Koľko potrvá zápal stredného ucha?

sabinka147
8. júl 2022

Caute baby mala ma 3 mesiace pred mesiacom mala akutny hnisavi zapal stredneho ucha dali jej 2 krat antibiotika teraz som snou bola a ma obe uska zapalene neviete kolko to po trva

anjelicek26
8. júl 2022

Ak trva zapal tak dlho, je najvyssi cas prepichnut bubienky a uvolnit ten tlak...kym sa poskodi sluch... moj dostal rurky do usi na dlhsiu dobu...

18dada18
8. júl 2022

@sabinka147 Ahoj. Ja keď som bola malá, tak som mávala pravidelne stále zápaly stredného ucha. Liecilo sa to asi týždeň, týždeň a pol. Na kontrolu som prisla s jedným uchom zdravým a druhým zase zapalenym. A takto dokolecka dokola. Mne sa to robilo z toho, ze mám krátku Eustachovu trubicu a všetky sople a bordel mi hneď zatekali do usiek. Asi ta nepoteším, ale rastom sa mi to zmiernovalo a tieto záchvatove zápaly prestali niekedy v období puberty. Čím som bola väčšia, tým to bolo miernejšie. Avšak to nemusí byť aj vas problém. A treba si davat pozor v tomto prípade na veľký tlak. Ja som si takto na plaveckom spravila dieru do obidvoch bubienkov. A na to ucho, ktoré mi doslova "ruplo" dodnes slabsie počujem.