Koľko má spať cez deň 7 mesačné dieťa?

bakiska
14. mar 2015

Ahojte,

Chcem sa spýtať koľko ma späť zhruba moje 7mesačne dieťa cez deň? V poslednej dobe mi nechce späť aj dnes spal doobeda hodinku a pol a odvtedy skúšam všetko možne a nechce späť a pritom si už aj brhlil očka zívalo sa mu. V noci spi zhruba 10hodin od 20.30-6.00 niekedy aj dlhšie samozrejme s prestávkami na papanie. A posledný týždeň sa budí v noci neustále aj každú pol hodinu, hodinu (je to vyčerpávajúce). A to sa nebudí len na hlad, jednoducho začne plakať len tak, niekedy sa prehodí na bruško a začne plakať tak ho dám spat na chrbátik a spí ďalej Poraďte prosím som zúfala 😨

domak2
14. mar 2015

Dieta nie je stroj, jeho spankove navyky sa menia casto. Neviem z coho si zufala, ci z toho, ze nespi, nechce spat alebo ze ty vela nespis??? Mozu mu ist zuby, moze sa mu vyvijat mozog, moze mat zle sny, vela vnemov.................. milion dovodov. O spanku od osmej do siestej rana som ja mohla tak akurat snivat s otvorenymi ocami, ked bola moja v jeho veku 😅 Nezufaj, prejde to 🙂

siska53
14. mar 2015

@bakiska suhlasim s domak2. Jednoducho spi kolko potrebuje. Moji sice boli dobri nocni spaci,ale napr.syn toho vela cez den nenaspal. Dcerka zas cez den bud spala cca 3x po 20min. Alebo tahala 2-3,5hodiny. Ja som respektovala ich dlzku spanku.
Ak ti v noci spal vyborne a teraz sa zacal budit, mozno mu pojdu zubky.. Alebo-separacna uzkost ta sa objavuje +/- okolo 8.m.

timea7
14. mar 2015

toľko, koľko potrebuje. Každé dieťa je iné, tvoje podľa môjho názoru spí dosť dlho v noci, preto mu cez deň jeden spánok stačí. Jedenie v noci by som obmedzila na jedno. Jeho nepokojný spánok môžu spôsobovať zúbky, aj viac vnemov počas dňa. Keď ho dáš poobede do kočíka, nezaspí ani tam?

bakiska
autor
14. mar 2015

@timea7 no to nočné jedenie by som obmedzila, ale čo ho mám nehať plakať v postieľke od hladu?? Mne zaspáva len v kočíku cez deň, iba v kočíku ho uspávam a teraz už ani v kočíku sa mu nechce späť. Dnes spal od pol10 do 11poobede na prechádzke vonku odvtedy nespal až teraz večer o pol9zaspal, ako najprv bol mrzutý som ho dala do kočíka tam chvíľku len oddychoval a potom mu zas žilky ožili a bolo po spánku a zaspal až teraz. uvidíme aká bude táto noc. keď bol menši prespal mi pekne zobudil sa tak 2 krát za noc na papanie a spal a teraz no hrozné , uvidíme ako to bude ďalšie noci

koskaaa
14. mar 2015

Nasa dcerka okolo tohto mesiaca spinkavala od 20,00 do 07,00 rano s dvoma prestavkami na papanie, ale cez den iba 2x a to po pol hodinke az neskor sa to upravilo, ze zacala viac spinkat aj cez den, ked nasla svoj rezim. Musis vydrzat a byt trpezliva, to sa spravi. A presne ako pisu baby, mozu jej ist zubky....

timea7
14. mar 2015

@bakiska koľko krát mu v noci dávaš jesť? Ak má na večeru napr.kašu mohol by dlhšie vydržať. Skús ho v noci len popestovať, pohladiť, dať napiť čaj a späť uložiť, ale od určitého veku to je už skôr od zvyku, ako od hladu. Ja som v kočíku nikdy neuspávala, takže v tomto neporadím.

bakiska
autor
14. mar 2015

@timea7 v nocí papa možo aj 10krát vždy ked sa zobufí ho uspí len moj cicík... tak to si vždy trošku zapapá a spí ďalej, teraz mi vypil 45ml kaše z flašky a zaspal uvidíme kolko mu to vydrží

timea7
15. mar 2015

@bakiska no to nemyslíš vážne, že desať krát! On ťa používa ako cumeľ! Tej kaše je veľmi málo, to ho zasýti len na chvíľu, on sa poriadne nenapapá, potom ani poriadne nespí. Pre neho takto prerušovaný spánok nie je zdravý. Aj cez deň ti takto papká? Najskôr by si to napravila cez deň - predpokladám, že mu už začínaš dávať aj príkrmy, tak nakŕmiť, alebo nakojiť a dve, dve aj pol hodinky zabávať, hrať sa, potom nakŕmiť, nakojiť a dať spinkať. Snaž sa za každú cenu predĺžiť čas medzi dvomi poslednými dennými jedlami. Večer musí spapať viac, ako si uviedla, len on je zrejme bez poobedného spánku taký unavený, že si dá trochu kaše, cucne trochu mlieka a potom ho v noci budí hlad. Ale ani v noci sa poriadne nenapapá, vždy si len trochu cucne a opáť ho hlad zobudí a takto dookola. Myslím, že keby sa večer normálne normálne najedol, uložíš ho, tak by mal aspoň tri, štyri hodiny spať. Snaž sa to upraviť najprv cez deň, myslím,že ti to potom pomôže upraviť spánok aj v noci. Nejde o to, aby prespal celú noc bez jedla, ale aby sa aj vyspal, aj najedol.

bakiska
autor
15. mar 2015

@timea7 Hej od papa pomenej a častejšie. ako detská doktorka mi vtavela ze si ho mam naucit jest kazde 3 hodiny,lenze mne to prislo ze preco by som mu nemala dat najest ked je hladny. A ON SA MI TAK NAUČIL PAPAT ZE KAZDU CHVILKu A POMENEJ. Nuž musim stym nieco spravit, lebo takto to dalej nejde. aj dnes obed jedol na 2 krat najprv spapal 3 lyžičky zeleniny a o trištvrte hodinku zjedol asi 6 lyziciek,

kacennnka
15. mar 2015

@bakiska v noci sa ti budi tak casto pravdepodobne preto, ze je velmi pretazeny a unaveny, pretoze nespal dost cez den... denny a nocny spanok spolu dost suvisia. V jeho veku by mal spavat min 2-3 krat dokopy cca 3 hodinky a v noci cca 12 hod, napr. od 19 do 7...,mne dcerka v jeho veku spavala 9-10, 12-14,16-17 h 19-7h
kazde dieta je ine a neda sa riadit tabulkami ale neverim, ze mu za cely den staci 11,5 hodiny.

Tiez mame obcas obdobie, ze je problem ju cez den uspat ale ako pises, je unaveny, sucha si ocka, musis sa snazit urobit maximum preto aby spinkal