Krátke denné spánky u 4 mesačného

2812ivana
10. dec 2018

Mile mamicky,

aj vase deticky cez den tak kratko spia? Moj 4 mesacny syncek spi len cca pol hodinu. V kociku niekedy viac ale doma ked chcem nieco stihnut porobit tak nespi dlho.
Mate podobnu skusenost? Zlepsi sa to ? Co by som mozno mala urobit aby spal dlhsie...
Dakujem za rady 🙂

martinka13
10. dec 2018

Moja spavala 4xdenne cca 30 minút. Zlepšilo sa to po roku. Od roka a pol len jeden spánok cca 2 hodky.

2812ivana
autor
10. dec 2018

@martinka13 Az po roku? ooooh...Moj prvy syncek spaval 2-3hod doobeda a 2 hod poobede...inak som bola zvyknuta ale co uz kazde dietatko je ine.....

conspi
10. dec 2018

@2812ivana mne spával syn 2 max 3 x denne po 10-15 minút. Spáva si ako chce ale mal obdobie, že potom spal 2x za deň cca po dve hodiny a teraz spí raz za deň niekedy hodinu inokedy tri 🙂

pininka
10. dec 2018

Aj u nás to tak bolo, nakoniec však začal tak spat,že do 6 rokov takhal poobede 4 hodiny a dodnes este len sadneme do auta, už spi.

beuss
10. dec 2018

@2812ivana ja cakam uz 8mesiacov 😁 mne maly od 3 tyzdnov spi kratke denne spanky polhodinove.. na 5m sa to trochu opravilo.. pospi aj hodinu a stvrt ale potom sa znovu obudi a treba uspat.. Takze ked spi poobede 2h medzitym je aj 3x hore 😏 Do 5m prespal celu noc.. od 5m sa v noci stale budi, kazdu chvilu, uz to trva 4m..neviem co stym..hladny nieje.. snat len pevne nervy a vydrzat ☺

2812ivana
autor
10. dec 2018

@beuss asi ano len tie pevne nervy...najhorsie je ze ten moj maly je zase za chvilu unaveny a place a jeduje sa ooooh no nemame to my maminky lahke

simsalabim
10. dec 2018

@2812ivana moja starsia mala vzdy take kratke spanky. Ako novorodenec 4x30min, potom 3x30min, 2x30min, 1x30min a v roku a pol uz nespala cez den vobec. Ale zati v noci spala, aj ked budicek byval okolo 5. Bola som z tych spankov na nervy, ale nepomohlo vobec nic. Ona proste nepotrebovala spat. Ale v puberte si pospala, to ano 😂

moninah
10. dec 2018

@2812ivana nas tiez tak spaval - polhodina a koniec, zlepsilo sa to az v roku. Teraz na obed pospi aj 2 hodiny, ale noc este stale neprespi celu a to ma 2,5 roka. Asi sa s tym treba len zmierit.

beuss
10. dec 2018

@2812ivana napodobnee.. toto je u nas odmalicka..maly je zly, urevany a umrncany.. ale co snim mam robit ked viac spat nechce?! Tiez u nas zacarovany kruh.. a ja tiez patrim do kategorie, ze nemam nervy na rozdavanie.

renirv
10. dec 2018

Moja neterka tiez spava cez den maximalne pol hodinku, niekedy aj len 20 minut. Dlhsie vydrzi spat jedine vtedy ak je v kociku a niekto sa s nou vonku prechadza, vtedy si pospi nejaku hodinu ale inak doma vobec

2812ivana
autor
10. dec 2018

aj vy mate doma taky vybuch ako ja ? a to idu sviatky a treba chystat jeziska a piect...kedy to mam robit ach jaj...moj starsi syn bol ukazkovy ten spal aj ked traktory padali :D

danula.ch
10. dec 2018

@2812ivana mne dlhšie pospali v nosiči. Keď sa začali mrvit, tak som ich "uhojdala" do dalsieho spánku a bolo. A potom som ich opatrne polozila na postel, zapla pestunku a spali dalej. Okolo roka ťahali obedny spánok aj 3 hodiny, už v postieľke, alebo von v kociku 🙂

2812ivana
autor
10. dec 2018

@danula.ch nosic som tiez skusala ale v tom sa mu nepaci...neviem ci to mam este skusat mozno keby si zvykol...

martinka13
10. dec 2018

@2812ivana Syn spaval od 2 mesiacov jeden denný spánok, dlhý 3-3,5 hodiny. Pri dcére to bol pre mňa totalny šok 😁

hanah2
10. dec 2018

Moj spaval cez den 20-30 minut, aj to len bud na prse, alebo po hodinovom placi v kociku, ktory musel ist dopredu... Po roku sa to zlepsilo a prespal poobede aj 2-3 hodiny v postielke

2812ivana
autor
10. dec 2018

@martinka13 tak to by bol pre mna veru tiez sok, 2 mesacne babo a len jeden spanok wow...nebol mrzuty potom cely den?

martinka13
10. dec 2018

@2812ivana Absolútne. Bol super dieťa. Sestrička mi to vynahradila 😀. Aj keď musím povedať že aj ona sa v noci budil 1xna kojenie v podstate od mesiaca.....

2812ivana
autor
11. dec 2018

@danula.ch ahojky celkom som nepochopila čo si písala. Ten nosič to si myslela manduka alebo satku ? a kde keď sa ti začali mrvit v postielke tak si ich dala do nosiča ? môžeš mi to ešte vysvetliť prosím ďakujem 🙂

danula.ch
11. dec 2018

@2812ivana mala som manducu, tam som ich prvé mesiace cez deň uspavala, často tam aj pospali dlhšie, hlavne na začiatku. Neskôr, keď sa im spankovy interval predĺžil na cca 45 min, som ten čas pockala, keď sa začali mrvit, som ich pohojdala v nosiči a keď zase zaspali, tak som ich opatrne vylozila z nosica do postieľky, alebo na postel, zapla pestunku a mohla som odísť. Spali potom ešte ďalších 45 minút, takže spolu 1,5 hodiny, postupne aj viac. Teraz má najmladší 10 mesiacov a spí už iba jeden 3-hodinový spanok.

danula.ch
11. dec 2018

@danula.ch od 5m mi začal zaspávať pri papani a vecer som nakrmila a zaspal vedľa mňa na posteli. Teraz spí cez deň vacsinou v kočíku, trochu ho povozim a v kočíku mi spí vonku na vzduchu tie 3 hodiny. V noci zaspáva už sám v postieľke.

danula.ch
11. dec 2018

@2812ivana hmmmm......písala som sebe 😀. Aj ten druhý príspevok je pre teba 🙂