Koliky z Vitamínu D u 3-mesačného bábätka.

evson1
1. apr 2020

Ahojte, mám 3 mesačné bábo a má problém s vitamínom D, vždy keď som.mu ho začala dávať začali ešte väčšie koliky ako máva, takže od narodenia ho viac nebere ako bere .Už máme tretiu značku a stále ten istý problém, tak vždy mu ho prestanem dávať.Máte rovnakú skúsenosť?Nejaké rady?

veronikas30
1. apr 2020

@evson1 my sme brali vigantol, ale nevyhovoval. Osvedčil sa nám Devid. Niekto si chváli aj Jamieson.

evson1
autor
1. apr 2020

@veronikas30 nám vigantol, Jamieson a este wellbaby robia zle a snazim sa teda pochopit, ci mu nerobi zle ten sam D vitamin, lebo zlozenia su vo vsetkych ine.Ten posledny je cisto len Dvitamin a olivovy olej a neverim, ze olivovy olej moze robit babatku zle, skor by sa mal lahsie vykakat

macko1007
1. apr 2020

@evson1 skus davat rybi olej 🙂

anjelik2323
2. apr 2020

My sme mali takýto problém s vigantolom. Zmenili sme na Devit a od vtedy je klud 🙏😁... vigantol ma v príbalovom letaku napísané vedľajšie účinky a veru že sme ich mali všetky. Ako náhle sme zmenili na devit tak je klud. Podotýkam že devit nemá žiadne vedľajšie účinky 😊

proximaa
3. apr 2020

D vitamín sa dáva myslím proti krivici a na zdravý vývoj kostí. Je naozaj dôležitý a jeho nedostatok v minulosti viedol často práve k takýmto problémom. Skús Devit ako ti tu poradili, má aj lepšie dávkovanie ako vigantol, teda aspoň mne to bolo rozhodne lepšie 🙂

krystofkal
22. máj 2020

@anjelik2323 u nás vôbec sa nič neprejavilo, Miške vôbec nevadil, čiže ja som iný typ ani nepozerala prišlo mi to úplne zbytočné 🙂
Predsa len pre niečo práve doktori odporúčajú tieto kvapky 🙂

zupka33
29. máj 2020

@proximaa Ano proti krivici, lebo deti v prvych mesiacoch zivota su tymto najviacej ohrozene. A radsej si myslim, ze budeme mysliet na prevenciu ako nasledne celit tomu problemu.
Mam kamosku co nad vitaminmi len hadze rukou, ale tak to je jej volba no.

evson1
autor
31. máj 2020

@zupka33 ja som za Dcko ale ked som si dieta nevedela udrzat na rukach, lebo mal take krce po Dcku, ze sa cely skrucal, ze sa to nedalo.A to sme skusili min 5 druhov.Takze som to vzdala.Teraz ma 5vmesiacov, pred mesiacom mu skoncili koliky, pred tyzdnom som skusila opat dcko a je s nim fajn, takze my zaciname uzivat az teraz

zupka33
31. máj 2020

@evson1 Aj si sa s pediatrom o tom bavila, ked mal krce? To si neviem ani predstavit, ze by vitamin mohol nieco take sposobit. Ja som rada, ze som teda Bibke ho mohla davat od zaciatku, ze vsetko znasala a aj znasa v poriadku.
Ale myslim, ze vo vasom pripade aj radsej neskor ako nikdy. Lebo fakt je to, ze nedostatok tohto vitaminu vela problemov moze sposobit a to nielen u deti, ale aj u nas dospelych.

jozef_kaj
1. jún 2020

Skusali sme troch vyrobcov a vzdy prisli bolesti este v ten isty vecer po uziti. Po vysadeni nasleduje vyrazne zlepsenie ale uplne to preslo asi az po tyzdni. Niektore deti asi neznasaju tieto kvapky. Dajte si na to pozor, lebo priznaky su rovnake ako pri kolikach. Pre uplnost este prikladam kopiu mojho starsieho prispevku. Nenasiel som moznost zdielania odkazom.

Nazov fora: Kedy skončili vašim deťom koliky?

Nas syncek plakal kazdy vecer cca od 19 do 21 hod uz od prvych tyzdnov. Priznaky mal ako pri kolikach. Ale nic nezaberalo. Ani masaze, ani cvicenie, feniklovy caj, rascovy ani uprava stravy ... Vysadili sme vigantol a stal sa zazrak. Hned prvy vecer nastalo vyrazne zlepsenie a za par dni sa jeho poobedna nervozita a vecerny bolestny plac uplne stratili. Mal vtedy asi 6 - 8 tyzdnov. Dovtedy som ho nikdy nevidel vecer sa usmievat. Plakal som od dojatia a asi aj od zlosti na lekarov... Potom sme este skusali dalsie dve znacky, Jamieson a Dvit, kedze "odbornici" trvali na svojom. Ale vysledok bol vzdy rovnaky. Este chcem dodat, ze tymto nechcem spochybnovat vyznam preventivneho uzivanie d vitaminu u novorodencov. Ale v niektorych pripadoch moze sposobovat velky problem, na ktory akosi lekari zabudaju rodicov upozornovat.

evson1
autor
4. jún 2020

@zupka33 ano bavila, oni maju svoju pravdu a to iste oni tvrdia o mamickach a neveria, ze kvapka dve Dcka moze vyvolat taku reakciu.Ze dnesne mamicky su velmi upate na svoje deti.By som im ho dala po uziti tej kvapky, dvoch na ruky a by ho neudrzali.A to by bola veru obrovska nahoda, ze sa to vzdy stalo po uziti tej kvapky, dvoch a ked som to stopla dieta sa mi vratilo do normalu.Ale co sa clovek bude hadat s odbornikmi.Precitala som milion clankov, objednala som vsetky mozne decka na roznej baze, skusala som, ale raz ked mu to robilo zle, tak som v tom nemohla pokracovat a ublizovat mu.Tak som sa proste riadila vlastnym pocitom.Natrpel sa dost, lebo to bolo este aj kolikove babo, ale chvalabohu aj toto uz mame za sebou.A kedze aj to bol dobry znak toho, ze ten traviaci trakt dozrel, tak som aj ked s velkymi obavami a strachom opat skusila podat to nestastne Dcko a ziadne vedlajsie ucinky sa nedostavili a odvtedy uzivame.Bol to teda boj a bola som z toho naozaj zmatena, nestastna, bezradna a vystrasena, lebo kazda mama chce pre svoje dieta len to najlepsie, ale nastastie je zdravy, sikovny a silny

evson1
autor
4. jún 2020

@jozef_kaj ano aj u nas rovnako, este v ten isty vecer po uziti strasne krce, ale nastastie na druhy den uz bol ok.Dcko je dolezite, ale ked to nejde, tak to nejde.Inac mne bolo este povedane, ze jedine Vigantol, ostatne su len vyzivove doplnky a nie su take ucinne.My teraz uzivame Jamieson, ktory mu robil predtym tak zle a to prave z dovodu, ze je to len jedna kvapka

zupka33
8. jún 2020

@evson1 Neviem, no ja som tento problem nemala s malou a ani kamosky pri detoch, takze posudit to neviem. Koliky vedia potrapit to viem, niektore deti si toho uziju a mas pravdu, ze ani jedna z nas nechce svoju dietatu zle. Prave naopak 🙂

sabca99
23. jún 2020

Ani ja neviem aké to je @zupka33 a som aj rada.
Len ja osobne som celkovo tak pokojnejšia, keď dávam niečo, o čom je aj dr presvedčený, že je to vhodná voľba. Ale každá máme iné bábo a myslím, že v konečnom dôsledku aj tak všetky chceme pre ne len to naj.

xeonela
27. jún 2020

@zupka33 Som na tom podobne, dnes rano sme opat davali dve kvapky 🙂 Mam kamaratku, ktora ma problemy s osteoporozou a nedavno bola kvoli tomu na roznych vystreniach a tiez jej doktor povedal, ze musi brat decko ak sa chce niekam dostat ak sa chce pohnut dalej ale ze je najlepsie osvedceny, tak tiez berie tento.

zupka33
28. jún 2020

@xeonela Ach jo, clovek sa ani nenazda a s akymi problemami sa musi stykat a bojovat s nimi. Mali by sme asi aj my mysliet na prevenciu, ze nie len pri detoch, ale aj pri nas, ked si mi toto o tej kamoske napisala, tak hned ma panika prepadla :-O

xeonela
1. sep 2020

@zupka33 Ti poviem, to aby sa mal clovek na pozore stale. Ale co sa tesim, ze s Nikolasom nie je ziadny problem, ze ten zje a vypije vsetko, co mu dam, ze neuteka, nemusim ho nahanat ani nist take 🙂