Komplikované zaspávanie po odstavení od materského mlieka

zornickam
26. okt 2016

Dobrý deň, potrebujem poradiť, moja malá má 2 rôčky a asi pred mesiacom som ju odstavila od materského mlieka, umelé mliečka nechce papať, ani kravské, čo by som jej mohla dať ako náhradu za materské mlieko. Malá totiž zaspávala dojčená. po odstavení má teraz problém večer zaspať...vyvádza, nechce si ľahnúť, vykrikuje, ide dole z postele, proste je to zaspávanie niekedy aj na dve hodiny. Ďakujem.

magmolatus
26. okt 2016

Mozno by ti stacilo keby si kupis nejaky nosic, satku alebo si nejaku niekde pozicias a uspis ju v nej, alebo si lahnes k nej. Zrejme ta potrebuje citit.

nyusika
26. okt 2016

@zornickam dvojrocna uz nahradu za materske mlieko nepotrebuje.
skus s nou zaspavat, mozno to pomoze

glorikarebeka
26. okt 2016

@zornickam a neskusala si riedit MM s UM? ci ona odmieta flasu?

figurantka
26. okt 2016

Podľa mna by pomohlo, keby si ku nej na chvíľku lahnes, vysvetlíš si, ze je čas na spanie, môžte si urobiť nejaký rituál, napr. Rozprávku a hlavne vydržať a nepolavit. Ak po tom co odídeš od nej, vyjde aj ona z postele, tak ju tam treba znovu zaniesť a uložiť, hoc aj 5- krát vyjde. Ona časom pochopí, ze je zbytočne vychádzať z postele, ze aj tak tam skončí znovu. Pevne nervy prahě

kp7333
26. okt 2016

Zavedte si vecerne ritualy, ktore budete kazdy den opakovat v rovnakom case. Napr. o siestej vecera, potom okupat, obliect pyzamo, umyt zuby a sup do postele. V posteli precitat rozpravku a potom zhasnut a spat (ak nezaspi uz pocas rozpravky). Dolezite je vystihnut spravny cas ukladania do postele. Ked sa to presvihne, deti su velmi nabudene a tazko zaspavaju. A tiez radi natahuju cas.

kp7333
26. okt 2016

Umele mlieko uz netreba zavadzat, staci pol litra kravskeho denne, alebo 2 jogurty, pripadne rano jogurt, vecer krupicova kasa a pod.

pribinak
26. okt 2016

ja by som tiez v takomto veku vsadila na opakujuci kazdovecerny ritual, pozriet vecernicek, spapat veceru, okúpať, prečítat rozprávku, dať plysového maznačika a zatvorit ocká.

ona proste teraz skúsa, je to o tom kto z vás ma pevnejsie nervy, mozno by to mohol skúsit ocko

1981mirka
26. okt 2016

@kp7333 presne tak to bolo u nás. Večera, hygiena a v posteli kniha. Niekedy to zabralo rýchlejšie, niekedy sme "prečítali" takmer celú encyklopédiu 😝
UM mi tiež nechcela. Dokonca ho vyvrátila 😝 . Tak som zaviedla fľašu s vodou. Tú má dodnes, lebo je občas smädná. Voda je čistá, takže nekazí zuby a ja som nemusela behať pre mliečko čo som ocenila keď pribudlo ďalšie dieťa.

P.S. U nás ešte zabralo v tesnom období po ukončení kojenia, že uspával manžel. Keď totiž videli mňa, tak im v mozgu "prepla kontrolka" na kojenie 🙂

papricka33
26. okt 2016

@zornickam tiež som skôr za rituál ako fľašu. Dojčenie pri zadávaní nie je už o kŕmení, skôr o upokojení, potrebe blízkosti. Skús si ľahnúť s ňou, pozrieť si knižku, hladkaj jej hlávku, spievaj... čo zaberie. Môj sa ešte dojčí, ale postupne mu pri tom rozprávam rozprávku, a neskôr bude už len rozpravka 🙂 ešte neviem kedy, ale hádam to do nástupu na ZS dáme 😀

zornickam
autor
27. okt 2016

@magmolatus ďakujem, my to nejak tak robíme...hra, papanie WC, umyť zubky, čítanie rozprávky, zostaneme V posteli, až kým nezaspí (niekedy aj mňa odpáli

zornickam
autor
27. okt 2016

Ďakujem všetkým, vyskúšam vaše rady, Verím, že časom niečo zaberie. Ešte raz ďakujem, a dám vedieť... že ako sme pokročilí. 😉

zornickam
autor
27. okt 2016

@glorikarebeka. Áno fľašu odmieta, a ani moje mlieko z fľaše nechcela, všetko, čo je tekuté a biele nechce ani ochutnať, aspoň že jogurty a krupicu spapá.

zornickam
autor
27. okt 2016

@figurantka. Už asi treba len tu trpezlivosť, len s nami zaspáva aj druhá dcérka, a malá ju budí...

gabona1
27. okt 2016

Ahoj, aj my sme mali problém s mliečkom po skončení kojenia, tiež odmietal, nakoniec papá amilk bifido, skúsila som viacero druhov. Vyskúšaj kúpiť taký pohárik so sosákom a najlepšie nepriesvitný, aby nevidela, že je tam niečo biele. Ľahni si k nej, ako keď si ju kojila a nech vyskúša. S dieťaťom sa niekedy treba takto vyhrať, lebo často krát len vymýšľajú. Ona vyžaduje Tvoju pozornosť, lebo to takto bolo do teraz. Neboj, zvládnete.

mirkaaa80
27. okt 2016

@zornickam ja som prvého syna odstavila v 22m, a tiež sme mali ten istý problém. Večer som si knemu musela lahnut, hladkala som ho, čítala rozprávku, a čakala kým zaspi, pretože akonáhle som odišla, odišiel aj on z postele.... pevné nervy😉

moni73
27. okt 2016

Vyše dvojročnu po odstavení som snáď 2 mesiace uspavala na rukách. Makacka, no....😛

zornickam
autor
27. okt 2016

@mirkaaa80 Ďakujem.