Krém na zadoček a vlhčené servítky. Kedy ich používate?

randrea
9. jan 2012

Používate krém na zadoček len po kakaní alebo aj po počuraní? A vlhčené servítky, tiež len po kakaní alebo po každom prebalení?

azarijka
9. jan 2012

@randrea krem pouzivam len ked ma zaparenu ritku - inak nie. ale do cca 4 mesiacov som pouzivala pri kazdom prebaleni...
vlhcene obrusky vobec - len ked sme na cestach.

barca127
9. jan 2012

Ahoj tak my pouziavame kremik malokedy iba ak vidim ze je koza nejaka zacervenana musim poklopat ze s tymto vobec nemame problem,a co sa tyka vlhcenych utierok tak tie vyuzivam iba ak je mala pokakana inak vobec.

randrea
autor
9. jan 2012

@barca127 Ahoj a utieras zadocek ked je len pocurana vodou alebo vobec nicim? dakujem

benne
9. jan 2012

Nepoužívam vlhčené obrúsky vôbec, pri dcére som používala pri kakaní, pri synovi ovela menej, skôr len pri cestovaní a na návštevách. Pokakaného ho umývam pod tečúcou vodou, bola to síce fuška, kým sa naučil vo vani stáť, ale u neho nepznám čo sú to zapareniny. A po cikaní vôbec nie, každý den sprcha, obaja, a hajde spať. Krém len ak mali začervenalé miesta.

barca127
9. jan 2012

@randrea ak je pocikana tak nepouzivam vobec nic

randrea
autor
9. jan 2012

@barca127 tak od dnes prestanem aj ja 🙂

irriss
9. jan 2012

Ja jsem pouzivala vlhcene ubrousky s "napustenym kremem" VZDY pri prebalovani.
NIKDY jsme nemeli zaparenou ritku ci jine problemy.
Krem po koupani ve forme olejicku Aviril a na prdelku tekuty pudr, pokud mely"bolavou stolicku" 😉

irriss
9. jan 2012

@barca127
proc ne? 😉

sympa1
9. jan 2012

kremik na ritku som pouizvala VZDY pri prebalovani, ci pocikanej plienky alebo pokakanej. najprv pod vodou umyla ritku a potom kremik. vlhcene utierky som pouzivala len vonku , kde nebola po ruke tecuca tepla voda 🙂

barca127
9. jan 2012

@irriss proste to nepovazujem za potrebne a uz vobec nie utierat pori kazdom prebalovani vlhcenymi obruskami, nasa mala ma sest mesiacov a doteraz nemala vypretu ritku takze chybu asi nerobim 🙂 aj ked sme raz vyskusali dat ine plienky a trosku nam zacervenala ritka tak sme ich uz viac nepouzili a drzime sa jednej znacky
myslim si ze je top dost individualne a kazde dieta ma inu pokozku

lji
9. jan 2012

@randrea používala som vždy všetko. či po kakaní alebo cikaní aj vlhčené aj krémik. približne v roku som obmedzila krémik a teraz aj vlhčené. krémik dávam len po kúpaní a vlhčené využívam ked je moc pocikaná. zapareniny sme nikdy nikdy nemali. raz mala červenšiu riťku ale aj to len ked sme ju mali viacerí na starosti a nik si nevšimol že je pokakaná 😅

irriss
9. jan 2012

@barca127
no ja se chovam ke svym detem tak, jak se chovam sama k sobe..a ze bych se neutrela a nebo neoplachla, to je pro mne nemyslitelne...
😒
p.s. Zdejsi kazde WC je opatreno bidetem...zrejme to bude mit svuj smysl i co se tyce hygieny a svou dulezitost, proc je nutne se "oplachnout" at uz vodou ci utrit ubrouskem...
To, ze dite neni "viditelne" zaparene jeste neznamena a nezarucuje, ze je dostatecne hygienicky osetrene...mluvime o intimnich castech tela...nepodcenovala bych 😉
ale to JE MUJ NAZOR...nikoho nekritizuju a nikomu se ho nesnazim vnutit..
Jen pristupuju VZDY ke svym detem jako k sobe..zvlast k tem nejmensim, ktere se neumi vyjadrit... 😉

anjelicek26
9. jan 2012

Pouzivame obrusky po pocikani aj po pokakani, po pokakani niekedy treba umyt vodou, tak len zotriem najhorsiu katastrofu a ide sa do umyvadla 😀 Kremik nepouzivame, ved vo vlhcenych obruskoch je krem, na povrchu plienky je tiez krem, tak na co este navyse? Ak by mal zaparenu ritku, mame sudokrem, nastastie sme ho tym museli natriet mozno dva razy...

opicamartyna
9. jan 2012

@irriss spravne povedané, ja si tiež neviem predstavit že po cikaní sa aspon neutrem, a ked chcem oplachovat, tak to ako, poradíš mi? Mna bábo ešte len čaká 😉 tak neviem, to normálne v umyvadle pod tečúcou vodou, či zakaždým trochu vody do vaničky? Sa bojím, že bábo obarím, nám tak zvláštne tečie voda, že niekedy musím kohútik dat úplne nalavo aby bola vobec trochu vlažná, inokedy je tam už vretá 😒

anjelicek26
9. jan 2012

@opicamartyna - napusis vodu do umyvadla a tam strcis krpecka, ja tiez neumyvam pod tecucov, v anglicku mame tie hlupe kohutiky - rozumej - len vrela, len ladova - tak by som ho bud obarila alebo by bol pod ladovou... hrube necistoty aj tak davam dolu utierkami, ide uz len to, aby "vonal" 😅

opicamartyna
9. jan 2012

@anjelicek26 no asi tak bude najlepšie, šak stačí ked je pocikaný, len namočit ritku a cikulku, to netreba asi celý že 😅
hovienko 😅 to je trošku iná vec, to jasné že treba dat dole a poriadne aj tou hubkou aj tak zvnútra ten zadoček, že? dúfam že ma rozumieš čo myslím 😅

irriss
9. jan 2012

@opicamartyna

..az budes mit miminko, budes se stresovat nejakou tu dobu kvuli vode (pravdepodobne)..pak uz sama poznas bez jakekoliv "zkousky" zda je voda pro maleho ok..
Ja to merila klasicky podle babicek..strcila jsem do umyvadla ci vanicky loket...
a ridila jsem se tim, ze radeji chladnejsi nez horka.. 😉
ke sprchovani: s dvojcaty jsem se naucila mit miminko polozene na predlokti a mezi noozickama ruku-dlan...a druhou rukou osprchovat...

k tomu oplachovani...v bidetu pokud jsi v pokrocilem tehotenstvi, to uz nelze...ja to resila sprchovanim - ke konci tehotenstvi jsem byla neustale ve sprse..tim myslim takovym zpusobem, abych osprchovala dolni cast tela - t.j. genitalie...muzes si sednout na hranu vany a osprchovat se... 😉

bubo1104
9. jan 2012

zdravím - ja malému utieram obrúskami aj po malej aj po veľkej . Keď sme doma , tak sprchujem po veľkej . A krémik dávam tiež aj po malej aj po veľkej . Ešte je maličký , tak sa o neho starám ja , keď bude väčší , tak sa bude o intímne miesta starať sám . Ale to je ešte ďaleko - chvala Bohu ! Chcem si starostlivosť o neho užiť čo najdlhšie - veď naši drobci rastú tak rýchlo . Jarmila

katkanova
9. jan 2012

zo zaciatku som utierala vatickou namocenou vo vode zakazdym pri prebalovani a aj aspon 3x za den oplachla celu ritku v umyvadle. potom som videla ze ked ho prebalila moja mama len po pocikani, neutrela ho nicim tak som to skusila a neni problem. rano a vecer vzdy dobre vyumyvam vodou a namastim na hrubo bepanthenom, tak isto po kakani. po cikani teda vacsinou neutieram - ono ta vrstva kremu to k pokozke nepusti. zapareniny nikdy nemal ani cervenu pokozku pod plienkou. podla mna pricaste umyvanie moze byt skor na skodu, ale zalezi asi najma od pokozky babatka - treba vyskusat par dni tak a par dni onak 😉

evka4
9. jan 2012

@randrea vlhcene utierky pouzivame len ked cestujeme. do pol roka som dcerku pri kazdom prebalovani utierala mokrou bavlnenou plienkou ked bola len pocikana, ked bola pokakana, tak som ju umyvala pod tecucou vodou. do pol roka som pouzivala pri kazdom prebalovani aj krem na zapareniny, odvtedy uz nepouzivam, len sem tam po pokakani. zaparena nebola este ani raz.

barca127
9. jan 2012

@irriss ja som nepovedala ze neutriem nicim ale ze neutieram vlhcenymi po kazdom prebaloani ono tie vlhcene dokazu narobit na pokozke dobru sarapatu,robila som na detkom tak viem o com hovorim aj krem natrety neustale nie je dobrzm riesenim mlebo pokozka musi dychat

irriss
9. jan 2012

@barca127
psala jsi, ze neutiras...nicim a nikdy 😒

p.s. casto zapominate, co pisete..uz mne nebavi to neustale hledat a kopirovat a dokazovat...je mi to jedno... 😎

@barca127 @randrea ak je pocikana tak nepouzivam vobec nic

Dnes o 11:15 • 1 dieťa • Odpovedz • 1 užívateľovi sa to páči • Páči sa mi to • •

@barca127 @irriss proste to nepovazujem za potrebne a uz vobec nie utierat pori kazdom prebalovani vlhcenymi obruskami, nasa mala ma sest mesiacov a doteraz nemala vypretu ritku takze chybu asi nerobim aj ked sme raz vyskusali dat ine plienky a trosku nam zacervenala ritka tak sme ich uz viac nepouzili a drzime sa jednej znacky
myslim si ze je top dost individualne a kazde dieta ma inu pokozku

Dnes o 11:22 • 1 dieťa • Odpovedz • Páči sa mi to • •

barca127
9. jan 2012

@irriss boze pisala som NEPOUZIVAM nic a NEUTIERAM vlhcenymi ale nebudem sa tu o tom s tebou dohadovat nemam na to energiu a ani chut a nepisala som ze nicim a nikdy preboha si top precitaj ja som pisala ze utieram vlhcenymi po stolici

kralicica
9. jan 2012

utriet, resp. umyt treba aj pri kakani aj cikani. cikanie nie je sice spinave vidiet na ritke, susurke alebo pipikovi, ale dietatko sa ocika ked cika do plienky a potom mu to stoji na pokozke. kremik v starsom veku nie je nutny, naozaj vacsina utierok a plienok obsahuje nejaky hydratant, ale ked su zapareniny treba dat.

tea333
9. jan 2012

utieram vlhcenymi vzdy, ked je ritka trochu podrazdena, maly ma hnacku alebo pod. tak oplachnem cistou vodou.najviacsami osvedcili huggies pure obrusky, su z takeho jemnejsieho matrosu 🙂

lenka_da
9. jan 2012

@randrea Tak pri dcerke som ziadny krem na ritku nepouzivala a vlhcene obrusky len prilezitostne, mimo domu, ked nebola moznost umyt ritku pod tecucou vodou. Pri syncekovi pouzivam krem na ritku po kakani a vlhcene obrusky tak, ako pri dcerke, len ked sme mimo domu a nemam moznost umyt ho pod tecucou vodou. Doma vlhcene obrusky nepouzivam, ritku utriem toaletnym papierom a sup pod vodicku.

p.j.jacky
9. jan 2012

Ja malej umyvam ritusku pokazde.Jedno ci je pocikana,alebo pokakana.Mam na to vyhradeny lavorik,kapesnicky len bavlnene.Jeden kapesnicke na jeden den.Potom dam oprat.Vlhcene kapesnicky stipu.Ja ich sice na osobnu hygienu (po velkej) pouzivam,ale niekedy ma spodok naozaj stipe.Vhlcene pouzivam len ked cestujeme.Inak je naj voda.A mastim tiez pri kazdom prebaleni ,aby bola pokozka chranena pred mocom. 😉

natasole
9. jan 2012

U nás je riťka pod umyvadlom pri každom prebaľovaní, vlhčené utierky používame len sporadicky, mimo domu. Do 3.mes. veku som používala bavlnené plienkové štvorce, ktoré som namočila v teplej prevarenej vode a po použití oprala. Vlhčené utierky sa mi nepáčili, lebo ich bolo treba dosť veľa, kým bol zadoček po kakačke naozaj čistý. Krém (Sudocrem) podľa potreby - keď dieťatko kaká častejšie, pokožka môže byť viac vyštípaná, vtedy treba viac.

viki2929
9. jan 2012

my používame krém, ale iba keď vidím že má začervenanú riťku

ducci
23. feb 2012

my pouzivame vlhcene obrusky pri kazdom prebalovani a kremik bepanthen davam preventivne tak 1x za 1-2 dni.. alebo ked ma mala trosku zaparenu ritku