Krik a hádky pri bábätku

9. mar 2024

Ak sa hadame kricime pri babatku 8 mesacnom,,,no partner krici jak zmyslov zbaveny aj ked mu vravim aby potisie vravel ze sa babo trasie zlaklo sa babo a krici jak debil dufam ze nic nebude babatku :(

sheila121
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tamta
9. mar 2024

Tak mu povedz, nech si ide vrieskat inde. Ze ty si si takého partnera vybrala, ok, tvoja voľba, si dospelá. To dieťa si však takého otca nevybralo, tak mu prosím nesposobujte traumy uz od detstva 🙄

januska12323
9. mar 2024

Dúfam, že s ním neostaneš.

evka52
9. mar 2024

Ako myslíš že mu nič nebude? No priamo pamätať si to síce možno nebude, Ale v tej chvíli sa veľmi bojí. Takže už v tom momente mu “niečo je”. Treba to eliminovať jednoducho krik ku malému bábätku nepatrí.

beata_k
9. mar 2024

A ty sa preco hadas? Dobre vies, ze partner bude vtieskat, ale neda ti? Musis mat svoju pravdu?

muchacici
9. mar 2024

Také veci sa ukladajú do emočnej pamäti a manifestujú sa neskôr rôzne, záleží od veľa ďalších faktorov, a aj ako dlho to bude trvať, ako často sa to bude stávať. Pre dieťa je to neskutočný stres a aj keď bábätko spinká, mozog stále vníma, ak je krik (napríklad vedľa v izbe po sebe rodičia vreštia a hádajú sa).

aurinia
9. mar 2024

Uz by som mala inu adresu...ale ty si strojcom svojho štastia

majlo1234
9. mar 2024

Vezmi dieta a odid do inej izby. V klude mu povedz, pokial budes vrieskat, odchadzam, to je moja hranica. Nie ste nuteni tam stat a pocuvat to

natalia2007
10. mar 2024

Sibe vam nadobro? A ty preco kricis? Chuda babatko, samozrejme ze mu to moze ublizit xy sposobmi ak sa zlakne. Ukludnite laskavo hormony jeden aj druhy.

tiika
10. mar 2024

Som presvedčená, že to babo vníma, náš hlas, strach, pocit ohrozenia. Emócie mame od malička. Prejavi sa to neskôr na jeho správaní a povahe, avšak ťažko to identifikovať, cim sú spôsobené.
Muž nezvláda svoj hnev. Normálne mu povedz o svojich obavách a žiadaj, že keď sa potrebuje vykričať, nech to robí inde mimo blízkosti bábätka.

natiblaskova
23. mar 2024

Aj nám sa podarilo mať výmenu nazorou(nie vrieskať) pri malom a jakmile sme si všimli, že sa zľakol alebo niečo podobné v tom momente sme prestali.... Má to za následok u dieťaťa nervozitu a nepokoj takže veľmi rýchlo si skrot chlapa, lebo to bude mať dlhodobé následky....

natiblaskova
23. mar 2024

Mám dvoch synou z predošlého vzťahu... Expartner bol k.kot a malý no 10 ročný má so správaním do teraz problém... Pocity menejcennosti, kratke výbuchy, atď a to sme od neho preč od malého 4 rokov