Krátky spánok v kočíku

wana16
9. feb 2015

Ahojte maminy, mám 6 týždnového synčeka, ktorý okrem toho,že nespinká podľa "literatúry", v kočíku vydrží max hodinu a potom sa začne mrviť plakať a ked ho vyberiem tak si grcne. Do kočíka ho dávam hodinu po papaní, napapaného (UM), prebaleného, odgrgnutého niekoľko krát, kludného. V kočíku zaspinká a vydrží max hodinu a potom plač a grc. Či ho vložím a jemne kočíkam na balkone alebo sa drgluje po zasneženom neodhrnutom chodníku vždy je to to isté. Ked sa zobudí nedá sa ukočíkať späť do spánku. Hlávku má vyššie podloženú. Grcne si občas aj v postielke ale nerobí pritom taký cirkus. Môžete mi poradiť? Dakujem

jolly84
9. feb 2015

Pravdepodobne reflux, neviem či je to dobre, ale na rukách tí bude späť určite...,,,

ivetlo
9. feb 2015

Ahojky a v akej polohe je v kočíku? Ja som aj do kočíka dávala deti po boku a nie priamo na chrbátik a tak si pekne grgli a aj vygrcli ak im bolo treba a nemali ťažobu. Vyskúšaj aj niečo také. Alebo potom môj malý ten ležal v kočíku len dole bruchom pokiaľ sa zmestil. Tak mu bolo najlepšie. 🙂

norika84
9. feb 2015

urcite je to reflux. aj my sme to mali. nas nemohol vobec lezat. po kojeni som ho nosila aj pol hodinu vo zvislej polohe, no ani to nepomohlo.
sice sme mali polohovane lezadlo v kociku aj v postielke, aj tak tam nevedel dobre spat. ako pise ivetko, pomoze aj pootocenie na bok. avsak v tomto narocnom obdobi, nas maly hlavne na nocne spanie zaspaval na nas, na nasej hrudi, a az v tvrdom spanku sme ho prekladali do lahu. bali sme sa ze si nato zvykne, ale bol este malicky a ked presiel reflux, zacal aj normalne zaspavat. dokonca sme sa az odstupom casu niekde nahodou docitali, ze prave tato poloha pri refluxe zaspava.
mne este pomahal aj nosic, ale ty ho teraz von takto vziat nemozes, kedze je chladno
a este sme kvoli tomu kupili take lehatko vhodne od narodenia, kedze ja som ho vobec nemohla dat lahnut, lebo o chvillu spustil neskutocny rev

zdena12345
9. feb 2015

tiez som za reflux a este ci sa vie pekne vykakat a vyprdet- nam velmi pomohlo ked sme zacali davat rektalnu rurku...
to ze nespi podla prirucky? to nic, kopa deti tak nespi. ja som bola rada ked maly spal aspon 10 hod v tom veku- tiez silny reflux... a zvysok casu som ho musela nosit alebo zabavat a prave kocar bolo jedine miesto kde spal ale musel byt vonku, takze od rana do noci v cas enecase celu dobu vonku🙂
treba sa obetovat a nejako to vydrzat hlavne nech spi aspon chvilocku lebo bude mrzuty ak sa nevyspinka. prejde to, nasmu sa polepsilo tak v 3 mesiacoch ako sa zacal mrvit- vedel sa lepsie vyprdet a nenadrapoval sa tolko a aj v noci zacal spavat z nicoho nic aj 5 hodin🙂 teraz ma 7 mes a reflux stale a nekrici, len grcne a ide sa dalej

wana16
autor
9. feb 2015

Presne, že ho dávam bokom lenže on napr. v postielke nie vždy grcne...v kočíku zakaždým.
Zaspinká kolko krát aj sám aj dnes v kočíku bez natriasania, len potom.. ☹ v noci spí krásne budí sa takmer v rovnakom čase každú noc na papanie...kritický je den ☹ po 3 mesiaci by sa to mohlo upraviť?

wana16
autor
9. feb 2015

Kakať kaká...ked vidím,že je sem tam problém tiež dávam rúrku a prdkať prdká až až....

wana16
autor
9. feb 2015

Koľko by mal pri refluxe grcnúť? Lebo mne bolo povedané, že reflux je iba ak vygrcne viac ako polovicu toho čo zje príp. to ide prúdom...u nás to nieje v takých množstvách....len tak asi za lyžicu.

wana16
autor
9. feb 2015

Viete mi prosím poradiť ako chodiť s malým von?