nestane.

autor
10. jún 2024

@dzejny656 toto je u nas situacia tak 2-3 x rocne tak neviem ako by som nasla opatrovatelku aby si k nej deti aj vytvorili nejaky vzdat a nebola to na tych par krar uplne cudzia osoba 🤷‍♀️

gaia14
10. jún 2024

ja ze 2-3x mesacne... ked rocne, tak to ozaj moze dojst dedo/babka/suseda.

autor
10. jún 2024

@kleopatra114 a manzelovi by sa co stalo keby nesiel tam kam chce? Opakujem - chce, nemusi a vcase ked ja nieco mam?
Jasne ze zrusit sa da, uz sa aj stalo - zase ja rusim svoj program… ale mna sere ten manzelov pristup ze on sa rozhdone a konecna, nemoze povedat nie a ostat strazit deti, bude vymslat a otravovat druhych

anjelicek26
10. jún 2024

Podľa mňa to prežívaš.. nie je to pravidelne a dedo dojde rad a dieta pre mňa za mňa raz vynechá tréning,aby sa nemuseli trepať ešte aj tam..

autor
10. jún 2024

@diewcatqoo ano presne dohodnut 1 to sa u nas neda, manzels a rozhodne a ide, strazenie aj keby ma uplne niekho cudzieho zavolat tak je mu to jedno hlavne ze on si ide na avoje

kleopatra114
10. jún 2024

Ak muž nema pravidelne aktivity v konkrétnom čase , chodí cvičiť vtedy , keď nikto nič nema naplánované , prispôsobuje zo rodine , tak snáď raz vieš urobiť ústupok, nie ?

autor
10. jún 2024

@anjelicek26 dieta s vybechanim trenningu urcite nebude suhlasit, toho si je vedomy aj manzel a nevidim dobod davat do pozoru deda dietatu rusit program len preto ze manzel nieco chce a nevie sa prisposobit potrebam ostatnych/rodiny

sense
10. jún 2024

A čo také chce manžel?
Véd už tým ze cvičí zakaždým inak sa prispôsobuje rodine. Mne príde len zvláštne syn vynechať tréning nie, ty vynechať cvičenie nie ale manžel je zlý nechce ustupit