Koľko pijú 1,5 ročné detičky?

lucana82
27. apr 2021

Dobrý deň, kočky , maminky.
Prosím vás kolko za deň vypijú vaše 1,5 ročne deti tekutin? Nie mlieko myslím naozaj vodu,čaje. Pretože my mame obrovský ale naozaj obrovský problém so zapchami. Dávam aj ovsené vločky, aj vlákninu aj sirup Duphalac a nič. Naša vypije 400ml občas 500ml tekutín plus večer 150ml mlieka. Je to málo??? Vsade ju naháňam s fľašou každú chvíľu. Viac mi nevypije... Uz som totálne na psychiatriu. Aj sme boli v nemocnici. Robili jej s anestezou rengen criev s kontrastnou latkou. Vraj ok a malo pije. Je to fakt malo?

patka06
27. apr 2021

je to málo, mala by minimálne raz toľko tekutín mimo mlieka, to sa počíta za jedlo nie nápoj

ikonica
27. apr 2021

@patka06 nie je to vela skoro liter? Ved pre dospelych sa odporuca vypit 0,04 litra na kilo vahy... Cize taka 60 kilova zena ma vypit 2,4 litra denne... Male 1,5 rocne dieta ma kolko kil? moja ma cca 12 kil a vychadza mi, ze ma vypit 0,48 litra

ikonica
27. apr 2021

@patka06 teraz som nasla taku tabulku... Tak asi deti naozaj potrebuju viac... Aj ked neviem ci nejake dieta tolko vypije

patka06
27. apr 2021

@ikonica moja, keď mala 1,5 roka bežne vypila za deň 1-1,5 l tekutín
Neriadila som sa výpočtami ani tabuľkami, pila v malých v množstvách ale častejšie

zuvelyn
27. apr 2021

@ikonica fíha tak toto je nerealne aby moj toľko vypil. Ma rok a ked da 300-400ml tak som Happy jak dva grepy 😳 ani dr nevravela ze by to bol problém, pokiaľ moc nesmrdi - nie je koncentrovaný 😳

ikonica
27. apr 2021

@patka06 tak moja si pojija sama a neviem kolko toho vypije... Stale len pride, aby som jej doplnila flaku... Tak je mozne, ze je to aj ten liter...

ikonica
27. apr 2021

@zuvelyn moja ma flasku cca 330 ml... Ale nikdy jej nedavam doplna... Mozno 2 deci... A takto za mnou pride asi 2-3xdenne nech jej doplnim..

patka06
27. apr 2021

@ikonica presne tak sme to mali aj my ...mala 0,5 l fľašu a 3x do dňa som ju plnila ..vyliať sa z nej nedalo, tak to len vypila

amelie2017
27. apr 2021

Moja v tom veku ak vypila 200ml, tak bolo vela. Plus asi 300ml umeleho mlieka. Teraz ma 3 roky a 4 mesiace a nevypije ani pol litra. Snazim sa aby aspon jedla polievky a ovocie.

lucana82
autor
27. apr 2021

@patka06
@ikonica
Môžem sa opýtať co presne pili-piju? Naša nedokaze nechce vypiť vodu. Idem sa zblázniť. Samozrejme skušané rôzne fľaše, pitie formou hry atď...proste nechce. Neviem si rady a bojím sa kwd prídu horúčavy...snáď sa to zmeni

patka06
27. apr 2021

@lucana82 najviac pila čistú vodu, v zime čaj, v lete džús
Na vodu bola zvyknutá - dávala som od narodenia

ikonica
27. apr 2021

@lucana82 cistu vodu z vodovodu...

ikonica
27. apr 2021

@lucana82 nasa rada pije aj z poldecacika 😁 pride za mnou ukaze na poharik a uz jej nalievam... Potom mozno skus taku tu sklenenu dozu z kohutikom ked uz bude vacsia a ona si bude sama capovat a mozno ju to chyti... Nasa pije z flase babylove so slamkou...