Koľko denných spánkov má mať ročné dieťa?

girlie_konik
19. feb 2015

Ahojte, poraďte mi prosím - malý má rok a už cca od 8-9 mesiacov spí len 2x za deň.
Režim má dosť presný, ráno sa budí okolo 7,30, prvý spánok má pred 11 a spí tak 1-1,5 h a potom do 3 hodín od zobudenia ma druhý spánok, väčšinou okolo 15,00 a zase spí aj 1,5 h.
Problém ale začína byť večer, lebo nechce zaspať v normálnom čase /zvykli sme okolo 20,00 ukladať/, ale vymýšľa, dnes napríklad zaspal až o 22.45 😲
S mužom sme z toho nervózni, nezhodneme sa kde je problém - ja si myslím, že by sme už mali prejsť na jeden denný spánok, lebo večer ešte nie je dosť unavený.
A zase odmietam ho ukladať neskoro, podľa mňa by mal spať najneskôr o tej 20,00, nepáči sa mi ponocovanie malých detí.
Poradíte?
ďakujem 🙂

traffic
19. feb 2015

@girlie_konik u nas ked mali nasi rok tak spavali iba 1x za den a to na obed, ale zavisi od dietata kayde je ine, necudujem sa, ze vecer nechce spat, ked spi dvax do dna dokopy trihodiny, ale ak je unaveny tak je to ok, ak nie tak by som mu uz spravila rezim spat iba pocas obednajsieho spanku, pretoze pootom je ten problem s uspavanim vecer, a ak hodavas o 15 spavat a spi do pol 5 tak to potom mas fakt co robit, aby vybil tu svoju energiu a isiel ti spat pred 22 hodinou, a vstava ti dost neskoro 7,30 jedost pokrocili cas ,aspon u nas, pretoze mne deti od malicka vstavali o 5, teraz , ked su vascsie tak vstavaju o 6, tak si myslim ze dieta by malo vydrzat do 12 a potom ked sa naobeduje ho dat spat a tento poobednajsi spanok by mu mal stacit

alexandra2710
19. feb 2015

@girlie_konik skus vyskusat dat ho spinkat len raz..na obed..my sme to sice skusili,ale este "nevladzeme" potiahnut od 14.-15. do vecera...a to bude mat mala cochvila 16mes...takze spime dvakrat...kedze uz o tej 17.-18. bola nervozna,nijak jej dobre nebolo...no ale zas vecer nemame problem zaspat...niekedy si v postielke este pomrmle,porozprava to svoje...a zaspi..nakolko je sama...a rano vstavame cca o 8.hod...asi som moc neporadila...ale jedine co mozes,je skusit to...drzim palce 😉

zuzanarichard
19. feb 2015

ahoj,náš malý má 13 mesiacov,ráno vstáva medzi 6.00 - 7.00 a potom spinká od deviatej do pol jedenástej a poobede od pol jednej do pol tretej,príp.tretej a večer zaspí najneskôr o siedmej,takže je to asi naozaj dosť individuálne...

zdena12345
19. feb 2015

nas asi od 3-4 mesiaca spi v noci 8-9 do 5 a cez den od 9 do 12 a je v tom aj cas nez zaspi. tot vse🙂 teraz ma 7 mesiacov

zamilion
19. feb 2015

moje obe deti do cca 16 mesiacov spávali 2x do dňa a potom zrazu zo dňa na deň už len raz.

petulawink
19. feb 2015

ahoj, nasa mala ma pomaly 14 mesiacov a zrusila som druhy spanok. Rano vstava okolo tej pol 7 az 7, spinkat ide potom okolo tej 11 do 13:30, pripadne sa stane niekedy,ze potiahne aj dlhsie. Potom sa pyta spinkat este o tej 17tej,ale to ju uz nedavam. Spinkat vecer ideme bud o 19tej alebo az o pol 8. Rocne dietatko by uz malo vediet prebdiet k vecernemu spanku tych 5-7 hodin. Ked je mala mrzuta, tak vymyslame kadeco, aby sme ju prebavili, aj mi lepsi spinka v noci, kedze my sa este budime dva krat v noci🙂.

siska53
19. feb 2015

@girlie_konik zvycajne uz spali len raz. Jedine,ze rano vstali priskoro tak si este zvykli okolo 9tej oddychnut na 30-50minut. Ale to skor dcera,maly bol biedny denny spac. On v tom veju uz zvykol spinkavat poobede taku hodinu - hodinu a pol maximalne. Dcerka aj 3-3,5hodiny.

kofoluska
19. feb 2015

@girlie_konik Tiez sme mali tento problem, no az teraz nedavno. Vecer nie a nie zaspat. Aj hodinu sme ho uspavali. Tak sme postupne presli na jeden spanok. Moj maly je spacisko, v roku mal este obcas aj tri spanky 😀 Kazde dieta je individualne. Ale ze je cas ubrat spanok zistis najskor prave tym, ze vecer nexce zaspat. Postupne mu posuvaj ten prvy spanok na neskor, az sa dostanete do stadia, ze bude spat uz len raz. Odkedy to takto mame, maly je najneskor o osmej tuhy. 🙂

adush123
19. feb 2015

nas si sam urcil ze len jeden spanok. Vstava cca 6:30 a ide spat o 10-11hod na 2-3hod a vecer o 19.hod uz laha. A to nema ani 11 mesiacov.

vierkac
19. feb 2015

Nam prechod na 1 spanok zacal, ked mal necelych 13 mesiacov. Asi mesiac sa to tahalo, raz spal 2x, inokedy len raz. Proste som pozorovala ako je unaveny. Skusila by som natahovat, ale len jemne, po 15-20 minutach. Ked by spal len raz, vecer ulozit skor, ja som niekedy aj pred pol 7. Ak ti odpadne na 2 spanky, ten druhy skrat, proste max 45min a jemne zobudit. Take male dieta by malo byt vecer pred 20 v postielke 😉

girlie_konik
autor
19. feb 2015

Uaa,dnes zase,dva spanky cez den a teraz tu pobehuje v pyzamku po byte a nechce spat =-O
Od zajtra idem na to 😉

kofoluska
19. feb 2015

@girlie_konik Pevne nervy prajem. Nepojde to zo dna na den. Ale urcite to zvladnete.

vierkac
19. feb 2015

@girlie_konik drzim palec. tento prechod je najhorsi. Len ho treba jemne nasmerovat a budete vsetci spokojni 😎

girlie_konik
autor
19. feb 2015

dakujem vsetkym baby, ste zlate 🙂
Dam potom vediet, ako nam to ide. Prechod z troch na dva bola prekvapivo easy, v podstate zo dna na den, tak si drzim palce aj pri tomto 🙂
PS: Dnes zaspal o 21,45 ;)

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkamatus
23. feb 2015

My mame 15 mesiacov ale teda od 10 mesiacov spi raz za den,a to tiez bude pre vas najlepsie...ten prechod je narocny,ale trva zhruba tyzden dva max...potom uz bude super,kazdy prechadza tym co ty, ze zrazu dieta nechce spat vecer, tak sup sup na obed jeden spanok a o 20 bude ko to uvidis...ak vobec vydrzi do 20 🙂🙂🙂🙂 vela stastia

girlie_konik
autor
24. feb 2015

caute baby, tak ja mam doma asi supermana, prechod sme zvladli za DVA dni! 😲
A je to super, pekne spi okolo 12 tak hodinu a pol az dve a potom vecer o 8 mi zaspi do 10 minut a spi do rana aj do 8,30 🙂)
Jasne, ze v noci sa parkrat zobudi na kojenie, ale to neriesim.
Takze super, sme vsetci ovela spokojnejsi, tesim sa a dakujem vam za rady 🙂

sisaaaaa
28. jún 2017

No moja malá má rok, asi dva mesiace má prechodnu fázu, buď spí raz alebo dvakrát, v závislosti od toho kedy ráno vstáva. Väčšinou medzi 7-7.30, okolo 11 ide spat, asi jhodinu a pol až dve, niekedy ešte spí medzi 16-17 ( napr po plávaní atď) ... Keď ma jeden spánok, väčšinou zaspí okolo 20, pri dvoch až o 22.30... Ale dnes napr spala iba od 11/13 a zaspala až o 22.00, takže u nás je každý deň prekvapenie 😲

jajka2407
28. jún 2017

moj maly ma tiez stabilny rezim...vstava okolo 7.00, o 12tej na obed ide spinkat, niekedy spi 1,5 niekedy skoro 3 hodiny a potom ide o 20.00 a prespi celu noc...jeden spanok je u nas od 7 mesiacov (mala som uz nervy lebo cez den odzaciatku velmi malo spaval...nakoniec uz len 2x20min, a vecer uz bol velmi nervozny)...takto nam to vyhovuje...chytil sa zo dna na den