Kombinácia rodičov - ryšavé dieťa

5. júl 2024

Ahoj Baby.. je to síce taka banalita ale len ma zaujíma ci mate vlastnú skúsenosť... farba vlasov dietatka keď matka je špinavoblond ( v detstve úplná blondinka) a muž je špinavoblond od detstva.. myslite ze môže byt ryšavé dieťatko?

sense
5. júl 2024

Neviem... My máme blodave dieťa
Dieťa nemusí mať farbu len po rodičoch ale aj starých rodicoch

mimka1402
5. júl 2024

Ryšavé môže byť vždy.😀 To je v tom čaro, môže byť hocijaký gén od prarodicov a už môže byť dieťa odlišné od svojich rodičov. 🙂

jazula
5. júl 2024

My máme ryšavku a ja som bola blond - špinavý blond ako dieťa, v dospelosti stredne hnedé vlasy. Partner v detstve čistý blonďák, v dospelosti svetlo hnedé vlasy. A drobátko po narodení čisto ryšavé, teraz už skôr špinavý blond s ryšavým odtieňom (na slnku stále ryšavá 🙂). Nikdy som sa nas tým veľmi nezamýšľala, ale podľa mňa pri svetlovlasých (blond až stredne hnedá povedzme) kľudne tá červená môže preblysnúť v niektorej generácii. Jediné čudné by sa mi zdalo, ak by dieťa malo úplne čierne vlasy… Čokoľvek medzi blond až hnedou by sa mi zdalo ok. Plus vaše gény sú zmeskou génov predchádzjúcich generácií, možno je ryšavá po pra-pra-prababke 😁.

reanda
5. júl 2024

pamatam si z detstva tvrdenie, ze rysave deti su, ked je jeden rodic blondak a druhy ciernovlasy 🙂
skoda, ze nie som blondina, milujem rysave vlasy 😀

deti95060810
5. júl 2024

naša najml. mala ryšavé vlásky - ako malinké bábo...a časom sa z nej stala blondínka s tmavšou pokožkou...
mm sa smial že keď stretne toho ryšavého že si to s ním vybaví...
takže asi môže...
mm tmavý typ , ja blond ...

marianarem
5. júl 2024

Ja poznam taky par, presne takato kombinacia, a maju rysave obidve deti. Takze mozne to urcite je.

minesasubu
5. júl 2024

Naš syn je ryšavý a kučeravý od narodenia ale farba sa mu meni uz , ja mam hroznu bledohnedu dokonca fadnu ( preto si farbim ) a muz mal blond a vekom ide do spinavyblond - vlasy a aj ine su geneticke dane a preskakuju kludne aj niekolko generacii
dokonca manžel po porode ked nam ho dali povedal ze preco ho neutreli poriadne sak je stale cerveny od krvi 😅 bol tak rysavy az do cervena mu to šlo

mamamasama
5. júl 2024

Moja suseda je rysava, deti hnedovlase. Jej sestra a svagor blond a deti maju vlasy naozaj az oranzove.

mrnoska3
5. júl 2024

Matka tmavé skoro čierne a otec tak isto tmavé a deti ryšavé vlasy

majulino
5. júl 2024

S manželom obaja blonďaci, doslova takmer biele vlasy v detstve. Prve dieta sa narodilo s bielymi vlasmi. Chceli ho poslať na genetiku či nie je albín dodnes a to bude mať 13, ich má také biele. Druhé dieťa sa narodilo s vlasmi tmavosivymi, ako keď nalejes na popol vodu. V cca 2-3 mesiaci vlasy zbeleli, neskôr zozltli, teraz má 1/2 vlasov bielu a druhú špinavý blond. Tretie dieťa sa narodilo s bielosivymi vlasmi. Aktuálna farba je tmavá špinavá blond.

rozculena
5. júl 2024

ano

anjelicek26
5. júl 2024

Je to mozne, sestra su obaja blondaci, teda teraz uz tmavy blond, ale ako deti boli hodne...sestra si dala robit genetiku a vychadza jej 13% irsky povod... takze tak no 😅

deedol
5. júl 2024

znamy ma z troch deti jedno rysave po svojej mamine (babke toho dietata). on je hnedovlasy, zena spinavy blond. takze moze byt

andrejka1974
5. júl 2024

Záleží aj od starých rodičov u nás je to napríklad s farbou oči stará mama z mizivej strany ma hnedé oči môj muž ma modré ja zelene a staršia dcéra ma krásne hnedé oči a môj muž bol do troch rokov úplný blonďák a teraz ma tmavohnede vlasy a tak isto najstarší syn bol do troch rokov úplný blondak a teraz ma úplne tmavé skoro čierne vlasy všetko je o génoch

vanilkovazmrzka
5. júl 2024

@majulino to som este nevidela, biele a sive vlasy na detoch 🙂 este pri jednom si povies ze ok, anomalia, ze su vsetky take? Wau 🙂

vkatush
5. júl 2024

Máme v rodine.
Matka hnedé (ak si dobre pamätám, má dlhodobo čierne nafarbené).
Otec špinavý blond.
Syn čiernovlasý ako havran.
Dcéra krikľavo ryšavé vlasy hneď pri narodení. Teraz má cca 15 rokov, ryšavé, kučeravé a stále sa jej pýtajú, či ich má farbené, lebo neveria.

subartic
5. júl 2024

Syn čo má priateľku , tak jej sestra tmavohnedé vlasy , jej manžel vlasy ako indián , jedna dcérka tmavá a narodil sa im synček , celý sa podobá na tú dcérku ale vlasy má ako mrkva a to doslovne. Úplne ryšavý , modrooký , zatiaľ bez pieh. Genetika je skutočne nevyspytateľná .
U mňa je to tak že jedna z mojich dcér je celá na mňa aj nižšieho vzrastu a druhá je akokeby bola dcérou mojej sestry s ktorou sa ja vôbec nepodobám . Má všetko po nej , od farby očí , vlasov , úsmevu ,postavu , niekedy sa smejem mužovi či ju nemá s mojou sestrou a ja som ju omylom porodila .

vierka82
6. júl 2024

Ja mám tmavohnedé aj muž tmavohnedé a posledný syn je ryšavý

barka1
6. júl 2024

@reanda toto je blbost, rysave vlasy nevzninku spojením tmavých a blond

Ryšavý gen musí byť niekde v rodine. Moja teta je rysava pehava ako jediná z 3 surodencov, ani rodičia neboli rysaví. Ale jej ujo, otcov brat, ano. Vtedy ludia vraveli, že to má teta po jej babičke, že ona mala viac surodencov rysavych.
Dalsie 2 generacie rysave deti nemaju, teta zostala bezdetna. Tak uvidíme, či gen v tej dalsej generacii vyplava na povrch alebo nie.

agajka22
6. júl 2024

@barka1 ano je to pravda rysavy gen musi byt v rodine my to mame z otcovej strany, moja sestra je od narodenia rysava aj pehy ma, takisto sesternice z otcovej strany su povecsine rysave, otec je blond ale fuzy aj bradu ma rysavu.Ja som blond.teraz som skusila rysave a nikto neveri ze to nemam svoje.Oci mame vsetci modre

autor
6. júl 2024

Ďakujem baby za názory... nemáme v rodine žiadne ryšavé gény jedine co viem moja mamina tak jej babka bola taka bielučka vlasy ako sneh aj mihalnice aj obočie a tvar ako snehulienka.... takže predpokladám ze bola albínka

simsalabim
6. júl 2024

Ja som rysava po starej mame. Moj otec cierne vlasy, mama hnede. Moj manzel ma cierne vlasy a dievcata maju take hnedasto rysave vlasy. Nie su vyslovene rysave, na rvy pohlad su skor svetlohnede, ale je to tak prsknute rysavymi otienmi, cim su starsie, tym menej.

autor
6. júl 2024

@simsalabim sranda čo dokážu tie gény niekedy sa dieťa nepodá po rodičoch ale ako tu čítam aj par generácií dozadu🫣

jazula
6. júl 2024

Ono sa to aj vekom mení…niekde som čítala, že to príroda má zariadené tak, že dieťa sa hneď po narodení podobá skôr na otca ako na matku, aby ho neodvrhol. U nás tak bolo, krvnú skupinu aj oči má po otcovi (vlasy môžu byť taký mix, že nad tými sa neoplatí úplne zamýšľať) a každý vravel, že je celý on. Teraz má niečo cez 3 roky a už sa vraj podobá viac na mňa… Ja neviem, podľa mňa sa podobá len sama na seba 😅. A nohy sa vraj dedia po babkách, čo dúfam, lebo ja mám hrozné koly a moja mama aj “svokra” mali veľmi pekné nohy 😆.
Napríklad môj brat je mix deda (otcov otec) a maminho brata…
A tie ryšavé gény niekde mať musíte, len sa možno neprejavili posledných X generácií…čo muž špekuluje, že vám drobčeka zamenili? 😉

margotka17
6. júl 2024

To netuším, ale moja mamka bola z piatich detí a prvý štyria boli tmavovlasý a posledný brat bol ryšavý.

maryetta
6. júl 2024

Neries co rodicia. Ale aj generacie pred.
Kamoska obaja tmavi a maju krasnu rysavu slecnu.
Zase kamoska ako pises ty a tiez maju rysave dievcatko.

jarnajar
6. júl 2024

Áno, aj dvaja tmavovlasi môžu mať ryšavé dieťa.

kathhii
6. júl 2024

V dospelosti vôbec nemusí byť ryšavé.... Moje dieťa malo vlásky blond s jemným nádychom do ryšava. Teraz už ten teplý medený pigment mizne, takže momentálne v 3rokoch má vlasy teplej žltej blond...
Stačí že v generácií predtým bol niekto kto mal vlasy výrazne teplej farby a gén sa preniesol a prejavil, ale môže to zmiznúť ...
Vy ani nemusíte mať v rodine úplne rysavych, stačí že sú výrazne teplé typy a pri vhodnom poskladani génov sa môžu vyskladať zrovna gény, kde sa zvýraznia tie výrazné teplé odtiene vlasov až do ryšava..Na druhéj strane v takom rannom detstve sa farebný typ mení a vyvíja. Manžel bol ako malý platinovy blond a teraz má tmavé vlasy...